Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki zamontować ogranicznik mocy ?
Autor Wiadomość
staryleo 
Uczestnik forum

Wysłany: 17-03-13, 06:41   

Witam, to mój pierwszy post, zlazłem to forum szukając info na temat "ogranicznika mocy"
Mieszkam we wspólnocie mieszkaniowej, budynek 2 piętrowy, 3 klatkowy, 27 mieszkań, w większość lokatorów to starzy ludzie którzy nie schodzą do piwnicy wcale, dwóch lokatorów schodzi do piwnicy codziennie i przesiadują tam nie wiadomo po co... reszta lokatorów do piwnicy nie częściej niż raz na tydzień czasami miesiąc...
w każdej z trzech klatek schodowych są zamontowane cztery żarówki (25-40W) i po trzy w korytarzu piwnic
Problem w tym że rachunek za zeszły rok za energię wyniósł ponad 1300zł, no i na zebraniu podjęliśmy decyzję o montażu urządzenia które uniemożliwi kradzież prądu z części wspólnej.
Pytanie do Was
Jakie urządzenie wybrać? nie wiem czy są takie, ale chciałbym zamontować takie które przy zbyt dużym poborze spowoduje zanik prądu, ale żeby nie strzelał bezpiecznik tylko po czasie prąd się pojawił.

Dodam tylko że główny podejrzanym :) który jest przeciw urządzeniu "bo musi czasami naładować akumulator w piwnicy"jest lokator który non stop tam przesiaduje na cugu alkoholowym gdy żona nie chce go wpuścić do domu, jest z zawodu elektrykiem więc urządzenie powinno być trudne do oszukania.

Jack 
Aktywny uczestnik forum
Jacek

Wysłany: 17-03-13, 11:04   

Witam
Cytat kolegi staryleo:
Cytat:
Jakie urządzenie wybrać?

Wielu producentów osprzętu elektrycznego ma w swojej ofercie takie ograniczniki mocy.
Przykładowo: ZAMEL Ogranicznik mocy PMH-01, spełni kolegi oczekiwania. Więcej wiadomości w Internecie.
http://instalacjeb2b.pl/f...kcja_polska.pdf

Ogranicznik mocy firmy ZAMEL PMH-01.jpg
Plik ściągnięto 1157 raz(y) 58,33 KB

simcode 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 17-03-13, 12:56   

Najlepszym rozwiązaniem jest przerobić instalację na 24V bo tu też na tym forum pojawiał się temat omijania tych ograniczników . Po pierwsze sprawdzić czy ktoś nie kradnie prądu dotyczy to całej klatki a w piwnicy tych z parteru (drobny przewiert i zatynkowane przewody to częste sposoby.Wezwać do tego elektryka wykręci bezpieczniki z mieszkań i sprawdzi czy licznik administracyjny się obraca .

staryleo 
Uczestnik forum

Wysłany: 17-03-13, 16:20   

a czy z 24v nie bedzie mógł przetworzyć na 220V?
pytam bo mam w aucie takie urzadzonko co przetwarza mi 12v z zapalniczki na 220V.

Raczej na 100% to osoba z parteru domyślam się nawet kto, ale oskarżyć kogoś jest łatwo gorzej cokolwiek udowodnić

simcode 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 17-03-13, 17:00   

Pisałem wezwać elektryka i po sprawie zrobi protokół z kradzieży i można działać.A co do urządzonka z auta to podłącz pod nie grzejnik hm ? Proszę tak zrobić jak pisałem wcześniej i sprawa się zakończy raz na zawsze.

Odpowiedz do tematu