Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Magiczny kluczyk do szafki
Autor Wiadomość
Basiurka 
Uczestnik forum
Basiurka

Wysłany: 10-02-13, 18:29   Magiczny kluczyk do szafki

Witam. Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu nietypowej sprawy? W listopadzie kupiliśmy od dewelopera mieszkanie. Po podpisaniu umowy z ZE czekaliśmy kilka dni na licznik i w końcu dostaliśmy informację, że licznik działa i można korzystać z prądu. Na miejscu okazało się, że jednak prądu nie ma w sieci. Po telefonie do ZE ekipa pojechała jeszcze raz i zawiesiła licznik. Jeden z Panów monterów powiedział mi, że dziwnie są poprowadzone przyłączenia do szafek i dlatego w sumie komuś innemu najpierw założyli licznik. Niestety..... nie dostaliśmy kluczyka do szafki z licznikami ani od dewelopera ani od monterów licznika. Po miesiącu zajrzeliśmy do skrzynki dzięki uprzejmości sąsiada który posiada kluczyk (ma licznik przedpłatowy). Spisałam stan licznika i podałam go w rozliczeniu (sami robimy odczyty). Minął kolejny miesiąc i licznik spisywał mój chłopak..... i okazało się że zużycie się w ogóle nie zmieniło.... Szukaliśmy przyczyny i doszliśmy do wniosku że po prostu to nie nasz licznik musi być w tej skrzynce do której mamy dostęp..... a w takim razie musi być w jeszcze jeden ze skrzynek, do których dostępu nie mamy(tam jeszcze nie ma nowych lokatorów). Prosiłam dewelopera o kluczyk do szafki a on odsyła mnie do Zakładu Energetycznego a oni do dewelopea. Teraz nawet nie wiem jak dostać się do swojego licznika i który to w ogóle jest????? Czy ktoś mi podpowie jak rozwikłać tę sprawę? Z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony przez Jan_Czech 11-02-13, 07:04, w całości zmieniany 1 raz  

simcode 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 10-02-13, 22:16   

Czegoś nie rozumiem monter powiedział że się pomylono .....a gdzie wtedy byliście jak ten monter montował trzeba było sie interesować o której przyjdzie monter i która to wasza skrzynka ludzie dziś podchodzą do podobnych tematów lekceważąco a potem problem .Interesować się swoimi sprawami a teraz trzeba wezwać ZE niech pokarzą który to licznik hmm ?(prywatnie)i dogadać się z nim o kluczyk .Bo deweloper będzie się tym już nie interesował on wam już sprzedał mieszkanie .A na przyszłość tym powinien się interesować zarządca bloku.

Basiurka 
Uczestnik forum
Basiurka

Wysłany: 11-02-13, 08:05   

Niestety.....nikt się z nami na montowanie licznika nie umawiał. Podpisując umowę o dostawę przekazano mi tylko informację że licznik będzie zamontowany w ciągu trzech dni i tyle. Nasza obecność nie była konieczna i bez wskazania konkretnego dnia ani godziny nie mieliśmy szansy być przy montażu. Spróbuję dzisiaj jeszcze raz zawalczyć z ZE

scat 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 11-02-13, 10:09   

powiadomić organa ścigania o kradzieży przyjdą spiszą protokół następnie wystąpić do ZE pisemnie , że zainstalowany licznik został podłączony do innego odbiorcy.

prezesAdammm 
Uczestnik forum
spawacz MAG i TIG

Wysłany: 11-02-13, 18:31   

Też bym zgłosił pisemnie o wątpliwościach dotyczących tego licznika, oraz prośbę o udostępnienie kluczyka do własnej szafki, w dwóch kopiach jeden dla dostawcy energii a drugi z pieczątką dla nas na podkładkę... jak by nagle coś się im odwidziało i zaistniałą sytuację chcieli zwalić na klienta...

Nie próbował bym samemu próbować szukać na własną rękę tego licznika w innych skrzynkach bo to chyba było by włamanie się do cudzego mienia...

majsterkowiczto 
Uczestnik forum

Wysłany: 16-11-17, 13:40   

Co za cyrk, lepiej zgłoście to we wszystkie możliwe miejsca. Jeśli to nie wasz licznik, to po co macie za kogoś płacić. Teraz spojrzałem na datę - jak sprawa się zakończyła? Odnaleźliście Wasz licznik?

Odpowiedz do tematu