Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile zarabia elektryk?
Autor Wiadomość
lukaz2006 
Uczestnik forum
Lukaz

Wysłany: 30-10-08, 18:23   

Mam 14zł /h do ręki.
Rejestracja na najniższą krajową i szef się pyta przed odaniem następnej umowy o pracę czy nie chce iść na zasiłek .
Robię już ze 4 lata, bo pogubiłem się, kiedy zacząłem z powodu pracy bez papieru.
Łącze także rozdzielnie, ostatnio rozdzielnia przemysłowa z dwoma wyłącznikami 900A dla zakładu robiącego sporzywke.
Naprawiam spaprane instalacje – na tym najwięcej się nauczyłem itd., itp. Ogólnie bardzo wiele ciekawych lub nie robót.
Przez ten czas robiło ze mną około 30 ludzi, jeden się nadawał, bo robił na zakładzie w superdrobiu – był naprawdę dobry, reszta to papraki.
Staram się jak mogę inwestuje i przynoszę swoje narzędzia dla szacunku dla własnego zdrowia, bo te, co szef kupuje to bubel a jak przychodzi robić to są brane moje.
Na moje pytanie do szefa: gdzie jest moja metrówka stanleya za105 zł, bo będzie mi musiał odkupić nową odpowiada:” takiej by nie kupił,zużycie „,a ja cały czas używam jej odkąd pracuje w tej firmie.
Zamieniłbym ją tylko na jeszcze lepszą tego samego producenta.
Teraz robię z jednym gościem, który się nie zna na elektryce, ale jest kumaty i przynajmniej nie przeszkadza mi zajmować się elektryką.
Jak ktoś ma problem przychodzi do mnie , nawet nie do szefa, czasami ktoś pyta, co ja w tej firmie jeszcze robię , a ja map po prostu bardzo blisko i nie wydaje ani złotówki na przejazdy.
Szef przywiezie, odwiezie, nie ciśnie mnie, bo robota jest zrobiona conajmniej poprawnie
i awaryjność mojej roboty jest bardzo niska, gdyż prawie zawsze sprawdzam przyrządami poprawność mojej roboty.
Uczę się, aby stać się profesjonalistą.

kmink 
Uczestnik forum

Wysłany: 30-10-08, 18:54   

Jak żona dostanie wymarzoną posadę o którą się stara to nie wracam przez następne 3-5lat do Polski, a od stycznia w kadrze inżynierskiej na statku będe pływał, na poczatku jako Trainee, w lipcu juz mam mieć podwyżkę co w kontrakcie zapisali, nie będe kablami sie bawił tylko sądy rozmieszczał, odczyty robił etc. 4tyg na wodzie 4 na lądzie, jeszcze nie wiem gdzie dokładnie będe pływał ale będzie to albo zatoka meksykańska albo wybrzeża Brazylii ewentualnie Nigerii, podróże do i z pracy liczone jako praca. Wypłata roczna wypłacana w 12 comiesięcznych ratach - nieważne czy jestem na morzu czy lądzie....

Może za jakis czas sie w Polsce poprawi to wróce dom postawie i firme założe - może będą to czasy gdzie elektryk czy inzynier elektryk bedzie opłacany jak na ,,zachodzie'' (koksów nie ma ale domek mozna sobie postawić i samochód co 2lata zmieniś sobie czy żonie i na wakacje porządne pojechać a nie odkładane cały rok 5000z i na hobby kasa jestł)

Tonik 
Uczestnik forum
Tonik

Wysłany: 01-01-10, 20:00   

inż elektryk w Łodzi - energetyka.
Praca świątek piątek na 3 zmiany,wymagane upr do 1kV pos bez ograniczń, Cała masa szkoleń nie tylko elektrycznych - może pracować na conajmniej połowie stanowisk w firmie.
Około 55 tys brutto rocznie.
Kumpel szefa po zawodówce jakieś 5 tys rocznie więcej.

opywywor 
Uczestnik forum

Wysłany: 29-06-17, 17:02   

Ja wyciągam 1500 zł - nie narzekam, to dla mnie praca dodatkowa.

Odpowiedz do tematu