Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile zarabia elektryk?
Autor Wiadomość
stasiu 
Uczestnik forum

Wysłany: 20-04-08, 21:42   

Witam

agrzela10 napisał/a:
Witam otrzymywałem 2tys na reke Odszedłem i rokrecam własny biznes Mam nadzieje ze bede miał wiecej ŁODZ

Co by się kolega nie zdziwił :mrgreen: . Bynajmniej przez pewien czas #-o .
No ale do odważnych świat należy.
Więc gratuluje =D>
I ja tak samo zrobiłem jakiś czas temu =P~ .

Pozdrawiam

kmink 
Uczestnik forum

Wysłany: 24-05-08, 17:39   

jak czytam to wszystko to do kraju nie chce mi sie wracać...
taki zwykły elektryk na dzień dobry 3000powinien dostać, a ludzie z wyższym wykształceniem 5000zł oczywście im więcej uprawnień, doswiadczenia itd. to powinno być więcej...taka prawda że właściciele firm mają krocie a ,,robole''

zresztą jak żeby elektrykiem zostać to pivo czasmi wystarczy postawić...nic dziwnego że tak powoli sie to zmienia jak 10elektryków pojedzie do UK a po nich 7nowych kupi sobie uprawnienia i sie cieszy że ma 1200zł bez szkoły itd

gdyby wszyscy brali normalne pieniądze, konkurowali jakością usług itp to każdy by dobrze zarobił - bo niektóre rzeczy ludzie po porostu muszą kupić czy zrobić - muszą do tego kogoś wynająć itp.

jak ja zawołam 50zł/h to mnie wysmieją bo będą mieli teoretycznie 3-4ludzi za ta samą kase ...

gość7 
Uczestnik forum

Wysłany: 26-05-08, 14:18   

No 50 zł za h to chyba lekka przesada.
Ja pracuję w jednej firmie już jakiś czas i nie narzekam na zarobki (chociaż nie jest to 50 zł na h), czasami ważniejsza jest atmosfera w jakiej się pracuje.

A z tym piwem to już dawno się skończyło, teraz szanujący się pracodawca nie pozwoli sobie na takiego pracownika.

Firma w której pracuje rozwija się dość szybko i zatrudnia coraz więcej osób,a warunki i zarobki są odpowiednie do zajmowanego stanowiska,doświadczenia i kwalifikacji.
Co prawda nie ma firmy idealnej bo jak poprosiłem o urlop w poniedziałek to go nie dostałem i się zdenerwowałem ale ogólnie jest ok.

Więc jak już zdecydujesz się na powrót do kraju to polecam firmę: www.voltage.pl

Gienek_pa 
Uczestnik forum

Wysłany: 21-07-08, 20:54   

kmink napisał/a:

jak ja zawołam 50zł/h to mnie wysmieją bo będą mieli teoretycznie 3-4ludzi za ta samą kase ...

To jest przykre ale prawdziwe. W Polsce w branży elektrycznej to pewnie niewielki odsetek tyle zarabia.
Wszystko zależy od popytu i podaży. Dzięki temu, że ludzie wyjeżdżają za granicę to zarobki w kraju też zaczęły drgać. Muszę się pochwalić, że moje wynagrodzenie od 2002r wzrosło prawie trzykrotnie. Pewnie to niewiele w porównaniu z tym co mają koledzy ale mnie cieszy. =D>

Gienek_pa 
Uczestnik forum

Wysłany: 21-07-08, 22:49   

micha00 napisał/a:
Praca na podlasiu. Automatyk 2,5 roku doświadczenia w układach automatyki przemysłowej. W poprzedniej firmie 1500 netto jak odchodziłem. Poszło o kasę. Miesiąc w delegacji i 1500 zł na konto, aż żal d..e ściska.:(.

Jak odchodziłem z pracy z Pronaru w 2004r to też tyle zarabiałem. Niestety to taki region. Ostatnio sytuacja poprawiła się i nie jest tak źle.

Janek.G 
Uczestnik forum
Janek.g

Wysłany: 22-07-08, 22:30   

6 lat w pracy i ... 1520 netto - potwierdzam podlasie to taki region

MC_NEO 
Uczestnik forum

Wysłany: 08-09-08, 13:15   

Witam...

Pracownik Działu Utrzymania Ruchu w TRW Częstochowa, średnia z trzech miesięcy netto to niecałe 3100 PLN (praca na trzy zmiany, staż 9 lat), wykształcenie: technik elektronik.

Obecnie możliwość zatrudnienia w ENION Częstohowa (oferty finanowej jeszcze nie znam) (stanowisko elektromonter sieci n/n lub s/n, ewentualnie praca w pogotowiu elektycznym), zastanawiam się czy warto :idea: :?:

Pozdro...
MC_NEO

Jarek79 
Aktywny uczestnik forum
Jarek

Wysłany: 08-09-08, 13:23   

Witam
MC_NEO napisał/a:
Obecnie możliwość zatrudnienia w ENION Częstohowa (oferty finanowej jeszcze nie znam) (stanowisko elektromonter sieci n/n lub s/n, ewentualnie praca w pogotowiu elektycznym), zastanawiam się czy warto :idea: :?:

Na rozmowę możesz iść. Tylko nie śmiej się za głośno jak usłyszysz ile oferują. Wielkość wypłat w ZE to mit z czasów PRL. Na dzień dzisiejszy prywatne firmy płacą monterom dwa razy więcej. Jak nie wierzysz to przejdź się na rozmowę: najlepiej od razu zapytaj ile płacą.

Janda 
Uczestnik forum
Janda

Wysłany: 08-09-08, 16:03   

Przenosiłem firmę w której pracuję do innej miejscowości do hali magazynowej w której było tylko jedno gniazdo siłowe, oświetlenie , kilka gn./220 V i nie sprawna suwnica 5 ton. Zrobiłem całą instalację elektryczną, 5 rozdzielni /główna i 4 wydziałowe/, mróz był taki , że 50 mm2
YAKY trzeba było grzać palnikiem aby go zgiąć, bo inaczej pękała izolacja. Cały park maszynowy /tokarki, frezarki, wytaczarki i .../ wszystki kable w kanałach. Ogrzewanie pomieszczeń socjalnych elektryczne, sterowane Eurosterem 2000, podgrzewacze wody 6 szt. po 24 kW itd,itd. Wydawać by się mogło,że za taką pracę zarabiać powinienem krocie. Teraz z tej firmy szkoda mi jest odejść i zostawić swoją dobrze wykonaną robotę jakiemuś przypadkowemu elektrykowi. Jest jeden plus, nie patrzą mi na ręce
a wokoło jest pełno innych firm nie posiadających elektryka. Także Panowie nie płaczmy bo elektryk sobie zawsze poradzi.Tylko przez wrodzoną skromność nie piszę
"dobry elektryk".

MC_NEO 
Uczestnik forum

Wysłany: 09-09-08, 14:26   

Witam...

Zaoferowali 2200 PLN na ręke + pakiet socjalny, więc jak dla mnie niech się gryzną ;-) .

Pozdro...
MC_NEO

Jarek79 
Aktywny uczestnik forum
Jarek

Wysłany: 09-09-08, 14:35   

Witam
MC_NEO napisał/a:
Zaoferowali 2200 PLN na ręke + pakiet socjalny,

To chyba tylko z racji doświadczenia. Jakby zgłosił się chłopak po technikum może dostałby taką samą ofertę tylko że brutto ;)

Janda 
Uczestnik forum
Janda

Wysłany: 10-09-08, 21:24   

To zależy od regionu Polski. Dla jednych to śmieszne a dla drugich do przełknięcia.
Na Śląsku np. płace psują 40-to paroletni emeryci górnicy, którzy to wszystko potrafią
naprawić a i z elektryką też sobie dadzą radę. Za połowę tej kwoty też będą zap..... byle by tylko jakoś spędzić nadmiar wolnego czasu a przy okazji zarobić na ulubione piwo.

krispi20 
Uczestnik forum
mlodzik

Wysłany: 20-10-08, 19:54   

witam panowie wlasnie zakladam firme instalacje ektryczne jestem ze ślaska mozecie mi napisac jak wycenic ile za co?? kasowac ????? prosze o pomoc :neutral:
chodzi mi o wszystko a nawet kamery i alarmy

stns 
Uczestnik forum

Wysłany: 20-10-08, 22:44   

20 zł za godzinę

kmink 
Uczestnik forum

Wysłany: 21-10-08, 08:32   

20/h to chyba troche maławo? 30-40zł to jeszcze da sie przeżyć....jakos wszedzie ostatnoi drożej sie porobiło idziesz do lekarza po recepte 10-20zł na wizytt 70-100zł stomatolog 80-150(za zalepienie zęba) a jeszcze rok temu 50zł za wizyte sie płaciło u stomatologa za borowanie max120... a my ciągle tkwimy w tym samym qównie...,,weż mnie ja to zrobie taniej niż on''....nic dziwnego że potem w Polsce ,,elektryk to taki pan co kładzie kabelki popijając pivko przy okazji''....szkoda gadać
Podchodzcie bardziej profesjonalnie do sprawy, jak to ktoś napisał że ludzie na pieczątkę leca a nie na umiejętności - zróbcie sobie fajny stempel i tyle...
dlacze idziesz do tego stomatologa co ma łdny,nowy gabinet a nie do tego co w obleśnej ruderze przyjmuje(mimo że ten ostatni moze robić lepiej)?
Wydaje mi sie że wiekszość z nas nie ma za grosz ambicji i ,,pomyslunku''

Odpowiedz do tematu