Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o firmę w Krakowie
Autor Wiadomość
Viper17 
Uczestnik forum

Wysłany: 18-10-06, 17:41   Pytanie o firmę w Krakowie

Więć tak mam skończone 17 lat jestem z Skawiny miasta koło Krakowa chodze do technikum elektrycznego moje hobby to elektronika i autoamtyka bardzo sie tym zajmowac w przyszłośći moje oczekiwania finasnowe nie są zbyt wygórwoane chciałbym bardoz nabyc umiejęstnosci i mamam pytanie zna pan jakąs taką firmie z KRAKOWA???
Ostatnio zmieniony przez ŚP KSKRAK_Krystyn 29-10-06, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 18-10-06, 19:35   

Witam.

Moja dobra rada.
Jeżeli chciałbyś nabywać umiejętności w jakimś zawodzie technicznym, a szczególnie w elektrotechnice, gdzie pomyłki bywają niebezpieczne dla zdrowia i życia, to popracuj trochę nad sobą.
A zacznij od pisowni, bo na forach technicznych teksty jak twój zdradzają niechluja i niedbalucha w każdym calu.

Viper17 
Uczestnik forum

Wysłany: 21-10-06, 19:06   

NIe no przperaszam że tak napisałem ale nie umiem tak pisać dobrze jestem nigdy sie nie wyrózniałem z pisania wyprocowań itd jeszcze raz bardoz przperaszam ale prosze odpowiedzieć na to pytanie bardzo by mi zależało dowidzenia

grzegorz22 
Uczestnik forum

Wysłany: 21-10-06, 19:45   

Zrób maturę i idź na studia, jeśli pasjonuje cię elektrotechnika. Po technikum wiele nie zdziałasz. Chyba, że jako tzw. robol. Ale absolwentów chyba nikt nie przyjmuje...

Viper17 
Uczestnik forum

Wysłany: 28-10-06, 23:03   

Ja wiem że nie zdiałam ale teraz chicałbym bardzo zacząć się już uczyć praktyki Prosze odpsiać kto zna taką firme?? dowidzenia

Grzegorz 
Uczestnik forum

Wysłany: 29-10-06, 16:45   

Witam.
Dlaczego kolega Grzegorz22 ma przekonanie ,że człowiek po technikum niewiele zdziała?
Dlaczego kolega o pracownikach po technikum i zawodówkach mówi robole? kto koledze dał takie prawo? Czy kolega sądzi że studia i UB nauczą kogoś praktyki w zawodzie?
W pełni popieram kolegę Viper17, że chce zacząć praktykę w zawodzie związanym z elektrotechniką. Życzę młodemu absolwentowi wiele szczęścia.

Grzegorz 
Uczestnik forum

Wysłany: 29-10-06, 16:49   

Wracając do tematu to człowiek po technikum lub zawodówce z odrobiną praktyki jest bardzo wiele wart. Nie chciałbym aby sytuacja wyglądała tak jak w jednym z postów o UB.

grzegorz22 
Uczestnik forum

Wysłany: 29-10-06, 18:16   

Kolego Grzegorzu!
Sam jestem po technikum i jestem "robolem" Podlegam panom inżynierom, których poziom widzy jest żenująco niski. Pełnią funkcje kierownicze, bo mają wyższe wykształcenie. Moja rada dla kolegi Viper17 płynie z głębi serca, w trosce o lepsze kadry i o jego osobistą karierę. Z praktyki wiem, że robotnik jest od wykonywania poleceń, a nie od myślenia. A nasi decydenci coraz bardziej utrudniają drogę kariery robotników. Już średnie wykształcenie to za mało do UB, a krążą słuchy, że to samo będzie z pomiarami i uprawnieniami D.
P.S.
A ile wart jest człowiek po technikum lub zawodówce to proszę wywnioskować na podstawie ofert pracy.
Pozdrawiam! I życzę nieco mniej emocji.

Grzegorz 
Uczestnik forum

Wysłany: 29-10-06, 22:38   

Witam. Nie o emocje tu chodzi ale o chęć praktyki zawodowej tego młodego człowieka. O młodej kadrze inżynierskiej pisałem już w innym poscie.Serce boli jak człowiek patrzy na ich pracę. Uprawnien narobionych ale żadnej praktyki i pojęcia o połączeniu łącznika schodowego( z moich osobistych obserwacji) \:D/

Viper17 
Uczestnik forum

Wysłany: 04-11-06, 18:35   

Witam i dziękuje panu Grzegorz ponieważ zgadzam się z nim w 100% ludzie po technikum niestety nie zawsze są traktowani tak jak powini być wiadomo ze dzisiaj najabrdziej liczy się szkoła jaką ktoś skończył.A jak widomo ze czasami człowiek po technikum jest mondrzejszy od inżyniera oczywiście nie zawsze ale zdarzają się takie przypadki ponieważ robotnik wie robi praktyke a inżynier wymysął nowe rzeczy.Dlatego chciałym podjąc pracę w tym wieku by nabyć umiejętnosci praktycznych i bym jak kiedys poszdł na studia inżynierskie a mam wielką ochote na to wtedy bym znał już przynamniej praktye a to już coś i mógłbym byc inżynierem i zdawać sobie sprawy z wykonywania danej pracy ale nie z podręcznika ale z własnego życia.A ja dobrze wiem że ten Piekny zawód elektryka to nie tylko teoria ale róniweż praktyka daltego chciałym zaczac paktyke w tym wieku mam wolne weekendy i zamiast grania na komputerze z chęcią bym się czegoś nauczył napewno w przyszłości by mi to bardoz dużo zaowocowało.Lecz widze że więksozść ludzi niestety jest pesymistami a ja jednak wierze że kończąc technikum elektryczne i mieć wielką chęc nauki tego fajnego zawodu mam szanse być kimś ponieważ znam bardoz dużo ludzi którzy właśnie zaczynali tak jak ja i są to ludzi co maja "Fach w ręku" ja do tych ludzi chce naelzec i dlatego zadąłme to pytanie.jeżeli ktoś by jest czytał i znał by taką firme to byłbym wdzięczny jak by mi podał namiary.Z góy dziękuje
Pozdrwaiam.

Grzegorz 
Uczestnik forum

Wysłany: 05-11-06, 18:11   

Witam kolegę Viper17 i kolegów na forum.
Ja chętnie przyjąłbym kolege do pracy ale mieszkamy ponad 100 km od siebie.Osobiście potrzebuję ludzi którzy chcą pracować i przy okazji czegoś fajnego się nauczyć. Może spróbujesz znaleść jakąś oferte pracy z twojej okolicy, złożyć CV i czekać na decyzję pracodawcy. Nie zrażaj się tylko jak będziesz otrzymywał odmowy.Przyj dalej na przód. W lutym możesz do mnie zadzwonić to ja cie przyjmę, bo mam zlecenie na budowę w Krakowie. Głowa do góry- popieram twoje przemyślenia. :smile:

Viper17 
Uczestnik forum

Wysłany: 08-11-06, 23:08   

Ok dziękuje bardoz panu Prosze midać znać odrazu kiedy pan zacznie dowidzenia

Odpowiedz do tematu