Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Baza symboli elektrycznych do Autocad
Autor Wiadomość
rafkawasaki 
Uczestnik forum

Wysłany: 12-01-10, 08:04   Baza symboli elektrycznych do Autocad

Witam. jak dodac bazę danych symboli elektrycznych do autocada?

jarecki56 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 12-01-10, 15:01   

Bazę symboli można stworzyć samemu, a następnie dodać je do biblioteki używając funkcji PISZBLOK.
Szczegóły znajdziesz tu: http://www.cad.pl/kursy/acad1/lekcja/13

Norbert_PB 
Uczestnik forum

Wysłany: 12-05-10, 08:09   

A czy ktoś posiada i byłby w stanie podzielić się pełną biblioteką symboli? Potrzebuję jej do projektów na uczelnie, a także do bliższego zapoznania się z całym ACADem. Dodałem kilka elementów samemu, ale stworzenie pełnej biblioteki elektrycznej trochę potrwa, zwłaszcza, że nie do końca płynnie opanowałem obsługę programu. Jeżeli tak to proszę info na PW. Z góry dzięki.

b@b@ 
Uczestnik forum

Wysłany: 13-05-10, 20:16   

Norbert_PB napisał/a:
... Potrzebuję jej do projektów na uczelnie, a także do bliższego zapoznania się z całym ACADem. ...

jeśli korzystasz z licencji studenckiej, to masz tam wszystkie biblioteki.
sądzę, że na elektrycznych studiach korzystacie z Autocad Elektrical'a.

jeśli nie korzystasz z licencji studenckiej, to po kupnie autocada dołożenie paru złotych na zakup bibliotek chyba nie jest problemem.

tomek06 
Uczestnik forum

Wysłany: 14-05-10, 00:37   

każda złotówka się liczy
podaj emaila, jak znajde biblioteke to wyśle

Norbert_PB 
Uczestnik forum

Wysłany: 14-05-10, 17:10   

Email to norbert_pb@prokonto.pl Tomek06 będę wdzięczny, jeżeli znajdziesz te biblio:)

B@B@ korzystam podczas studiów z AutoCADa, ale w wersji crackowanej. To chyba moje (i w zasadzie częste) przyzwyczajenie, że pomimo możliwości wykorzystywania niektórych programów na licencji akademickiej jednak wygodniej mi do tych samych celów wykorzystać wersje komercyjną, ale piracką. Dopiero w momencie założenia własnej działalności trzeba się zdecydować na legalną wersję i wtedy racja, te 200-300 zł za biblioteki to jest niewielki wydatek.

Co do ACAD Electrical to niestety na uczelni nie jest on powszechnie stosowany podczas edukacji, nie omawia się go, nie prezentuje funkcji. Co ciekawe na mojej uczelni w ogóle mały nacisk jest położony na obsługę programów projektowych podczas normalnego toku studiów (może na podyplomówce z zakresu programów wspomagających projektowanie sieci i instalacji jest inaczej). Gdzieś na I-szym semestrze było projektowanie na grafice inżynierskiej, ale prowadzone przez mechaników i oni uznali, że zamiast na cada lepiej ten czas poświęcić na Solid Worksa. Od tamtego czasu z tego nie skorzystałem. Niestety system szkolnictwa wyższego nie do końca jest dostosowany do obecnych standardów panujących wśród młodszego pokolenia. Są oczywiście od tego wyjątki, aby ktoś nie pomyślał, że uogólniam;)

Odpowiedz do tematu