Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Poradnik montera elektryka
Autor Wiadomość
silat_ss 
Uczestnik forum

Wysłany: 21-01-07, 20:21   Poradnik montera elektryka

Witam!
Co sądzicie o "Poradniku montera elektryka" tom 1?Zastanawiam się czy warto kupić te książkę?

ŚP KSKRAK_Krystyn 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 16-02-07, 20:58   

Witam Wszystkich, Koleżanki i Kolegów na FORUM.
Zbyt mało danych. Ja przypuszczam o jaką publikację Koledze chodzi ale aby coś odpowiedzieć, to proszę podać autora i wydawcę, wówczas ja i inni Koledzy coś napiszą.

irmar01 
Uczestnik forum
irmar01

Wysłany: 25-03-07, 17:15   

Skoro autor tematu nie odpowiada i zaginął to może z drugiej strony "zajdziemy" do zagadnienia:
Co Panowie (czy są Panie?) proponujecie do kupienia? Chodzi mi o fachową literaturę dla montera elektryka.

kuszaba 
Uczestnik forum

Wysłany: 26-03-07, 14:40   

Witam,
irmar01 napisał/a:
Skoro autor tematu nie odpowiada i zaginął to może z drugiej strony "zajdziemy" do zagadnienia:
Co Panowie (czy są Panie?) proponujecie do kupienia? Chodzi mi o fachową literaturę dla montera elektryka.

Mam „Poradnik montera elektryka” Praca zbiorowa, wydanie drugie poprawione z 1990 roku. W księgarniach internetowych znajduję wydanie czwarte poprawione z tego roku.
Porównując same spisy treści nie widzę żadnych zmian. (Tutaj możemy z owym spisem treści się zapoznać: http://www.fachowa.pl/sho...19dbc386838d9f3 )
Nowsze wydanie zawiera tylko pierwszą część tego ponad tysiąc stronicowego dzieła. W pierwszym tomie znajdują się 4 pierwsze rozdziały z tej książki, którą ja mam. Jeśli autorzy będą wydawać kolejne tomy na tej samej zasadzie już wiadomo co tam się znajdzie. W pierwszych rozdziałach jest dużo teorii z różnych dziedzin (matematyka, mechanika, elektrotechnika…) dużo tabelek i bardzo ogólnych wiadomości tak że treść też jest pewnie podobna ale o tym może powiedzieć więcej ktoś, kto porówna obecne wydanie z poprzednimi.
Jak dla mnie to za mało praktycznych rad, takich rzeczy jakie znajduję na przykład w książce „Instalacje Urządzenia Elektrotechniczne, podręcznik dla technikum” E. Musiała.
Jeśli chodzi o propozycje zakupu innych tytułów to jest tak bardzo dużo książek zawężonych do bardzo specjalistycznej tematyki: instalacje, maszyny, pomiary, ochrona, egzaminy, prawo i przepisy, teoria z zadaniami, itd., tak że trudno polecić jedną konkretną książkę. Wszystko zależy od tego czego potrzebujemy w danej chwili.
Praktyk znajdzie dużo przydatnych plików w sieci. Katalogi najnowszych urządzeń na stronach producentów razem z opisem i recenzjami z prasy, można sobie ściągnąć instrukcje obsługi mierników.

Olgierd 
Uczestnik forum

Wysłany: 26-03-07, 15:51   

Witam wszystkich
Mam kilka ksiazek wielu autorow od wielu lat.
Od ponad roku mam ksiazke Wtytczne SEP pomiary w elektroenergetyce ...
Jest ona napisana jezykiem dla inzyniera jak rowniez dla prostego elektryka.
Zawiera dwie plyty CD z programami z aktami prawnymi i tak dalej.
Jest to ok. 800 stron i co najwazniejsze aktualizacja ksiazki pojawia sie co trzy miesiace i jest bezplatna na stronie internetowej redaktora ksiazki Krystyna Kuprasa.

irmar01 
Uczestnik forum
irmar01

Wysłany: 26-03-07, 16:22   

Pewno zakupię sobie takie ksiązki boweim kilka lat już nie praktykuję a noszę się z zamiarem wiosną wyjechać po funty.
A co Pan Krystyn mi zaproponuje?

irmar01 
Uczestnik forum
irmar01

Wysłany: 26-03-07, 16:31   Poradnik

Ma moze ktos taki poradnik do odsprzedania czy mam sobie na allegro kupic. Koszt widze od 32 do 39 złotych.
jakie inne ksiazki mam sobie kupic. Mam tylko stare z lat wczesnych 80 i poznych 70,
Wowczas to nie bylo nawet mowy o "eSach" ani o "RCSach".
Pozdrawiam

ŚP KSKRAK_Krystyn 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 27-03-07, 16:40   

Witam Kolegę „irmar01” oraz Koleżanki i Kolegów na FORUM.
irmar01 napisał/a:
A co Pan Krystyn mi zaproponuje?
Ja mam b. dużo książek wielu autorów. Wielu znam osobiście lub koresponduję przez Internet czy telefonicznie.
Z tego to powodu nie zaproponuję nic Koledze gdyż w każdej książce jest coś nowego i Kolega sam musi wybrać gdy przeczyta spis treści. Proszę wejść na stronę COSiW SEP i poczytać spisy treści różnych publikacji.

irmar01 
Uczestnik forum
irmar01

Wysłany: 27-03-07, 17:24   

Postepuje wiec zgodnie z instrukcja.
Czyli tak jak kazdy elektryk powinien dzialac
Dziekuje

Odpowiedz do tematu