Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uprawnienia pomiarowe
Autor Wiadomość
piotrek91 
Uczestnik forum


Dołączył: 24 Kwi 2013
Posty: 1
Skąd: wawa
Wysłany: 24-04-13, 17:53   Uprawnienia pomiarowe

Witam.
Posiadam uprawnienia SEP Do 1 KV oraz aparatura kontrolno-pomiarowa (punkty 2 i 10) W zakresie eksploatacji. Czy takie uprawnienia wystarczą do robienia pomiarów przeciwporażeniowych i podpisania się pod nimi? Jeżeli nie to jakie muszę przejść kursy lub egzaminy aby je uzyskać?
 
     
e-sparks 
Aktywny uczestnik forum



Pomógł: 119 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1065
Skąd: Suwałki
Wysłany: 24-04-13, 18:37   

piotrek91 napisał/a:
Czy takie uprawnienia wystarczą do robienia pomiarów przeciwporażeniowych i podpisania się pod nimi?
Nie.
piotrek91 napisał/a:
Jeżeli nie to jakie muszę przejść kursy lub egzaminy aby je uzyskać?
Wystarczy zobaczyć TUTAJ:
_________________
Pozdrawiam, Wiesław
   
     
Sentek20 
Uczestnik forum


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 8
Skąd: swidnica
Wysłany: 06-12-15, 11:47   uprawnienia

Witam. Czyli z mając takie uprawnienia jak na foto nie mogę wykonywać pomiarów
ochronnych?

http://www.fotosik.pl/zdj...XUloX05jwpZ9Aoc
_________________
www.eltom24.pl
 
     
simcode 
Aktywny uczestnik forum


Pomógł: 91 razy
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 1493
Skąd: śląsk
Wysłany: 06-12-15, 17:42   

Sentek20 napisał/a:
Czyli z mając takie uprawnienia jak na foto nie mogę wykonywać pomiarów
ochronnych?

A co kolega nie potrafi z własnego dokumentu przeczytać co ma ?
Przecież tam wyraźnie pisze " w zakresie kontrolno pomiarowych "
 
     
Sentek20 
Uczestnik forum


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 8
Skąd: swidnica
Wysłany: 06-12-15, 22:12   

Proszę wytłumacz mi co to oznacza?
_________________
www.eltom24.pl
 
     
simcode 
Aktywny uczestnik forum


Pomógł: 91 razy
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 1493
Skąd: śląsk
Wysłany: 06-12-15, 22:32   

Tu cytat z rozporządzenia ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ 1)

z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci.

§ 6. Osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci, w celu uzyskania potwierdzenia posiadanych kwalifikacji, powinny wykazać się wiedzą z zakresu:
na stanowiskach eksploatacji:

zasad budowy, działania oraz warunków technicznych obsługi urządzeń, instalacji i sieci,

zasad eksploatacji oraz instrukcji eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci,

zasad i warunków wykonywania prac kontrolno-pomiarowych i montażowych,

zasad i wymagań bezpieczeństwa pracy i ochrony przeciwpożarowej oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy,

instrukcji postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa obsługi urządzeń lub zagrożenia życia, zdrowia i środowiska;

A więc jeśli masz napisane prace kontrolo pomiarowe to możesz je wykonywać w zakresie pomiarów (wykonania ) , lecz nie odbiorów (zatwierdzania) tych prac bo musisz mieć dozorowe kwalifikacje .
 
     
Sentek20 
Uczestnik forum


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 8
Skąd: swidnica
Wysłany: 06-12-15, 23:43   

Ok. wielkie dzieki.
_________________
www.eltom24.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group