Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana dostawcy energii elektrycznej dla odb. indywidualnych
Autor Wiadomość
sergius78 
Uczestnik forum

Wysłany: 03-02-09, 21:41   Zmiana dostawcy energii elektrycznej dla odb. indywidualnych

Mam pytanko.
Czy potencjalny nowy dostawca energii ma prawo mi odmówić (bez uzasadnienia)dostarczania jej ?
Problem polega na tym, że chciałem zmienić dostawce energii w ramach Taryfy G12e z Enion "Energetyka Beskidzka" na Taryfe G12w w Enion "Tarnów" , a Ci drudzy mi odmówili.
Dodam tylko że spełniam wszelkie warunki techniczne, aby dostarczać mi energie w ramach takiej taryfy. :-k

Jarek79 
Aktywny uczestnik forum
Jarek

Wysłany: 03-02-09, 22:46   

Witam
sergius78 napisał/a:
Problem polega na tym, że chciałem zmienić dostawce energii w ramach Taryfy G12e z Enion "Energetyka Beskidzka" na Taryfe G12w w Enion "Tarnów" , a Ci drudzy mi odmówili.

Pech chce, że ENION Beskidzka Energetyka i ENION Zakład Energetyczny Tarnów to jedna i ta sama firma tylko różne oddziały więc nie ma mowy o zmianie dostawcy i odmowie dostarczania energii elektrycznej (dostawcy i tak nie możesz zmienić za to możesz zmienić sprzedawcę ale to jest zupełnie inna spółka niż ENION S.A.). Grupy taryfowe G w ENION S.A. ustalane są dla poszczególnych oddziałów (oddziałów jest pięć) i nie ma możliwości rozliczania w innej grupie niż przypisane dla konkretnego oddziału. W Twoim przypadku nie zaszła odmowa dostarczania energii elektrycznej a odmowa zmiany grupy taryfowej z powodu braku możliwości prowadzenia rozliczeń na danym obszarze we wnioskowanej przez Ciebie grupie taryfowej. Możesz wnioskować o zmianę aktualnej grupy taryfowej G na inną G przypisaną dla Beskidzkiej Energetyki raz na 12 miesięcy i na pewno dostaniesz na to zgodę.
Więcej mogę wyjaśnić w rozmowie telefonicznej. Podaj na PW namiary to zadzwonię lub zadzwoń do mnie między godziną 7 a 15 na nr 012 261 10 31.

irekub 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 04-02-09, 12:31   

Jarek79 napisał/a:
Pech chce, że ENION Beskidzka Energetyka i ENION Zakład Energetyczny Tarnów to jedna i ta sama firma tylko różne oddziały

A wszystkie należą do grupy kapitałowej Tauron

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 09-02-09, 17:43   

irekub napisał/a:
Jarek79 napisał/a:
Pech chce, że ENION Beskidzka Energetyka i ENION Zakład Energetyczny Tarnów to jedna i ta sama firma tylko różne oddziały

ło matko, znaczy że jo tyż?

irekub 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 20-02-09, 07:27   

siekierowy napisał/a:
irekub napisał/a:
Jarek79 napisał/a:

ło matko, znaczy że jo tyż?

Yhyyyy............ #-o

easyrider 
Uczestnik forum

Wysłany: 31-07-10, 21:03   

Pewnie im się nie kalkulowało.;-)

Odpowiedz do tematu