Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uziemienie skrzynki z piorunochronu
Autor Wiadomość
Dobry 
Uczestnik forum

Wysłany: 03-09-15, 23:03   Uziemienie skrzynki z piorunochronu

Witam

Mam wątpliwości co do prawidłowego wykonania prac przez elektryków. Zleciłem ostatnio podłączenie kilku kontenerów biurowych. Kabel z pobliskiej hali (budynek z lat 50-ych) został poprowadzony do skrzynki z podlicznikiem i zabezpieczeniami, która została postawiona obok kontenerów. Uziemieni do skrzynki zostało pociągnięte z istniejącej na hali instalacji odgromowej (bednarka uziemienia podłączona do bednarki piorunochronu na wysokości ok. 1m nad ziemią. Czy takie rozwiązanie uziemienia jest poprawne? Co się stanie w momencie uderzenia pioruna w halę? Proszę o możliwie proste odpowiedzi, gdyż nie jestem elektrykiem i chciałbym zrozumieć co i jak.

upin 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 03-09-15, 23:33   

Zapodaj przynajmniej fotki, będzie łatwiej dyskutować.

Dobry 
Uczestnik forum

Wysłany: 04-09-15, 07:44   

Niestety nie dysponuję zdjęciami i nie mam możliwości ich na ten moment zdobyć, ale wydaje mi się że opisałem wszystko wystarczająco dokładnie. Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania (jeśli będę potrafił).

upin 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 04-09-15, 09:38   

Dobry napisał/a:
Kabel z pobliskiej hali (budynek z lat 50-ych) został poprowadzony do skrzynki z podlicznikiem i zabezpieczeniami, która została postawiona obok kontenerów.

Czy ten kabel ułożony jest w ziemi czy podwieszony na słupach?
Dobry napisał/a:
Uziemieni do skrzynki zostało pociągnięte z istniejącej na hali instalacji odgromowej (bednarka uziemienia podłączona do bednarki piorunochronu na wysokości ok. 1m nad ziemią.

Rozumiem, że bednarka ułożona jest w ziemi. Pytanie tylko dlaczego nie połączono jej z istn. bednarką pod ziemią a wyprowadzono ją nad powierzchnię? Jeżeli bednarka do której przyłączono nową jest przewodem uziemiającym instalacji odgromowej hali to jest to błąd. Tylko czy aby na pewno ta istn. bednarka jest elementem instalacji odgromowej?

Odpowiedz do tematu