Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W jaki sposób zarządzacie swoją firmą usługową? Kalendarz cz
Autor Wiadomość
thar97 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-09-21, 07:45   W jaki sposób zarządzacie swoją firmą usługową? Kalendarz cz

Zastanawiam się czy ktoś z Was opracował jakiś dobry patent na zarządzanie czasem pracy, zleceniami i ludźmi w niewielkiej firmie usługowej (kilka osób)? Czy używacie czegokolwiek poza papierowym kalendarzem? Warto szukać, trzeba złożyć coś swojego? Jakie jest Wasze zdanie?

Próbowalem różnych systemów i poza papierem na razie nie udało się złożyć nic sensownego. Myślę o czymś, co pozwoli na rezerwowanie czasu pracy, przypisywanie pracowników per zlecenie (i ich podsumowywanie), planowanie na przyszłość.

Dzięki za opinie i pozdrawiam,
Tomek

Arek 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-09-21, 10:33   Re: W jaki sposób zarządzacie swoją firmą usługową? Kalendar

thar97 napisał/a:

Próbowalem różnych systemów

To może napisz czego próbowałeś, żeby nie powielać propozycji. Najlepiej z tym jakie główne wady każdy z tych miał.

thar97 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-09-21, 15:02   

Chętnie. Jak na razie to były:

Outlook, z kategoriami jako osobami dla terminów lub używaniem dodatkowych kontaktów dla terminu

+ Ustalenie dostępności w wizualny sposób.
- Problemy ze zmianami, łatwo najechać na siebie różnym przypisaniom.
- Trudności w podsumowywaniu godzin, podliczaniu klientów, itp. (trzeba to i tak robić manualnie).
- W sytuacji mobilnej (np. u klienta) trudno sensownie zapisać detale, t.j. sprawdza się w domu wieczorem siedząc przed komputerem.

Podobnie, ale w Excelu. Własny arkusz, z podsumowywaniem tygodni, godzin, itp.

+ Pełna uniwersalność.
- Straszna dłubanina, konieczność kopiowania,wklejania, itp.
- Trzeba odtwarzać sytuację z notatek, nie ma szans na grzebanie w Excelu w telefonie.

Próbowałem też programów do zarządzania projektami (Gantt Project, MS Project), ale podobnie:

+ Przy dobrej konfiguracji widać zajętość czasu i przypisania, chociaż każda zmiana to masakra.
- Nastawione na IT
- Bez jakiejkolwiek mobilności, wymagają czasu i komputera
- Dużo pracy, konfigurowania.

Praktycznie w każdym z tych rozwiązań bez notatek na miejscu albo co gorsza w różnych miejscach się nie obyło co po pewnym czasie prowadziło do zarzucenia pomysłu i próbie ogarnięcia chaosu w inny sposób.

Wiem, że istnieją programy do prowadzenia np. fitnessu, gabinetów medycznych, skrojone pod planowanie pracy itepe, ale raczej nie robią wrażenia nastawionych na usługi u klienta. Powyższym pytaniem chciałem sprawdzić, czy ktoś nie trafił na coś sensownego?

Arek 
Uczestnik forum

Wysłany: 07-09-21, 21:17   

Czy dobrze zrozumiałem, że istotnym problemem jest to, że trudno jest nanieść zmiany poza biurem?
Na takie problemy raczej nie pomoże zmiana oprogramowania. Może tablet? z rysikiem?

thar97 
Uczestnik forum

Wysłany: 10-09-21, 09:53   

To jeden z głównych czynników, połączony z tym że interfejs uniwersalnych narzędzi nie jest dostosowany do takiego zastosowania. Może faktycznie tablet i rysik - muszę pomyśleć o iPadzie i ich rysiku.

Liczyłem na to, że ktoś napisał jakieś narzędzie specyficznie pod planowanie pracy w terenie, które sobie z tym radzi również np. na telefonie odpowiednio konstuując interfejs ale go po prostu nie znalazłem...

Odpowiedz do tematu