Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyłączenie funkcjonującego SSP
Autor Wiadomość
Bischop 
Uczestnik forum

Wysłany: 24-04-17, 11:54   Wyłączenie funkcjonującego SSP

Witam,
Proszę pilnie o poradę. Jestem użytkownikiem systemu Systemu Sygnalizacji Pożaru na hotelu. System funkcjonuje prawidłowo. Aktualnie dobudowywana jest druga część hotelu a ponieważ obie części będą połączone powoduje to że podczas prac włączane są co chwila alarmy drugiego stopnia. Wykonawca drugiego etapu zgłosił się do hotelu o wyłączenie na dwa tygodnie systemu SSP na starej częśći hotelu. Wg. mnie prawnie chyba jest to niedozwolone. Co mogę zrobić? Nie chcę ponosić odpowiedzialności gdybym system wyłączył na 2 tygodnie a w tym czasie zdarzył się prawdziwy pożar na starej części. Zakładania kapturków to też małe oszustwo. Zresztą powinien to zrobić wykonawca a nie hotel. Nie widzę to dobrego zgodnego z prawem rozwiązania. Proszę o poradę.
Pozdrawiam. Łukasz

tpwc 
Uczestnik forum

Wysłany: 26-04-17, 07:45   

Nie ryzykowałbym z tego względu, że hotel prawdopodobnie jest ubezpieczony na ryzyko pożaru, ma pewnie zniżkę związaną z użytkowaniem SSP. Jeżeli do czegoś dojdzie - a może dojść - to zostanie bez odszkodowania.

upin 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 26-04-17, 18:52   

Byłem świadkiem sytuacji gdzie w związku z wykonywanymi robotami należało odstawić instalację SSP włączoną do automatycznego monitoringu w PSP. Wykonawca po prostu "wynajął" jeden wóz bojowy PSP który stacjonował na budowie 24h/dobę. Obiekt był poważny i wykonawcy opłacił się ten numer.

Odpowiedz do tematu