Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzwonimy na 991
Autor Wiadomość
collet 
Uczestnik forum
moze kiedys ...

Wysłany: 18-10-12, 18:25   Dzwonimy na 991

opis: zgasło światło w mieszkaniu ... po krótkim rozeznaniu okazuje się , że 4 budynki w pobliżu nie mają jednej fazy ... wniosek prosty: wina po stronie energetyki

dzwonię na 991 i odbiera miły człowiek z infolinii ... po wstępnym opisie sytuacji gość prosi żeby powiadomić zarządcę, bo to nie ich problem ... moje wyjaśnienia trafiają w kosmos, ale wreszcie przyjął zgłoszenie ... po 20 min. dzwoni do mnie pogotowie energetyczne i mówią, że są na ulicy Wróblewskiego i wszystko jest ok ... ja mówię że jestem przed domem i nikogo nie widzę ... okazało się, że zgłoszenie poszło do miejscowości oddalonej o 50 km =D>

drugi telefon na 991 i odbiera jakaś kobieta ... zestaw pytań i odpowiedzi ten sam, przy czym pani pyta czy mam uprawnienia i czy zerwałem plomby z zabezpieczenia głównego ](*,)

po krótkiej wymianie zdań zgłoszenie przyjęte ... po godzinie otrzymuję telefon z ... Krakowa (jakieś 370 km) :-" ... pogotowie energetyczne jest na ulicy Wróblewskiego i nie stwierdza usterki

po trzecim telefonie dalej nic ... dopiero znajomy elektryk (na tym terenie od lat), zadzwonił bezpośrednio do chłopaków z energetyki, którzy usunęli awarię w stacji rozdzielczej

wnioski: na infolinii siedzą ludzie, którzy mają wyklepane regułki, zbywają do zarządcy i nie potrafią określić sytuacji z rzetelnego opisu ... nie wiem, czy wysłanie ekip w innych miastach jest winą niedopracowanego systemu, czy złośliwością "rzeczy martwych", ale to jest marnotrawienie pieniędzy

usterka usunięta po 2 godz. od pierwszego telefonu =D>
Ostatnio zmieniony przez Jan_Czech 19-10-12, 06:52, w całości zmieniany 1 raz  

Grzegorz E2012 
Uczestnik forum
Zawsze jest miło

Wysłany: 18-10-12, 19:54   

No niestety jesteśmy w kraju w którym na łożu śmierci zapytają się milion razy czy mamy komplet dokumentów.
Aż dziw bierze z co ci ludzie biorą pieniądze

kozi966 
Aktywny uczestnik forum
inżynier elektryk

Wysłany: 18-10-12, 20:02   

Witam,

Z ciekawości zapytam... jaki ZE?

kkas12 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 18-10-12, 20:18   

Jeśli Bolesławiec to TAURON.
To jest jakaś paranoja, że dzwoniąc na infolinię dodzwonimy się do Krakowa niezależnie skąd dzwonimy.

Jakie są tego efekty widać.

collet 
Uczestnik forum
moze kiedys ...

Wysłany: 18-10-12, 20:32   

Tak, to jest Tauron

nie wiem do jakiego miasta się dodzwoniłem na infolinię, ale oddzwonił do mnie jeden gość z Jeleniej Góry i drugi z Krakowa (pogotowie energetyczne), którzy odebrali zgłoszenie z dyspozytorni i szukali usterki ... przypuszczam, że to jest jak z telekomunikacją, czyli infolinie są np. w 5 większych miastach i dyspozycje idą internetem do miasta, w którym jest awaria

w Bolesławcu po 15:00 jest jedna ekipa dyżurna na cały powiat, czyi promień 50km

kiedyś dzwoniąc na 991 odbierali w najbliższym posterunku energrtycznym (podobnie jak dzwoni się na policję), ale cięcie kosztów zrobiło swoje

pit455 
Uczestnik forum

Wysłany: 19-10-12, 01:00   

Oni wdrażają teraz system Call Center i niestety takie numery się zdarzają. Ale ogólnie to będzie raczej bieda

Odpowiedz do tematu