Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdjęcia z budowy.....
Autor Wiadomość
januszcm 
Uczestnik forum

Wysłany: 27-05-09, 20:29   Zdjęcia z budowy.....

nowa budowa, nowe wyzwania ...... to co zastaliśmy ](*,) ](*,) po wycięciu wszystkiego i postawienia RB z prawdziwego zdarzenia po 2 dniach ukazuje se widok jak na zdjęciu 3

](*,) ](*,) ](*,) ręce opadają, a włosy na głowie stają niczym całe KC na widok I sekretarza...

:-k :-k eutanazja chyba nie jest konieczna, skoro są ludzie co to igrają ze śmiercią, albo nie zdając sobie sprawy albo to swoisty rodzaj rosyjskiej ruletki... lub też bezmyślność totalna.

bud3.jpg
jak tu budowalńców uświadomić że śmierć czai się na kazdym kroku ????
Plik ściągnięto 18616 raz(y) 23,53 KB

bud2.jpg
Plik ściągnięto 568 raz(y) 34,75 KB

bud1.jpg
Plik ściągnięto 478 raz(y) 33,65 KB

dentysta rwie ząb zepsuty
Ostatnio zmieniony przez Jan_Czech 27-05-09, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  

snopek4 
Uczestnik forum

Wysłany: 27-05-09, 21:46   

Ostatnio przechodziłem szkolenie BHP na budowie, jedną z kwestii poruszanych na szkoleniu było podpinanie się pod RBG, użycie przedłużek takich jak na zdjęciu skutkowało zabraniem ich przez BHP-owca, na dowód swojej działalności pokazał nam sporą stertę takowych przedłużek.

15kvmaciej 
Aktywny uczestnik forum
wrażliwy elektryk

Wysłany: 29-05-09, 16:57   

chore, chore przepisy... ja wiem, jak to może zaboleć podwykonawców, ale po paru latach w UK nie mogę sobie wyobrazić takiego 'sajgonu'. Tylko FELV 110V! -albo na bateryjki... O:)

roberttryb 
Uczestnik forum
Renegat

Wysłany: 30-05-09, 17:30   

Naj gorsze ,że takie rzeczy spotyka się nadal na budowach i nie tylko prywatnych ale także "firmowych" Jednym słowem TRAGEDIA!!

januszcm 
Uczestnik forum

Wysłany: 31-05-09, 08:26   

15kvmaciej napisał/a:
chore, chore przepisy... ja wiem, jak to może zaboleć podwykonawców, ale po paru latach w UK nie mogę sobie wyobrazić takiego 'sajgonu'. Tylko FELV 110V! -albo na bateryjki... O:)

roberttryb napisał/a:
Naj gorsze ,że takie rzeczy spotyka się nadal na budowach i nie tylko prywatnych ale także "firmowych" Jednym słowem TRAGEDIA!!

to nie przepisy, a raczej brak podstawowej wiedzy, wyobraźni oraz skutek reform w szkołach. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Ostatnio tak kontrowersyjny temat eutanazji jaki przwinął się przez nasze społeczeństwo jest chyba przez takie działania jak wyżej pokazane wprowadzony [-( i to nie tylko na budowach, ale co gorsza w domach. Na drogach również codzennie się rozgrywają tragedie które są powodowane przez bezmyślnych "człowieków"

a instalację na tej budowe ponoć robił elektryk :-k tylko po tym co widać to chyba był raczej tapeciarz ](*,)
dentysta rwie ząb zepsuty

15kvmaciej 
Aktywny uczestnik forum
wrażliwy elektryk

Wysłany: 31-05-09, 14:23   

januszcm napisał/a:
to nie przepisy, a raczej brak podstawowej wiedzy, wyobraźni oraz skutek reform w szkołach.

zgodzę się że nawet z kiepskimi przepisami odpowiedzialny interpretator potrafi zaprowadzić ład i porządek, ale ludzka natura zawsze szuka luki i nagina je dla swojej wygody, a nie dla bezpieczeństwa swojego czy innych. Tu podobna sytuacja nie ma prawa zaistnieć, reguły są tak przejrzyste, a ich egzekucja tak skuteczna, że nikt się nie wychyla przed szereg. ale to temat na cały elaborat, a taki piękny tu dzień... ;-) pozdrawiam

kkas12 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 04-06-09, 21:43   

Witam!

Poleganie tylko na odpowiedzialności człowieka (pracownika) bez możliwości wyciągnięcia zeń konsekwencji skutkuje sytuacjami przedstawianymi na zdjęciach.
Funkcja safety officer powoduje, że osoba ta odpowiada prawnie za bezpieczeństwo na budowie.
Osoba na tym stanowisku może mieć poważne problemu w razie wypadku na budowie, ale również ma prawo wylać z pracy na zbity pysk pracownika obcej firmy.
Zabroni mu tylko wstępu na budowę, bez wzgledu na zdanie pracodawcy delikwenta.
Powody tego mogą być różne.
Począwszy od notorycznego łamania zasad BHP (brak kasku, okularów, szelek bezpieczeństwa czy rękawic), po palenie tytoniu w miejscach do tego nie przeznaczonych.
Ma również możliwości karania finansowego. Potrącenia w wysokości połowy dniówki czy całej zdarzają się częściej niż wywalenie z budowy.

U nas nazywa się to łamaniem praw obywatela lub dyskryminacją.
A bezmózgich kalek przybywa.

15kvmaciej 
Aktywny uczestnik forum
wrażliwy elektryk

Wysłany: 04-06-09, 23:25   

kkas12 napisał/a:
Witam!

.. i kłaniam się , pisałem, że to temat, o którym rzeczowo można wymieniać uwagi z osobami, które mialy okazję poznać te realia. Wystarczą dosłownie dwa tygodnie świerzego powietrza na zachodnich budowach ( a w Anglii to jak w Legii Cudzoziemskiej), żeby ręce opadły na widok naszych budów... "..o cześć, wam, panowie, magnaci, (prałaci)...." :-({|= :-({|= :-({|=
kali nichta, JAMAS!
Ostatnio zmieniony przez Jan_Czech 30-12-09, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  

Wojtes 
Uczestnik forum

Wysłany: 30-12-09, 15:38   

tak to jest dopóki nie będą się tym zajmować prawdziwi fachowcy.kto dał oświadczenie na to?

kkarl 
Uczestnik forum

Wysłany: 24-08-10, 09:00   

A widzieliście Panowie rb-tkę na budowie ?
Gdzie takowa jest (raczej była)?
Tak , to budowa stadionu Legii. Cała rzesza bhp-owców , inspektorów , kierowników , wszystkim trzeba płacić ( raczej oni dopominają się zapłaty za swoje stanowisko).
Co oni wszyscy robią ?
Odpowiedź : nadzorują zasilanie rb-tek.

Image002.jpg
Plik ściągnięto 584 raz(y) 51,04 KB

czarek04.02 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 27-08-10, 22:52   

Wtyka siłowa 3L/N/PE 400V AC zrealizowana za pomocą 2 przewodów OMY 2x1,5mm2 zasilajaca stacjonarną,małą sprężarkę powietrza do pionu suchego w systemie PPOŻ...w sumie działała,ale zabrakło 4 żyłowego,czy co... :roll:

DSC01108.JPG
Plik ściągnięto 355 raz(y) 25,57 KB

Pozdrawiam serdecznie,
czarek04.02

Odpowiedz do tematu