Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jack
14-04-11, 10:32
Migotanie Swiatla, dostawca energi zakazal właczania maszyny
Autor Wiadomość
radarsz 
Uczestnik forum

Wysłany: 25-02-07, 20:36   Migotanie Swiatla, dostawca energi zakazal właczania maszyny

Witam wszystkich na forum, mam taki problem ze kupiłem maszynę do produkcji brykietów, jest to maszyna mechaniczna, posiada dwa kola zamachowe i skrzynkę elektryczna do rozruchu i do pracy maszyny, posiadam przyłącze o mocy 22KW , silnik w maszynie 15 Kw, w trakcie pracy maszyny przy zgniataniu trocin jest obciążenie i miga światło u sąsiadów, co mogę zrobić albo co dokupić żeby tak się nie działo, zakład energetyczny zwalił wszystko na mnie że po prostu wprowadzam zakłócenia do sieci i zakazał włączania maszyny, proszę o jakieś podpowiedzi bo jestem bezsilny :sad:

ŚP KSKRAK_Krystyn 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 25-02-07, 21:22   

Witam Kolegę „radarsz” oraz Koleżanki i Kolegów na FORUM.
radarsz napisał/a:
zakład energetyczny zwalił wszystko na mnie że po prostu wprowadzam zakłócenia do sieci i zakazał włączania maszyny
Postępowanie jest dość proste:
1. Maszyna do produkcji brykietów zapewne posiada odpowiednie certyfikaty zatwierdzone przez odpowiednie jednostki dopuszczające te urządzenia do produkcji i eksploatacji.
2. Zakład energetyczny przydziela odpowiednią moc zapotrzebowania i zgodnie z Ustawą Prawa Energetycznego ma zapewnić odpowiednie stacje trafo, przekroje przewodów w ich sieciach itd.
3. A jeśli ZE ma jakieś wątpliwości, to proszę nie słuchać jakiś pracowników czy nawet kierowników ZE, lecz niech wszystko napiszą pisemnie, powołując się na sprawdzenie działania urządzenia, z oceną rzeczoznawcy, jak również pisemnego stwierdzenia z powołaniem się na akty prawne, że ZE jest „cacy” a winny jest Kolega.

Jack 
Aktywny uczestnik forum
Jacek

Wysłany: 25-02-07, 21:57   

Witam
Cytat kolegi radarsz:
Cytat:
zakład energetyczny zwalił wszystko na mnie że po prostu wprowadzam zakłócenia do sieci i zakazał włączania maszyny, proszę o jakieś podpowiedzi bo jestem bezsilny
Zakład Energetyczny nie może zakazać włączania maszyny do sieci, tym bardziej że kolega ma odpowiedni przydział mocy za który zapłacił. To po ich stornie leży zapewnienie tej mocy oraz bezproblemowe z niej korzystanie.

radarsz 
Uczestnik forum

Wysłany: 25-02-07, 22:09   Re: Migotanie Swiatla, dostawca energi zakazal właczania mas

radarsz napisał/a:
Witam wszystkich na forum, mam taki problem ze kupiłem maszynę do produkcji brykietów, jest to maszyna mechaniczna, posiada dwa kola zamachowe i skrzynkę elektryczna do rozruchu i do pracy maszyny, posiadam przyłącze o mocy 22KW , silnik w maszynie 15 Kw, w trakcie pracy maszyny przy zgniataniu trocin jest obciążenie i miga światło u sąsiadów, co mogę zrobić albo co dokupić żeby tak się nie działo, zakład energetyczny zwalił wszystko na mnie że po prostu wprowadzam zakłócenia do sieci i zakazał włączania maszyny, proszę o jakieś podpowiedzi bo jestem bezsilny :sad:
Dodam jeszcze że znajoma pracuje w tym zakładzie, dowiedziała sie że aby podłączyć taką maszynę to trzeba wystąpić o specjalne warunki, bo że niby maszyna sama w sobie powoduje zakłócenia, to jest jakieś chorę, może zastosować jakiś transformator???? bo z nimi chyba się nie wygra....

grzegorz22 
Uczestnik forum

Wysłany: 26-02-07, 09:55   

Witam
Niespodzianka dla Kolegi Radarsz:
http://forumsep.pl/viewtopic.php?t=951

ŚP KSKRAK_Krystyn 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 26-02-07, 12:04   

Witam Kolegę „radarsz” oraz Koleżanki i Kolegów na FORUM.
radarsz napisał/a:
bo z nimi chyba się nie wygra....
Proponuję napisać pismo do GURE z podaniem dokładnych danych omawianej maszyny.

marcin714
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 27-02-07, 15:00   

Przydział mocyowszem ma 20 kW ale wątpię aby wnioskował o przyłączenie urządzeń niespokojnych wprowadzających zakłócenia do sieci. Takich urządzeń nie przyłącza się do obwodów z których zasilani są inni odbiorcy bo efekty sa jakie są
W tym wypadku trzeba wyprowdzić wprost ze stacji obwód do zasilaniatakich urządzeń. Nie widzę też powodu abym ja za to płacił czyli ZE. Ktoś chce robić biznes musi zainwestować w sieć zasilająą. Mieszkańcy tej wsi bo pewnie na wsi akcja sie rozgrywa nie mają ochoty oglądania migającego światła bo ktoś robi biznes. Urządzenie nawet jak ma wszelkie certyfikaty to nic to nie znaczy. poprostu wprowadza zakłócenia do sieci i to sprawa użytkownika aby tych zakłóceń nie było a nie ZE

Odpowiedz do tematu