Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lampa Ewakuacyjna- mruga
Autor Wiadomość
Gliwson 
Uczestnik forum

Wysłany: 03-06-14, 22:03   Lampa Ewakuacyjna- mruga

Witam,
Mam małe szybkie pytanie, czy jest możliwość uszkodzenie modułu awaryjnego lub lampy ewakuacyjnej, w sposób taki że na 10 minut lub krócej włączysz i wyłączysz jej zasilanie? Dlaczego, pytam bo ktoś próbuje mi udowodnić, że jeśli nie naładuje się baterii do końca, to moduł lub lampa się psuje. Oczywiście teraz po włączeniu zasilania świetlówka mruga 2 razy na sekundę. W ciągu paru sekund.

matik 
Uczestnik forum

Wysłany: 03-06-14, 23:00   

Gliwson napisał/a:
że jeśli nie naładuje się baterii do końca, to moduł lub lampa się psuje

Owszem, psuje się pakiet aku, ale musiałbyś to robić często. Pojedyncze takie działanie nie ma wpływu na nieprawidłowe działanie lampy. Pamiętaj że producent przeważnie podaje czas eksploatacji pakietu akumulatorów i mało ludzi zdaje sobie sprawę że to okres 3 do maks. 5 lat. Może tu poszukaj przyczyny migania, a zacznij od prozaicznej wymiany świetlówki.

Gliwson 
Uczestnik forum

Wysłany: 03-06-14, 23:14   

Zobaczę, jutro. Ale to się dzieje z innymi też lampami, jest takich z 3. Możliwe że to wada produkcyjna. A pomysł ten to od kierownika elektryki, jak się wkurzę to jeszcze firmę podam. Możliwe że chce mnie oszukać już 3 raz. I wydrzeć kasę za niedziałające moduły.

scss 
Uczestnik forum

Wysłany: 13-06-14, 11:32   

Witam!

Potwierdzam to co napisał matik. A uszkodzone mogą być same moduły. Nie napisałeś czy są to nowe moduły czy już pracujące oraz jaka jest data produkcji pakietów akumulatorów. Znam nowe moduły (oprawy ewakuacyjne), które pomimo, iż nie były montowane są już niesprawne - kwestia ceny.

Gliwson 
Uczestnik forum

Wysłany: 13-06-14, 12:19   

Wiem już o co do końca chodzi. Mówi że, jeśli nie są naładowane akumulatory do końca to przy włączeniu się psują. Wyśmiałęm go i na tym się skończyło.

Odpowiedz do tematu