Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
VW Polo 95 1.0ben. deszcz kałuże - samochód szarpie i gaśnie
Autor Wiadomość
owerfloo 
Uczestnik forum

Wysłany: 20-10-13, 12:57   VW Polo 95 1.0ben. deszcz kałuże - samochód szarpie i gaśnie

Witam, przeszukałem forum wszerz i wzdłuż i nic nie znalazłem na mój temat, problem, jest nastepujacy:

1.Jak przez noc pada deszcz i rano wsiadam do auta to odpala mi za 2 lub 3 razem (jeżeli nie ma wilgoci lub nie pada auto zawsze odpala za pierwszym razem)
2. jeżeli przejadę autem po kaluzy (dość sporej) lub wjade w jakas koleine z woda auto po jakiś 3 sekundach zaczyna szarpac gwałtownie przy dodawaniu gazu i gasnie (odstoi 30 minut i potem odpala) nie ma roznicy, czy silnik jest rozgrzany, czy tez nie) dzieje się to tylko wtedy, jak wjade w kaluze) takie przeboje sa zawsze jak tylko popada.

Zostały wymienione: kopulka, przewody zapłonowe, swiece, olej, wszystkie filtry (wymiana 2 tygodnie temu)
akumulator jest sprawny.
Problem zaczał się 4 miechy temu.
Mysle, ze gdzies się dostaje woda, wilgoc, ale nie mam pojęcia gdzie i jak, a może to jakaś inna przyczyna.

PS
1.jak odpale auto czy to jak pada czy jak jest sucho i wlacze swiatla to przez ułamek sekundy czuc drganie i leciutko obroty spadają ale za sekundę powracaja do normy, (nie wiem czy to ma jakies znaczenie),
2. Silnik po osiagnieciu 90 stopni pracuje w miare równo może jakies delikatne drgania sa (ale to chyba dlatego ze wlacza się wentylator), przy rozgraniu do 90 stopni obroty wskazują około 700

Proszę o pomoc bo zaczyna mnie to przytlaczac.
Ostatnio zmieniony przez Jan_Czech 21-10-13, 06:51, w całości zmieniany 1 raz  

azor77
[Usunięty]

Wysłany: 20-10-13, 14:28   

Witam
Pierwsze co bym sprawdził lub podmienił to cewka zapłonowa (jak jest bo, nie wiem jak jest w tym modelu samochodu). Jeśli inne elementy układu zapłonowego masz wymienione i pewne.
Drugą sprawą do sprawdzenia będzie alternator ;-)

Odpowiedz do tematu