Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WinBud proszę o opinie.
Autor Wiadomość
marek29 
Uczestnik forum

Wysłany: 12-04-11, 15:59   WinBud proszę o opinie.

Witam.

Chciałbym zakupić program do kosztorysowania. Myślę o WinBud, ponieważ za Norme Pro jest kosmiczna cena. Proszę o opinię WinBud.

pm001 
Uczestnik forum
pm001

Wysłany: 12-04-11, 16:52   

Witam
Nie wiem co potrafi WinBud ale ogólnie to proszę zwrócić uwagę na to jakie inne formaty danych są akceptowalne przez program. Szybko może się bowiem okazać że zaoszczędzona kasa przy zakupie zostanie pochłonięta przez ręczne przepisywanie przedmiarów.

"Nauka służy jedynie temu by dać nam wyobrażenie o rozmiarach naszej niewiedzy" - Lammenais

mar_cik 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 13-04-11, 18:49   

Używam pakietu Zuzia (od wersji 7), kiedyś pracowałem na Rodosie. Z dłubaniem pod pakietem WinBud miałem do czynienia może ze dwa razy. Program nie jest zbyt intuicyjny ale dość szybko można się nauczyć nim efektywnie posługiwać.
Wymiana plików z Zuzią (poza drobnymi michałkami) odbywa się bez większych problemów, czego nie można powiedzieć ani o Rodosie ani Normie.
Nie będę Kolegi namawiał do Zuzi choć muszę przyznać że jestem z tego pakietu zadowolony a wykonuję zarówno przedmiary i kosztorysy inwestorskie jak i dla wykonawcy ofertowe, powykonawcze, różnicowe itp.

Pytanie tylko o którą wersję WinBud Koledze chodzi, bo generalnie są dwie - zwykła i Prof. Prof zawiera wiele funkcji elektrykowi zupełnie do niczego nieprzydatnych, z kolei zwykły jest tak okrojony funkcjonalnie że należy bardzo uważnie przestudiować listę możliwości jednego i drugiego, żeby nie kupić "kaleki".

Odpowiedz do tematu