Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jack
17-04-11, 12:57
Obowiązki energetyka zakładowego
Autor Wiadomość
onex 
Uczestnik forum

Wysłany: 08-02-07, 15:16   Obowiązki energetyka zakładowego

Witam wszystkich na Forum!!!
Dostałem ofertę pracy jaki energetyk zakładowy, problem polega na tym, że mam sobie sam określić zakres obowiązków ;) W swojej dotychczasowej pracy miałem styczność z elektryką. Mam uprawnienia SEP E,D do 1 KV ale nigdy nie miałem kontaktu z pracą energetyka zakładowego. Jakie powinienem mieć uprawnienia do pełnienia tej funkcji?
Help Help
Pozdrawiam

azor77
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-07, 16:50   

witam
masz uprawnienia więc wczym problem.

Musisz podać więcej konkretów, co będziesz robił, jakie czynności i zakres obowiązków będą do ciebie należały
:smile:

A na uprawieniach masz zakres uprawnień co możesz robić 8-[

irekub 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 08-02-07, 22:23   

No to gratulacje =D> Ale teraz kropelka dziegciu do tego kieliszka. Masz być Tzw.głównym energetykiem ,czy też kierownikiem DUR,czy zwykłym elektrykiem z brygadą ludzi do twojej dyspozycji. Może tego nie widać na pierwszy rzut oka ale to są diametralnie różne rzeczy. W zależności od twoich układów przy władzy może cię czekać droga przez mękę. Ale nie chcę być czarnowidzem.W każdym bądź razie obowiązków ci przybędzie,odpowiedzialności jeszcze więcej a kasy raczej nie za wiele.Ja jestem kimś takim już 3 lata ale zaczynam nie wydalać. Jak masz chęć pogadać na ten temat to na priv lub na kom.

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 08-02-07, 23:44   

Witam.
irekub napisał/a:

.Ja jestem kimś takim już 3 lata ale zaczynam nie wydalać. Jak masz chęć pogadać na ten temat to na priv lub na kom.

No, gratulacje. Nie wiem, dlaczego Kolega jest takim pesymistą. Ja takie piękne chwile przeżywałem jakieś 20 lat temu. I wcale ich źle nie wspominam. Odwagi!!! Będzie dobrze!

onex 
Uczestnik forum

Wysłany: 09-02-07, 09:11   

Witam !
Irekub sprawa wygląda tak że jestem głównym energetykiem zakładowym, pani w kadrach nie wie co ja mam robić i że mam sam sobie określić obowiązki. Pod moją jurysdykcję są: 1 zakład ponad 3 tyś ludzi i 3 zakłady po ponad 1 tyś w każdym. Pomyśle o maszynach, zabezpieczeniach i modernizacjach to robi mi się słabo ;)
Z tego co widzę to mam sprawdzać wszystkie faktury za energię elektryczna bo zdarzają się pomyłki, sprawdzanie faktur za prace elektryczne firm zewnętrznych, no najważniejsze co zrobić żeby było tanio.
No ale to są rzeczy które ja zaobserwowałem teraz, natomiast w kadrach w każdym zakładzie jest jakiś zakres obowiązków energetyka zakładowego.
Pytanie na koniec, jakie trzeba mieć uprawnienia żeby wchodzić do stacji transformatorowej? Wystarczy Di E do 1kV czy powiększyć trzeba do 15 kV ?
Pozdrawiam
onex

irekub 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 09-02-07, 11:43   

onex napisał/a:
Pytanie na koniec, jakie trzeba mieć uprawnienia żeby wchodzić do stacji transformatorowej? Wystarczy Di E do 1kV czy powiększyć trzeba do 15 kV ?

Wszystko zależy od wysokości górnego napięcia. Jak na wejściu jest 15kV to tyle musi być na uprawnieniach.Poza tym na pewno są tam urządzenia na których trzeba będzie kiedyś wykonywać jakieś czynności manewrowe.Poza tym powinna być opracowana instrukcja eksploatacji i obsługi powyższej rozdzielni i wykaz osób upoważnionych do powyższych czynności,oględzin itd...
Poza tym ,tak z tego wynika ,że masz być raczej menagerem a nie elektrykiem.Od tego będziesz miał ludzi(firmy zewnętrzne,pracowników DUR w poszczególnych firmach,ich przełożonych) oni mają się zająć całą stroną techniczną a ty będziesz musiał to koordynować).Na tą chwile musisz się raczej skoncentrować na prawie pracy ,bhp,prawo energ. budowlane,cała papierologia odnośnie ruchu maszyn (przeglądy ,remonty).Dużo czytania.Jest wprawdzie forum utrzymania ruchu ale raczej nieruchawe,choć wypowiadają się tam fachowcy w tej dziedzinie.Jedno jest pewne: ból głowy cię nie ominie.Ale życzę powodzenia.
Tu masz link do strony: http://www.utrzymanieruchu.pl/forum/
Mam nadzieję że mnie admin nie zbanuje :mrgreen:

Jack 
Aktywny uczestnik forum
Jacek

Wysłany: 09-02-07, 13:21   

Witam
Cytat kolegi onex:
Cytat:
Dostałem ofertę pracy jaki energetyk zakładowy, problem polega na tym, że mam sobie sam określić zakres obowiązków
Gratuluję i życzę powodzenia
Do wypowiedzi kolegów mogę jedynie dodać, że:
Na tym stanowisku najważniejszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpiecznej organizacji pracy przy urządzeniach elektroenergetycznych oraz przestrzegania przepisów bhp.
Jako kierującemu zespołem pracowników polecam link:
Organizacja bezpiecznej pracy
http://bezel.com.pl/organizacja.html

irekub 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 09-02-07, 13:46   

Witam.
Wszedłem na tą stronkę polecaną przez kol.Jack.
Parę razy widziałem ten link w innych tematach ale jakoś mi to umknęło.
Teraz będę "kompletny" :mrgreen:
Dzięki Jack.

mar0791 
Uczestnik forum

Wysłany: 19-06-11, 12:19   

witam, z tego co mi sie wydaje (swego czasu miałem propozycję oferty takiej pracy) to pod pojęciem energetyk kryje sie nie tylko energia elektryczna ale np zasilanie gazem,i to należy mieć na uwadze,nie mylmy pojęć elektryk i energetyk.Co do obowiązkow to należy m.in pilnowanie wszelkich przeglądów,koordynacja wraz z działem produkcyjnym w zakresie wszelkich wiekszych remontów obejmujących powyżej 3-5 % mocy przerobowej przedsiebiorstwa,Pisze to na podstawie wczesniejszych doswiadczeń.

sepam 
Uczestnik forum

Wysłany: 31-12-11, 18:45   

Główny energetyk zakładu.
Możesz powiedzieć z jakiego stanowiska cię awansowali?
Czy może jesteś świeżo upieczonym absolwentem?

mar0791 
Uczestnik forum

Wysłany: 02-01-12, 16:30   

witam nie przyjąłem tej propozycji bo z tego co pamiętam to były niewiele większe pieniądze ,a obowiązków dużo więcej i odpowiedzialność .
życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku
Mariusz

Odpowiedz do tematu