Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Iskra AC 3F 4P typ MT 173-zapisane dane w EPPRomie/logbook
Autor Wiadomość
Bogdan B. 
Uczestnik forum

Wysłany: 07-04-16, 20:55   Iskra AC 3F 4P typ MT 173-zapisane dane w EPPRomie/logbook

Witam.
Mam pytanie odnośnie w/w licznika. Jakie dane zapisuje w pamięci? Chodzi mi dokładnie czy loguje dzienne zużycie energii ? W angielskiej instrukcji pojawia się wzmianka o 4 kanałowym logu zapisującym różne dane w ciągu ostatnich 120 dni.

Wyjaśnię skąd wzięło się moje pytanie:
Moje średnie miesięczne zużycie energii to ok. 450 kW/h (odczyt dwumiesięczny, statystyki z dwóch lat),zużycie dzienne (odczytywane o tej samej porze dnia to ok. 7-8 kW/h). Ostatni odczyt wskazał prawie 700 kW/h z ostatnich dwóch miesięcy. a najdziwniejsze jest to, że w ciągu 7 dni od odczytu zużyłem 110 kW/h czyli ponad 16 kW/h dziennie,co jest fizycznie nie możliwe.Przy tej tendencji dałoby prawie 1000 kW/h w ciągu dwóch miesięcy... nagle

Styl życia i użytkowanie sprzętu AGD się nie zmienił, używany sprzęt bez zmian.

Jeśli w pamięci licznika istnieje jakiś log dzienny to można by sprawdzić czy nie było jakiejś awarii albo Janusza za ścianą co raczej wykluczone. Ew. kiedy następuje zwiększone zużycie energii.

Wdzięczny byłbym za sugestie lub jakieś informacje, pewnie od dostawcy usłyszę "licznik jest sprawny, zużył se pan to se pan płać"

Pozdrawiam
Bogdan B.

Odpowiedz do tematu