Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jack
31-10-12, 16:48
Zgoda na wejście w teren
Autor Wiadomość
tomgra 
Uczestnik forum

Wysłany: 30-10-12, 10:52   Zgoda na wejście w teren

Mam wykonane 2 lata temu przyłącze kablowe 15kV w firmie. Pomieszczenie rozdzielni jest podzielone na część Tauronu(dzierżawa) i moją. W części Tauronu są trzy pola: zasilające, odpływowe do mnie i rezerwowe. Cały zakres włącznie z trafo 110/15kV, kablem 240mm2, rozdzielnią 15kV był przedmiotem umowy przyłączeniowej na 4MW.
W chwili obecnej otrzymałem pismo z prośbą o zgodę na wejście w teren z powodu przyłączenia kolejnego odbiorcy (do pola rezerwowego) o mocy 1MW. Wiem że zapas mocy jest ale kolejny odbiorca to zawsze większe prawdopodobieństwo wystąpienia zakłuceń zwłaszcza że nia kablowa jest pojedyńcza.
Z tego powodu mam pytanie jakie mam możliwości, co jest praktykowane w takich przypadkach. Dodatkoym smaczkiem jest to że przyłącza się nasza konkurencja....

elplum 
Uczestnik forum
elplum

Wysłany: 31-10-12, 20:14   

Musisz Kolego odczytać z umowy gdzie dokładnie jest granica stron między Toba a dostawcą ( Tauronem ), wtedy dopiero można dyskutować na ten temat.

tomgra 
Uczestnik forum

Wysłany: 31-10-12, 21:40   

Granica jest na kablu pomiędzy rozdzielnią Tauronu a moją(zaciski odpływowe)

sepam 
Uczestnik forum

Wysłany: 31-10-12, 22:05   

Nadal kolego podajesz minimum informacji i nadal nie wiem jak się ta granica ma go stacji trafo i rozdzielni.
Które pola dzierżawi ZE.
Czy to pole rezerwowe ZE też dzierżawi.
Jeżeli nie, to możesz spokojnie odmówić.
Powiedzieć że jest przeznaczone na możliwe zwiększenie mocy zapotrzebowanej zakładu.
tomgra napisał/a:
zawsze większe prawdopodobieństwo wystąpienia zakłuceń zwłaszcza że nia kablowa jest pojedyńcza.

Ciekawe czy kabel wytrzyma dwóch odbiorców.
Jak tak bardzo chcą to niech konkurenta zasilą innym kablem.
Pilnuj swojego interesu kolego.
Póki nic nie podpiszesz to nic nie mogą zrobić.

tomgra 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-11-12, 12:02   

sepam napisał/a:
Nadal kolego podajesz minimum informacji i nadal nie wiem jak się ta granica ma go stacji trafo i rozdzielni.
Które pola dzierżawi ZE.
Czy to pole rezerwowe ZE też dzierżawi.
Jeżeli nie, to możesz spokojnie odmówić.
Powiedzieć że jest przeznaczone na możliwe zwiększenie mocy zapotrzebowanej zakładu.
tomgra napisał/a:
zawsze większe prawdopodobieństwo wystąpienia zakłuceń zwłaszcza że nia kablowa jest pojedyńcza.

Ciekawe czy kabel wytrzyma dwóch odbiorców.
Jak tak bardzo chcą to niech konkurenta zasilą innym kablem.
Pilnuj swojego interesu kolego.
Póki nic nie podpiszesz to nic nie mogą zrobić.

Żadnych pól nie dzierżawi, dzierżawi pomieszczenie. 3 pola(dopływowe, odpływowe do mnie i rezerwowe) są własnością Tauron. Umowa przyłączeniowa obejmowała rozbudowę GPZ 110kV, pole liniowe, transformator, linia kablowa 15kV, i wspomniane 3 pola.

sepam 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-11-12, 18:34   

tomgra napisał/a:
Żadnych pól nie dzierżawi, dzierżawi pomieszczenie. 3 pola(dopływowe, odpływowe do mnie i rezerwowe) są własnością Tauron. Umowa przyłączeniowa obejmowała rozbudowę GPZ 110kV, pole liniowe, transformator, linia kablowa 15kV, i wspomniane 3 pola.

W takim razie nic ci nie mogę doradzić.

Jak będą chcieli to wejdą na awarię, bo sam ich o to poprosisz.

tomgra 
Uczestnik forum

Wysłany: 08-11-12, 13:33   

sepam napisał/a:
tomgra napisał/a:

W takim razie nic ci nie mogę doradzić.

Jak będą chcieli to wejdą na awarię, bo sam ich o to poprosisz.

Tu nie chodzi o wejście celem spacerku, tylko wejście w celu zrobienia wykopu na moim terenie, ułożenia kabla SN 15kV, podłączenia w pole rezerwowe i zasilenia odbiorcy.

Zamykam temat dyskusja nic nie wnosi.

sepam 
Uczestnik forum

Wysłany: 08-11-12, 18:45   

tomgra napisał/a:
Tu nie chodzi o wejście celem spacerku, tylko wejście w celu zrobienia wykopu na moim terenie, ułożenia kabla SN 15kV, podłączenia w pole rezerwowe i zasilenia odbiorcy.

Zamykam temat dyskusja nic nie wnosi.

Jak twój zakład podłączali do sieci to ci nie przeszkadzały, żadne wykopy i ułożenie kabla, a też musiałeś podpisać zgodę na wejście w teren. Właściciele niektórych działek także, żeby zasilić twój zakład. Cały problem polega na tym, że ty tych zgód nie załatwiałeś.
Jak już pisałeś, pola rozdzielnicy są własnością Tauronu. I w sprawie pól nie masz nic do gadania.
Jak się nie zgodzisz na wejście w teren to twoją konkurencję zasilą w inny sposób.

Odpowiedz do tematu