Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co się mogło wydarzyć ?!
Autor Wiadomość
school 
Uczestnik forum

Wysłany: 03-09-12, 18:20   Co się mogło wydarzyć ?!

Witam serdecznie. Nie zajmuję się elektryka profesjonalnie, ale niektóre podłączenia wykonuję samodzielnie, upewniając się na forum czy robię to dobrze, albo tez korzystam z pomocy fachowej forumowiczów. To co dzisiaj mi się wydarzyło, nie potrafię nijak sam nie tylko rozwiązać ale sobie nawet wytłumaczyć. Otóż mam piwnicę na oddzielnym obwodzie, wyłącznik plus święcąca kontrolka. Od tego mam wyprowadzone przewody do każdego z 3 pomieszczeń piwnicznych. Dzisiaj w 1 z pomieszczeń chciałem dołączyć do "puszki" jeszcze jedno urządzenie. Wyłączyłem więc zasilanie ( wyłącznikiem ) i podłączyłem do puszki dodatkowe 2 przewody. Kiedy ponownie włączyłem napięcie nie zapaliła się już zielona kontrolka obok wyłącznika, zaś we wszystkich kontaktach gdzie nie dotknę próbnikiem, wszędzie mam napięcie) zapala się diodka na próbniku. Nie świecą żarówki. Na przewodach doprowadzających napięcie do wyłącznika jest właściwie tak jak powinno być: jeden przewód ma napięcie. Próbowałem podłączyć oddzielnie każde z pomieszczeń i dzieje się tak samo.
Jestem bezradny.Co takiego może być w tej instalacji ? Dodam, że nic w tej części instalacji, gdzie mam wyłącznik nie robiłem, poza podłączeniem dodatkowych 2 przewodów do puszki w jednym z pomieszczeń piwnicznych. Da się zdiagnozować ten problem na odległość ? Bardzo proszę, jak zawsze o pomoc. Z góry serdecznie dziękuję za życzliwość.

kozi966 
Aktywny uczestnik forum
inżynier elektryk

Wysłany: 03-09-12, 18:57   

Witam,

Kolego school, przestań się bawić w amatorkę z wiedzą z forum. Nie wspominając, że na forach jest pełno fahofcuf, którzy z elektryką mają tyle wspólnego co przedszkolaki z wielomianami.

Zaproś pana elektryka, zanim ktoś zostanie porażony.
Do lekarza też nie chodzisz, tylko po forach szukasz?.
Sam tylko wiesz co majstrowałeś w instalacji a wszelkie porady typu "spróbuj sprawdzić to czy to" mogą skończyć się utratą zdrowia bądź życia.

marcus72 
Uczestnik forum

Wysłany: 05-12-12, 12:47   

Popre kolegę, lepie zawołaj elektryka z mirnikiem instalacji elektrycznej, jeśli porazi kogoś śmiertelnie to bedziesz miał problem.
Kilka lat temu było głośno jak w piwnicy poraziło ojca który chciał właczyć hydrofor bo piwnicę zalało a potem poraziło syna smiertelne który szedł mu na ratunek.
Obaj nie żyją

Odpowiedz do tematu