Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem! Czy można oszukać urządzenie?
Autor Wiadomość
school 
Uczestnik forum

Wysłany: 16-10-13, 18:11   Problem! Czy można oszukać urządzenie?

Witam serdecznie, Nabylem kolejny juz wentylator Silent, tym razem Silent 100 CHZ Visual. Po zainstalowaniu okazało sie, ze żeby go ręcznie włączyć, potrzebne jest dodatkowe światło ( jednoczesne zalaczanie oświetlenia i wentylatora ). Ponieważ nie jestem zainteresowany zalaczaniem oświetlenia, a tylko samego wentylatora, mam następujące pytanie:
czy może jest jakiś sposob, by "oszukać" wentylator i zalaczac go recznie ? Próbowałem wpisać diodke led, ale okazuje sie, ze wymagane jest obciążenie zarowka co najmniej 25 watt.
Z góry serdecznie dziekuje za życzliwa pomoc.
Pozdrawiam,
Bogdan

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 16-10-13, 23:34   

Jeśli to: http://www.bud-went.com.p...lent_silver.pdf
jest DTR-ką tego urządzenia, to nie bardzo rozumiem skąd kolega zaczerpną owe wymaganie iż jest konieczne obciążenie żarówki minimum 25W ?
Podana DTR-ka obrazuje dla wskazanego modelu -rys 8 - opcjonalne podłączenie żarówki wraz z wentylatorem jako uruchomianie jednoczesne obu odbiorników ,(wchodząc do łazienki włączamy światło a wraz z nim wentylator ,który ponadto sterowany jest układem elektronicznym-czytać instrukcje :!: ),jeśli na rys 8 wyeliminujemy żarówkę nie wpłynie to na pracę urządzenia zwyczajnie uruchamiać będziemy tylko wentylator , należy jednak pamiętać co jest priorytetem w sposobie uruchomiania wentylatora a jest nim sterowanie automatyczne opisane w Uwadze wytłuszczonym drukiem !
Opis strona 47 lewa kolumna -początek opisu, przypadek ręcznego sterowania łącznikiem do światła opisano jako przypadek 2 -prawa kolumna :!:
Powodzenia :roll:

Pozdrawiam
Robert

school 
Uczestnik forum

Wysłany: 24-10-13, 22:56   

Witam , bardzo dziekuje za wyczerpująca i w duzej mierze wyjasniajaca mój problem odpowiedz. Wprowadzam mała korektę, otóż aby zalaczac wentylator potrzebuje jednak żarówki o mniejszej mocy niż podalem. Mam najmniejsza zarowke - 3 watt i po jej podłączeniu dopiero zalacza sie wentylator. Zatem problem mój tkwi gdzieś w tym wylaczniku dotykowym !!! Potwierdza to moja obserwacja: gdy jest podpieta zarowka, to wylacznik w stanie czuwania świeci niebieska diodka, zaś po włączeniu wentylatora i zarowki gaśnie niebieska diodka, a zapala sie czerwona. Gdy brak jest żarówki, to żadna z diodek nie świeci. Wynika z tego, ze musi jednak być wpiete w obwód jakieś urządzenie o wyższym poborze prądu niż diodka led, która w drodze eksperymentu podlaczylem w miejsce żarówki. Wtedy wylacznik dotykowy nie zadziałał.

Odpowiedz do tematu