Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uniwersalny sterownik centralnego zamka Hyundai i30 II po 20
Autor Wiadomość
arek103 
Uczestnik forum

Wysłany: 29-04-16, 08:58   Uniwersalny sterownik centralnego zamka Hyundai i30 II po 20

Cześć, jestem Arek, jestem nowym użytkownikiem. Na forum trafiłem przypadkiem i żałuję, że tak późno. Interesuję się elektryką i postanowiłem spróbować założyć uniwersalny sterownik centralnego zamka na pilota, do swojego samochodu Hyundai I30 II po 2012. Aktualnie posiadam centralny zamek sterowany z kluczyka, co jest trochę uciążliwe. I tak, z tego co się zorientowałem sygnał zamykania/odmykania trafia do modułu IPS umieszczonego w skrzynce bezpieczników przez złącze I/P-C (schemat poniżej).

Niestety, podanie masy na pin 23 nie zamyka zamków przy otwartym samochodzie, ale gdy podam masę na pin 16 to zamki próbują się otworzyć chociaż są już otwarte. I odwrotnie, gdy samochód jest zamknięty podanie masy na pin 16 nie powoduje żadnej reakcji ale podanie masy na pin 23 wywołuje próbę ponownego zamknięcia zamków. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Poniżej umieszczam jeszcze schemat uniwersalnego sterownika, który kupiłem

arek103 
Uczestnik forum

Wysłany: 01-05-16, 18:02   

Wiem wszystko, piny 6 i 23 są odpowiedzialne za zamykanie i odmykanie. Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu