Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka dobra frezarka
Autor Wiadomość
waldekw 
Uczestnik forum

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 18-10-15, 11:12   Jaka dobra frezarka

Witam. Szukam obecnie jakiejś porządnej frezarki ze średniej grupy cenowej. Czy możecie mi coś polecić?

topmir 
Uczestnik forum
topmir

Wysłany: 18-10-15, 11:56   

Tak trudno zadać pytanie we właściwym miejscu np. tu: http://www.cnc.info.pl/portal.htm

elektro011 
Uczestnik forum

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 19-10-15, 06:19   Re: Jaka dobra frezarka

waldekw napisał/a:
Witam. Szukam obecnie jakiejś porządnej frezarki ze średniej grupy cenowej. Czy możecie mi coś polecić?

Ze średniej grupy cenowej ? To znaczy konkretnie za ile? Bo różne osoby potrafią bardzo różnie rozumieć średnią grupę cenową. Mogę zasugerować abyś zajrzał sobie do tego artykułu:
http://www.trenddecor.pl/...h-zastosowanie/
Masz tam obecnie opisane rodzaje frezarek wraz z ich zastosowaniem. Może dzięki temu będzie CI łatwiej coś konkretnego dla siebie wybrać. Kupująć kieruj sie wieloma czynnikami takimi jak powierzchnia stołu czy też szybkość oraz rodzaj sterowania.

tigron4 
Uczestnik forum

Wysłany: 19-10-15, 13:20   

To zależy co chcesz kupić - to trochę tak jakbym zapytał jakie auto jest dobre ? Rozumiesz w czym problem ? Ciężarowe, wywrotka, osobowe, karetka, straż pożarna itd. Miałeś coś na myśli ale nie napisałeś tego..

Frezarki konwencjonalne:
Taki najszybszy podział z niedużych frezarerk konwencjonalnych: uniwersalne i narzędziowe. Z polskich uniwersalnych najlepsze będzie Jafo np. FWR 40, z narzędziowych Avia np. FND 32 AT i młodsze. Tych maszyn raczej już nie produkują ale jak trafisz na taką używaną w dobrym stanie to kupuj.
Z maszyn CNC to jest taki duży wybór, że trudno coś polecać - na pewno niemieckie DMG i japońskie MAZAK.

Tutaj podaje ci linka do stronki na której są oferty frezarek z całego świata i co najlepsze treść ogłoszeń jest przetłumaczona na język polski: unimachines.pl - giełda maszyn

MaksimoczukT 
Uczestnik forum

Wysłany: 18-12-15, 08:40   Frezarka

Ja akurat ostatnio nabyłem frezarkę górnorzecionową 1400V od AEG. Działa perfekcyjnie i co najważniejsze można nią frezować bardzo różne materiały.
Generalnie są też urządzenia bardziej proste czy też takie, które wykonują więcej prac i są uważane za bardziej uniwersalne. Jeśli chcesz coś ze 'średniej' półki, to wydaje mi się, że AEG czy Bosch są producentami wśród których powinieneś szukać.

Odpowiedz do tematu