Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca po szkole?
Autor Wiadomość
qasu123 
Uczestnik forum

Wysłany: 25-05-12, 20:33   Praca po szkole?

Witam,

Wydaje mi się, że ten dział jest odpowiedni.

W tym roku skończyłem technikum o profilu elektrycznym. W najbliższym czasie będę miał egz. na uprawnienia SEP później egz. techniczny. Zastanawiam się czy jest możliwe znaleźć jakaś prace w tym zawodzie bez doświadczenia po szkole? We wszystkich ogłoszeniach jakie widzę szukają samodzielnego elektryka z doświadczeniem. Po prostu nie ma. Jak mam zdobyć doświadczenie skoro we wszystkich ogłoszeniach wymagają owego doświadczenia?
Oczywiście muszę z kimś pracować, żeby pokazał mi to i tamto, bo niestety szkoła nie zafundowała mi nawet nauk teoretycznych z zakresu instalacji, nie mówiąc już o praktyce. Praktyka była miesięczna tylko, że tam miałem informatykę lub zajęcia o suwmiarkach.
Dlatego nie posiadam żadnego doświadczenia. Poszedłem na ten profil, bo wydawało mi się to ciekawe, ale nawet nie miałem możliwości sprawdzenia się w tym. Szkoła nie przygotowała mnie do tego zawodu.
Na dzisiejsze czasy możliwe jest znaleźć prace w tym zawodzie będąc w moim przypadku? Normalnej pracy, płatnej. Czy muszę szukać jakiegoś stażu czy praktyk? Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się to, bo chce już sam na siebie zarabiać. Praktyki mi nie darzą takiej niezależności finansowej jak normalna praca. A może mam sobie darować i szukać czegoś całkiem innego?

Odpowiedz do tematu