Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wykrywacz przewodów pod tynkiem
Autor Wiadomość
jarecki56 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 19-01-10, 14:55   Wykrywacz przewodów pod tynkiem

Pytanie do praktyków: jakich przyrządów używacie do wykrywania przewodów pod napięciem, aby uniknąć uszkodzeń podczas wiercenia lub kucia.

Proszę o opinie na temat dokładności lokalizacji, a także zachowania się urządzenia w przypadku zawilgocenia ścian.

seba201991 
Uczestnik forum
SeKo

Wysłany: 19-01-10, 22:59   

Ja posiadam takie coś
http://www.allegro.pl/ite...ui_jak_dmf.html
Powiem tak cenna jak i jakość bardzo dobra dokładność tak jak ta dziura w tym przyrządzie około 1 cm

jarecki56 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 21-01-10, 15:29   

Ja mam na swoim wyposażeniu LKZ-700, Vorel-a i stary detektor „no name”, a wcześniej testowałem też Boscha DMF i żaden nie spełnia moich oczekiwań – dlatego szukam dalej.
Jednakże, jak widać, o szerszą wymianę doświadczeń na tym forum będzie trudno, bo tu raczej elektrycy takimi „duperelami” się nie posługują. O:)

15kvmaciej 
Aktywny uczestnik forum
wrażliwy elektryk

Wysłany: 21-01-10, 16:33   

seba201991 napisał/a:
Ja posiadam takie coś

czemu koledzy nie chcą zarejestrować się na ebay'u?
Wystarczy konto w dobrym banku, paypal i towary z całego świata są dostarczane pod drzwi...

Przemo1234 
Uczestnik forum

Wysłany: 21-01-10, 17:17   

Ja polecam boscha d-tect 150 miałem przyjemność testować dokładność pomiarów do 5 milimetrów choć producent podaje do 1 mm trzeba być realnym, myśle że niedługo stane sie posiadaczem wtedy bede miał okazje przetestować bardzo dokładnie.

harry5 
Uczestnik forum

Wysłany: 22-01-10, 08:05   

Używałem wielu ,od ,,no- name ‘’do ww Bosch .Z praktyki zauważam że najważniejsze jest tu doświadczenie na danym urządzeniu . Kiedyś na zwykłym urządzeniu w bryloczku zrobiłem całe mieszkanie bez ‘’trafienia ‘’ ,a innym razem na świeżo zakupionym Boschu zrobiłem niezłe sito z instalacji . Ogólnie na wszystkim da się pracować ,z tym ze te jednoczęściowe urządzonka mają jednak kłopoty z instalacjami strukturalnymi ,instalacjami bez napięcia ,wodnymi [w plastiku] itp. Obecnie przymierzam się do jakichś nowych dwuczęściowych modeli Sonela . Znajomy mówił ,że zwłaszcza ten droższy model [są dwa w ofercie ] u niego naprawdę się sprawdził . Ale to trzeba jeszcze sprawdzić . Moje jedyne doświadczenie na dwuczęściowych urządzeniach to wykorzystanie urządzenia geodezyjnego RADIODETECTION RD4000 . Wady jego ,to niestety olbrzymie rozmiary ,taka sama jak rozmiary cena ,dokładność do 5cm . Ma jednak niewątpliwą zaletę –znajdzie wszystko .
Z tego też powodu skłaniałbym się bardziej do tych dwuczęściowych urządzeń [z generatorem sygnału ] . Może koledzy pracowali na tych nowych SONELACH –też jestem ciekaw opinii o tym sprzęcie .

Pozdrawiam

jarecki56 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 23-01-10, 19:31   

Chyba koledzy mnie do końca nie zrozumieli.
Powtórzę, poszukuję skutecznego urządzenia do wykrywania przewodów będących pod napięciem, czyli w szczególności wrażliwego na zmienne pole elektryczne.
Do poważniejszych zadań używam lokalizatora LKZ-700, którego przydatność (samego odbiornika), jako neonówki bezdotykowej jest bardzo licha – nawet chińskie badziewia” potrafią dokładniej wykrywać „kabelki” pod warstwą tynku, a przecież zupełnym bezsensem jest włóczenie ze sobą całego zestawu (nadajnik/odbiornik) na każdą „fuchę”.
Dlatego szukam czegoś bardziej poręcznego.
Zdaję sobie sprawę, że – szczególnie w przypadku upływów – dokładne lokalizowanie nie obciążonych obwodów (śladowe wartości pola magnetycznego) przy pomocy nieskomplikowanych urządzeń nie należy do zadań łatwych.

Słyszałem pochlebne opinie na temat wykrywacza Stanley-a „Intellisensor Pro”.
Czy może ktoś miał z nim do czynienia ?

iwel 
Uczestnik forum

Wysłany: 21-02-11, 22:39   

najlepszy byle wykrywacz może być za 5pln i śrubokręt do rozgrzebania tynku:) o ile wiercisz dziurę na obrazek czy tam coś innego, jak kuje bruzdy i potrzebuje sprawdzić ścianę używam boscha daje rade tyle ze 9v bateria starcza na max 1h pracy. jak ktoś się zajmuje tylko szukaniem kabli po ścianach to może sobie pozwolić na sprzęt za 2k co znajduje nawet złoto, dla mnie to fanaberia.

Odpowiedz do tematu