Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kozi966
01-10-17, 13:49
Urządzenie SZR
Autor Wiadomość
taro 1941 
Uczestnik forum
taro

Wysłany: 26-09-17, 15:05   Urządzenie SZR

Mam pytanie odnośnie urządzenia SZR w budynku (rok budowy 1989) jedenasto piętrowym. Urządzenie SZR ze sterowaniem ręcznym zamontowane jest w rozdzielni głównej.Budynek posiada tylko jedną linie zasilania. Zastanawia mnie zasadność zamontowania tego urządzenia. Natomiast miejsce w którym znajduje się SZR mogło by nam posłużyć do zamontowania urządzeń awaryjnego oświetlenia. Jak to załatwić czy można usunąć SZR - a
Prawdopodobnie w razie awarii miał przełączyć obwody administracji lub WLZ

b@b@ 
Uczestnik forum

Wysłany: 28-09-17, 19:19   

Witam.
Nie podał kol. kim jest - z opisu wnioskuję, że wykonawcą, a budynek jest kogoś obcego.
Projektu z lokalizacją SZR też chyba brak (choć dziwiłbym się temu, bo wszelkie zmiany instalacji muszą mieć odzwierciedlenie w książce obiektu).
Jeśli tak, to prawidłowym jest, by ktoś, kto prawnie odpowiada za stan techniczy budynku (właściciel, zarządca) na piśmie zlecił likwidację SZR i montaż w to miejsce innych urządzeń.
Takie standardowe postępowanie w 99 przypadkach będzie zbędnym zabezpieczeniem praw wykonawcy, a w setnym przypadku uwolni od odpowiedzialności.

pozdrawiam

taro 1941 
Uczestnik forum
taro

Wysłany: 28-09-17, 21:15   

Jestem konserwatorem Wspólnoty.Zrobiliśmy oświetlenia na ledach na 12 V. Zrodził się pomysł zainstalowania oświetlenia ewakuacyjnego a więc potrzeba troche miejsca na zasilanie tego urządzenia. Jak zaznaczyłem budynek zbudowano końcem poprzedniego ustroju (1989) dokumentacji Zarząd nie posiada Jest jedna książka z rzutem budowlanym poziomym parteru ,Nie raz marzyliśmy o projekcie powykonawczym zwłaszcza elektrycznym. Szukając przerw przewodów posługiwałem się metodą dedukcji

upin 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 29-09-17, 01:00   Re: Urządzenie SZR

taro 1941 napisał/a:
Mam pytanie odnośnie urządzenia SZR w budynku (rok budowy 1989) jedenasto piętrowym. Urządzenie SZR ze sterowaniem ręcznym zamontowane jest w rozdzielni głównej.Budynek posiada tylko jedną linie zasilania. Zastanawia mnie zasadność zamontowania tego urządzenia. Natomiast miejsce w którym znajduje się SZR mogło by nam posłużyć do zamontowania urządzeń awaryjnego oświetlenia. Jak to załatwić czy można usunąć SZR - a
Prawdopodobnie w razie awarii miał przełączyć obwody administracji lub WLZ

Odpowiedź dostałeś w wątku http://www.forumsep.pl/vi...ighlight=#89966
Czego jeszcze więc oczekujesz? Od SZR-u odczep się.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi