Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomiary w kwalifikacjach SEP E pow 1kV
Autor Wiadomość
piotrek260180 
Uczestnik forum

Wysłany: 21-07-14, 15:48   Pomiary w kwalifikacjach SEP E pow 1kV

Witam, widziałem różne świadectwa kwalifikacji np. E i D do 20 kV i dopisek pomiary do 1kV

A kolejne E i D pow. 1 kV w zakresie remontów, montażu, kontrolno-pomiarowym bez żadnego dopisku o ograniczeniu pomiarów do 1 kV i czy to znaczy, że w drugim przypadku osoba jest uprawniona do wykonywania pomiarów na 15 kV np. prób napięciowych kabli?
.
Ostatnio zmieniony przez Jan_Czech 22-07-14, 07:04, w całości zmieniany 1 raz  

kozi966 
Aktywny uczestnik forum
inżynier elektryk

Wysłany: 21-07-14, 16:57   Re: pomiary w kwalifikacjach sep e pow 1kv

piotrek260180 napisał/a:
Witam widziałem różne świadectwa kwalifikacji np. E i D do 20KV i dopisek pomiary do 1KV

Co to za jednostka KV ?

piotrek260180 napisał/a:
A kolejne E i D pow. 1 KV w zakresie remontów , montażu , kontrolno- pomiarowym bez żadnego dopisku o ograniczeniu pomiarów do 1KV i czy to znaczy że w drugim przypadku osoba jest uprawniona do wykonywania pomiarów na 15KV np. prób napięciowych kabli ?

Nie, w świadectwie musi widnieć punkt 3. Urządzenia, instalacje i sieci o napięciu znamionowym powyżej 1kV.

piotrek260180 
Uczestnik forum

Wysłany: 21-07-14, 18:49   

ok napiszę dokładniej jest tak w zakresie obsługi , konserwacji , remontów , montażu , kontrolno pomiarowym a punkty są grupa 1 punkty 2 , 3 , 4 , 7 , 9, 10

kozi966 
Aktywny uczestnik forum
inżynier elektryk

Wysłany: 21-07-14, 19:00   

piotrek260180 napisał/a:
ok napiszę dokładniej jest tak w zakresie obsługi , konserwacji , remontów , montażu , kontrolno pomiarowym a punkty są grupa 1 punkty 2 , 3 , 4 , 7 , 9, 10

Czytaj mój post wyżej....

piotrek260180 
Uczestnik forum

Wysłany: 21-07-14, 19:09   

Jak już taki złośliwy jesteś z tym KV zamiast kV i tak dalej to poczytaj mój pierwszy post jasno tam napisałem E i D pow. 1 kV to chyba jasne że jest punkt 3.

kozi966 
Aktywny uczestnik forum
inżynier elektryk

Wysłany: 21-07-14, 19:20   

piotrek260180 napisał/a:
Jak już taki złośliwy jesteś z tym KV zamiast kV i tak dalej to poczytaj mój pierwszy post jasno tam napisałem E i D pow. 1 kV to chyba jasne że jest punkt 3.

Nie ma dla ciebie różnicy pomiędzy Kelwino-Woltem a kilo-Woltem?

Odpowiadam ci na pytania w sposób prosty i zrozumiały bez zbędnych uszczypliwości a złośliwy, to ja mogę dopiero być.
Nic jasno nie napisałeś, bo wskazanie
Cytat:
A kolejne E i D pow. 1 KV w zakresie remontów (...)

Nie jest wyznacznikiem posiadanych punktów(dających ci informacje o kwalifikacji) w świadectwie. Równie dobrze ktoś (pan egzaminator) ci wpisze coś takiego: "wszystko powyżej 1kV", co nie jest zgodne z ustawą i rozporządzeniem.

Pozdrawiam.

piotrek260180 
Uczestnik forum

Wysłany: 21-07-14, 20:10   

ok. dzięki . Niechcący napisałem KV ale myślałem że w wątku o świadectwie kwalifikacji dla każdego będzie jasne że chodzi o kV , ale rozumie że drażni cię taki błąd bo faktycznie to spora różnica

kozi966 
Aktywny uczestnik forum
inżynier elektryk

Wysłany: 21-07-14, 20:25   

Forum odwiedzają nie tylko tacy co "wiedzą". Już nie wspominając o tych, którzy potem pójdą na egzamin i we wniosku wpiszą KV.
Dziwić się potem będą, że ich oblano.

Odpowiedz do tematu