Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Badanie lekarskie
Autor Wiadomość
Crocop 
Uczestnik forum

Wysłany: 17-09-13, 22:08   Badanie lekarskie

Witam! Rozpocząłem wraz z poczatkiem września kurs technika elektryka w jednym z CKU. Zostałem skierowany na badania lekarskie, ale wiem, że od dziecka cierpię na niedowidzenie barw. Rozróżniam wszystkie kolory tęczy ( podstawowe) ale mam wielki problem z tablicami na których jest mnóstwo małych kuleczek. Dotychczas nie miałem problemów z podłączaniem kabli - rozróżniam zarówno fazowy, neutralny, czy ochronny itp bez najmniejszych kłopotów ( kontynuuje tradycje rodzinne). W codziennym życiu również nie mam problemów z prowadzeniem samochodów, służbą wojskową czy odróżnianiem kolorów kolorów. Moje pytanie: czy niedowidzenie barw spowoduje, że lekarz nie dopuści mnie do kursu?

Paweł Byczyński 
Uczestnik forum
Elektryk

Wysłany: 20-09-13, 15:10   Medycyna pracy

Proponuję udaj się do lekarza medycyny pracy i zapytaj o tę sprawę.
Po przejściu kilku lekarzy w tym lekarza okulisty zgodę wydaje lekarz medycyny pracy.

robot_33 
Uczestnik forum

Wysłany: 20-12-13, 16:00   

Moim zdaniem też ciężko wyrokować, bo mam w ogóle wrażenie, że różni lekarze różne orzeczenia w takich przypadkach wydają… np. sam byłem świadkiem sytuacji, w której (zresztą moim zdaniem niedopuszczalne jest żeby jeden pacjent sluchał jak lekarze rozprawiają o drugim) dwójka lekarzy zastanawiała się nad daniem bądź niedaniem pozwolenia na pracę osobie, która miała jakieś tam poważne problemy ze wzrokiem.

Odpowiedz do tematu