Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobór układu stycznikowo-przekaźnikowego (3faz.)-automatyz.
Autor Wiadomość
elprzemek 
Uczestnik forum
elprzemek

Wysłany: 15-08-15, 17:08   Dobór układu stycznikowo-przekaźnikowego (3faz.)-automatyz.

Witajcie,
Bardzo proszę o wsparcie.
Mam 2 tematy do rozwiązania aby zbudować możliwość zdalnego zał./wył. układu zasilania bojlera grzewczego 300L 3faz. oraz układu elektrycznego ogrzewania podłogowego również 3faz.
Cały układ interfejsu domu inteligentnego dla użytkownika oraz osprzętu elektrycznego służącego do zdalnego wyzwalania stanu wł./wył. mam dobrane. Natomiast mój znajomy, który mnie o to poprosił ma obecnie takie o to rozwiązania ręcznego załączania obwodów - poniżej na zdjęciach i w opisach szczegółowych. Cały problem dla mnie na co wymienić przełączniki ręczne aby móc je wysterować osobnym napięciem 230V 1f (układy stycznikowo-przekaźnikowe z dodatkowym ręcznym przełącznikiem monostabilnym?)

1/ Zasilanie ogrzewania podłogowego
Tak obecnie wyglądają elementy załączania ogrzewania w szafie:

Po lewej jest włącznik obrotowy zasilania, po prawej kolejny załącznik 3fazówki.
Planuję wymienić to na układ gdzie stycznik 3fazówki będzie wyzwalany np. przekaźnikiem sterowanym zał./wył. napięcia 230V. Do styków przekaźnika podłączę moduł zdalnego sterowania. Pytanie jaki dobrać zamienny osprzęt elektryczny oraz czy istnieje taki układ do montażu w szafie + osobny przycisk monostabilny do montażu w szafie (do ręcznego wyzwalania modułu zdalnie sterowanego)

2/ Włączanie i wyłączanie zasilania bojlera:
Tu podobnie tylko do montażu w osobnej puszcze naściennej za włącznikiem obrotowym.
Obecnie jest tak jak na zdjęciu, a planuję analogicznie jak dla ad.1 zamontować układ odcinający/załączający nap. 3fazowe sterowany 230V na przekaźniku z modułu zdalnego sterowania + przycisk monostabilny)

Odpowiedz do tematu