Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gwarancja producenta - LCTEC CETS238-3
Autor Wiadomość
Grzegorz_Tarnów 
Uczestnik forum

Wysłany: 12-10-18, 04:33   Gwarancja producenta - LCTEC CETS238-3

Witam.
Jak wygląda sprawa odszkodowania od producenta urządzenia które spowodowało zwarcie i na skutek czego uszkodził się sterownik pompy ciepła. Koszt naprawy, serwisu itp 3700 brutto

Jak do tego podejść.
Licznik pracował rok bez zarzutów. Jednego dnia Inwestor zdjął zasilanie (C25) z licznika, był serwis pomp ciepła). Po zakończonym serwisie załączono zasilanie i licznik spowodował zwarcie, chyba wewnątrz samego siebie.

Pytanie:
a) Jak jest wykonany ten miernik wewnątrz i co mogło spowodować takie uszkodzenie, zwarcie w nim samym.
Żadne prace nie były przy nim wykonywane. Tylko zdjęcie napięcia i ponowne załaczenie. po około 2 sekundach smród, strach i konsternacja co teraz.

b) Jak do takiej reklamacji podejść aby otrzymać odszkodowanie, licznik jest jeszcze na gwarancji

Licznik_mały.jpg
Licznik
Plik ściągnięto 13 raz(y) 31,32 KB

domsat 
Uczestnik forum

Wysłany: 28-04-19, 22:27   

B. rzadko zaglądam na to forum i stąd moja spóźniona reakcja na ten temat. Problem jest już pewnie dawno rozwiązany, mimo że żaden forumowicz nie wypowiedział się. Ja odpowiadam, bo miałem podobny przypadek wadliwego licznika. Akurat innej firmy, ale większość pochodzi z Chin i ma zbliżoną, jeśli nie taką samą konstrukcję. W związku z tym pytam - czy wyłącznik nadmiarowy C25A na zasilaniu był 3- czy 4-ro torowy ?

Negatyw 
Uczestnik forum

Wysłany: 29-04-19, 09:23   

domsat napisał/a:
...Ja odpowiadam, bo miałem podobny przypadek wadliwego licznika...

W którym miejscu odpowiadasz, bo ja odpowiedzi nie widzę. Może się "wypowiadasz" bo na pewno nie odpowiadasz na pytania, ani w żaden sposób nie rozwiązujesz problemu.
domsat napisał/a:
...czy wyłącznik nadmiarowy C25A na zasilaniu był 3- czy 4-ro torowy ?...
Skąd takie pytanie? W Polsce C25A stosuje się 3-torowe. W krajach z dominującym układem sieciowym TT, właśnie w przypadku TT mogą być C25A 4-torowe.

Odpowiedz do tematu