Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jack
25-02-14, 18:11
Instalacja odgromowa domu jednorodzinnego problem
Autor Wiadomość
robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 03-03-14, 12:36   

KKas12 napisał:

Cytat:
Robert99 napisał:
Proszę o konkrety w którym miejscu mojej wypowiedzi w kierunku Autora wątku mój opis mógł stworzyć zagrożenie w przypadku jego realizacji

Cytat:
KKas12 napisał :
W tym miejscu w którym uzurpowałeś sobie bycie "projektantem" i nie odwiodłeś autora wątku od popełnienia samowoli budowlanej.

Niestety kolego wszystkie Twoje wypowiedzi przeważnie stanowią taką właśnie formę rzeczowej odpowiedzi i zrozumienia pytania/zagadnienia poruszanego ,tego co zacytowałem powyżej chyba nie trzeba komentować jako odpowiedzi na moje pytanie :mrgreen:
Natomiast co zaś tyczy się :"odwodzenia Autora wątku od popełnienia samowoli budowlanej" w sytuacji kiedy Autor wyraźnie napisał :
Cytat:

Jeśli koledzy nie chcą udzielić mi stosownej pomocy to proszę o darowanie sobie wypowiedzi typu "zatrudnij projektanta, złów złotą rybkę, wytrząśnij dżina z lampy

jest tak samo skuteczne jak próby nawoływania Ciebie kolego do tego abyś w swych wypowiedziach kierował się rzeczowością ,wiedzą merytoryką czy jak na powyższym przykładzie widać ,zwykłym zrozumieniem tekstu/pytania ... ](*,)

Cytat:
A kolega scat w żadnym zdaniu wskazanego postu nie zalecał pomijanie ochrony uzupełniającej.
Po raz kolejny rej wodzisz Robercie w biciu piany i narzucani swej nieudolnej interpretacji wypowiedzi innych osób.

Czyżby :?: znów popisujesz się albo brakiem zrozumienia czytanego tekstu albo niewiedzą ,oba sprowadzają się do tego samego
Sąsiedni watek:
Cytat:
Scat napisał :
jeżeli wszystko będzie zasilane energia elektryczną woda w plastikowych rurkach to po co GSU?

A czym że jest brak GSU/GSW oraz połączeń wyrównawczych do których nawiązuje kol scat pisząc :
Cytat:
woda w plastikowych rurkach to po co GSU?

jak nie ochroną uzupełniającą?
Połączenia wyrównawcze wraz z GSW/GSU budynku stanowią ochronę uzupełniającą :idea: podobnie jak wysokoczułe wyłączniki RCD -do których jak sądzę ograniczyłeś pojęcie "ochrony uzupełniajacej"
tak więc Twoje stwierdzenie:
Cytat:
Po raz kolejny rej wodzisz Robercie w biciu piany i narzucani swej nieudolnej interpretacji wypowiedzi innych osób.

w odniesieniu do mojej nieudolnej interpretacji można by porównać do Twojej jakże udolnej interpretacji np pojęcia "ochrony uzupełniającej"

Pozdrawiam
Robert

kkas12 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 03-03-14, 12:57   

Oczywiście tak długo będziesz czytał moje wypowiedzi w tonie jaki Ci się nie podoba, jak długo będziesz uprawiał pogoń za "pomogami" bez względu na skutki owej pogoni.
Wypisywanie "rad" dla amatorów przez amatorów temu forum nie przystoi.
Jest to bowiem bicie piany ubrane tylko w szczytne idee.

Twa namiętność odwoływania się do wypowiedzi adwersarza zamieszczonymi w innych wątkach jest też biciem piany.
Ale może jednak (w Twoim stylu) przypomnę Ci jeden z Twych "błyskotliwych" udziałów z dyskusji http://www.forumsep.pl/vi...er=asc&start=15 gdzie po bezsensownym pytaniu zadanym 02-05-12 zniknąłeś na kilka miesięcy i jak widzisz forum bez Ciebie nie umarło.
Niestety parcie na szkło spowodowało powrót w poprzednim stylu.

Chcesz dyskutować o czym kolega scat napisał to dyskutuj w tamtym wątku a nie zmuszaj innych by Twym zwyczajem wprowadzali bajzel na forum.

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 03-03-14, 17:54   

Cytat:
Ale może jednak (w Twoim stylu) przypomnę Ci jeden z Twych "błyskotliwych" udziałów z dyskusji http://www.forumsep.pl/vi...er=asc&start=15 gdzie po bezsensownym pytaniu zadanym 02-05-12 zniknąłeś na kilka miesięcy i jak widzisz forum bez Ciebie nie umarło.

Kolego Krzysztofie różnica pomiędzy nami jest zasadnicza ,ja dość dokładnie analizuje swoje wypowiedzi i jeśli gdzieś popełnię błąd a jak wszyscy -nie jestem od nich wolny ,poprawiam się w miarę możliwości - w zupełnym przeciwieństwie do Ciebie ](*,)
Z tą tylko różnicą że to nie Ty znalazłeś moją "literówkę " czy błąd ale ja sam ,przypomnę może pokrótce co napisałeś :
Cytat:
Pytasz Robercie:
Cytat:
:Jak w takim razie wygląda sytuacja w przypadku obciążenia tylko jednego toru wył 3L ?

Jeśli taką sytuację narysujesz to być może pokuszę się o udzielenie odpowiedzi.

Tak więc wystarczyło tylko Tobie narysować a odpowiedzi byś zapewne udzielił :mrgreen: :mrgreen: oto twoja spostrzegawczość
Ale to nie wszystko !
Niepotrzebnie dość wycofałem się z tematu napisałem bowiem :
Cytat:
Wycofuje pytanie kol kkas12! Miałem na myśli jedną fazę a to zawsze wiąże się z dwoma torami - mój błąd - skrót myślowy :-#
Takie obciążenie nie może być asymetryczne

Wystarczyło tylko napisać z mojej strony
Cytat:
"Przepraszam więc ":Jak w takim razie wygląda sytuacja w przypadku obciążenia tylko jednej fazy wył 3L ?

I poczekać na Twoją odpowiedź :mrgreen:
Może wrócimy do tematu i spróbujesz sam odpowiedzieć :?:

Zapewne gdybym sam nie poprawił swojego lapsusa Ty swym zwyczajem, nie wiele dodał byś do tematu jednak w takiej sytuacji dostałeś przysłowiowej "wody na młyn" by "pokopać sobie"
Ale znamy Ciebie kolego z tej strony pamiętasz zapewne pewien błąd w schemacie szkolnym umieszczonym przez ucznia a dotyczącym prostego sterowania silnikiem, błąd sprawnie wychwycił kol Romnin ty zaś swoim zwyczajem podłączyłeś się pod rozwiązanie swoim dobrym obyczajem - twierdząc że każdy elektryk powinien takie podstawy znać ,Ty ich jednak nie znałeś co wykazałem Ci w kolejnych swych postach byłeś zupełnie nieświadomy błędu wtedy kiedy należało go wyłapać ,zarzuciłeś wówczas mi że ja tego nie zrobiłem etc podczas gdy Ty umieściłeś link do opracowania dr Musiała =D> ale niestety po fakcie \:D/ (autorem wykrycia błędu nie byłem ani ja ani Ty :mrgreen: ) w następnych postach które usuną Moderator wykazałem Ci jak w rzeczywistości nie świadom byłeś ani błędu ani rozwiązania które nie pochodziło ode mnie ale też nie od Ciebie z tym że ja po raz kolejny przyznałem się tym razem do tego że błędu nie wykryłem, Ty zaś swym dobrym zwyczajem dobiegłeś do 'zwycięzcy " maratonu na mecie nie biorąc udziału w biegu próbowałeś przypisać sobie zwycięstwo ex aequo wraz z osobą która pokonała zwycięsko bieg ,chodź trasy maratonu na oczy nie widziałeś :mrgreen:
ot cała Twoja socjotechnika nie wiem ale 'przytaknę jak trzeba i komu trzeba " a wszyscy "pomyślą " że wiem a sztandar ewentualnego zwycięstwa zawiśnie również w moich rękach -znamy to Krzysiu "co nie"?? =D>
To się nazywa parcie na szkło nieposkromionym " ego" -kolego :mrgreen: :mrgreen:

Może napiszesz coś o "ochronie uzupełniającej" która nieco Ci "umknęła" przewodami połączeń wyrównawczych poprzez GSU do ziemi :mrgreen: :mrgreen: odsyłając "co niewygodne" do innego tematu :
Cytat:
Chcesz dyskutować o czym kolega scat napisał to dyskutuj w tamtym wątku a nie zmuszaj innych by Twym zwyczajem wprowadzali bajzel na forum.

zapraszam więc "Tam" ,nie zapominając jednocześnie co już napisałeś :
Cytat:
A kolega scat w żadnym zdaniu wskazanego postu nie zalecał pomijanie ochrony uzupełniającej

:-({|=

Pozdrawiam
Robert

kozi966 
Aktywny uczestnik forum
inżynier elektryk

Wysłany: 03-03-14, 17:57   

Serio? ..... znowu 10 stron?

kkas12 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 03-03-14, 18:43   

I to jest właśnie sedno Twej trollowsliej ideologii.
Dzierżyć sztandar zwycięstwa.
Jak Putin.
Szkoda, że z Oławy.

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 03-03-14, 22:03   

Kol Kozi napisał:
Cytat:
Serio? ..... znowu 10 stron?
Nie kol Kozi nie będzie "kolejnych 10" -to nie Ten rozmówca ](*,) z Tym nawet dwóch nie będzie o czym ;-)

Pozdrawiam
Robert

topmir 
Uczestnik forum
topmir

Wysłany: 03-03-14, 23:02   

Ciekawi mnie jedno:
czy jak człowiek będzie chciał przejść skrzyżowanie na ukos przy czerwonym świetle też znajdą się doradcy którzy będą podpowiadać jak to zrobić? Czy doradcami będą funkcjonariusze drogówki,prawnicy itp?

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 03-03-14, 23:26   

Topmir napisał
Cytat:
Czy doradcami będą funkcjonariusze drogówki,prawnicy itp?

Być może ,jednak zapewne nie Ty kolego bo zapewne podobnie jak w żadnej dziedzinie elektrotechniki tak w "prawie o ruchu drogowym " niewiele jeśli cokolwiek będziesz miał do powiedzenia ...
Powodzenia kolego ;-)

Pozdrawiam
Robert

topmir 
Uczestnik forum
topmir

Wysłany: 04-03-14, 00:16   

Na pewno tak doradzać nie będą ani funkcjonariusze drogówki ani prawnicy bo oni doskonale wiedzą jakie jest prawo natomiast wszyscy inni będą uzurpowali sobie prawo do wygłaszania szkodliwych porad ( szkodliwych dla szukającego rady)
Wiedza w rękach nieodpowiedzialnych ludzi ( nie wyrażę się dobitniej) to tykająca bomba zegarowa.
Czy kolegę w szkole lub na kursach uczono, że należy omijać procedury czy też je przestrzegać? ( odnośnie tego tematu koledzy wcześniej wyrażnie napisali ale chyba do kol.roberta to nie dotarło ).

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 04-03-14, 00:51   

Cytat:
Czy kolegę w szkole lub na kursach uczono, że należy omijać procedury czy też je przestrzegać?

Widzisz kolego nie ukończyłem żadnych kursów czy szkół #-o stąd zwyczajnie nie wiem jakie procedury należy przestrzegać ,proszę pomóż mi [-o< i napisz jakich należy przestrzegać ,a jakich omijać :mrgreen: -jak to podobno uczyniłem w tym wątku ;-)

Dobranoc ,wierzę że na pewno pomożesz mi zrozumieć ;-)

Pozdrawiam
Robert

topmir 
Uczestnik forum
topmir

Wysłany: 04-03-14, 00:55   

robert99 napisał/a:

Widzisz kolego nie ukończyłem żadnych kursów czy szkół #-o stąd zwyczajnie nie wiem jakie procedury należy przestrzegać ,proszę pomóż mi [-o< i napisz jakich należy przestrzegać ,a jakich omijać :mrgreen: -jak to podobno uczyniłem w tym wątku ;-)

Więc po co zabierasz głos w tym temacie?

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 04-03-14, 01:03   

Cytat:
Więc po co zabierasz głos w tym temacie?

Żeby uczonym i biegłym w temacie ,takim jak Ty kolego ukazać jak mają mało do powiedzenia nawet w stosunku do osoby tak prostej i niewykształconej jak ja , tym większy wstyd kolego nieprawdaż :mrgreen:
Nadal proszę o pomoc skierowaną w poprzednim wątku [-o<

Pozdrawiam
Robert

topmir 
Uczestnik forum
topmir

Wysłany: 04-03-14, 01:31   

Nie rób z siebie błazna bo ja choć w Twoim mniemaniu żadnej wiedzy nie posiadam to do samowolki nikogo nie zachęcam.

Odpowiedz do tematu