Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszt projektu instalacji dla domu wielorodzinnego
Autor Wiadomość
marczi 
Uczestnik forum

Wysłany: 04-12-14, 21:28   Koszt projektu instalacji dla domu wielorodzinnego

Witam

Jako, że jestem współwłaścicielem wiekowej kamienicy przymierzmy się do jej remontu. Od razu zaznaczam, że nie "śpię na pieniądzach" ani nie jestem "jaśniepanem na włościach". Obiekt jest w kiepskiej kondycji, zadłużony a ostatnie menelskie rodziny dopiero niedawno wywalone (pozostawiając spore zaległości w czynszu i ruinę w mieszkaniach). Cały obiekt jest zamieszkały a naprawy były raczej dorywcze. Teraz chcę to zrobić raz a dobrze.

Proszę mi powiedzieć jaki byłby orientacyjny koszt wykonania projektu wymiany instalacji w trzypiętrowym budynku (dwa mieszkania na piętrze)? Do tego trzeba poprzenosić liczniki, wykonać piony od WLZ w bramie, klatka schodowa + piwnice czyli trzeba zaprojektować 100% instalacji w obiekcie włącznie z uziomami. Mieszkania duże. Niektóre ogrzewane prądem, niektóre gazem, niektóre węglem (docelowo raczej gaz, ale zanim to nastąpi piece kaflowe trzeba odpowiednio zabezpieczyć elektrycznie).

Dodam tylko, że na studiach zrobiłem sobie uprawnienia SEP D i E do 15kV, ale nie pracuję w zawodzie a same studia minęły się o niebo z rzeczywistością zastaną. Nawet nie próbuję się brać za projektowanie a i wykonawstwo też. Stwierdziłem, że za mało umiem, choć i tak więcej niż niejeden czynny elektryk...

Proszę o pomoc.

kozi966 
Aktywny uczestnik forum
inżynier elektryk

Wysłany: 04-12-14, 22:01   

Cena zleży od tego co trzeba konkretnie w projekcie zrobić, co uzgodnić, jakie pozwolenia zdobyć, itd.
Tak na oko ma ci ktoś to wyliczyć?

Jeden będzie chciał 6000 zł, drugi 3500 zł, a trzeci 1500 zł.
Odezwij się do jakiegoś biura projektowego lub projektanta elektryka w swojej okolicy.

marczi 
Uczestnik forum

Wysłany: 04-12-14, 22:16   

Myślałem, ze da się coś na tej podstawie napisać... Chcę znac skalę. Za 1500zł to raczej nikt się za to nie weźmie. Tyle rozdzielnic podobierać, mieszkania w wysokiej klasy rozwiązaniach (nie jedna różnicówka 3f i pięć esow 1f i "panie szefie, teraz to będzie lux" ;) ).

simcode 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 04-12-14, 22:31   

Jaki problem złożyć oferty u projektantów i wybrać najtańszą. Bo to jedyna droga by uzyskać w miarę możliwe ceny.

marczi 
Uczestnik forum

Wysłany: 04-12-14, 22:34   

Ano np taki, że w pracy ciągle jestem w rozjazdach. Dwa to chciałbym wiedzieć na co się szykować. Ciekaw jestem też jakie będą różnice w wycenach od kilku firm :)

Odpowiedz do tematu