Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Akty prawne czyli moralność egzaminatorow
Autor Wiadomość
schizma
Uczestnik forum

Wysłany: 25-02-06, 12:39   Akty prawne czyli moralność egzaminatorow

:roll: niedawno bralem udzial w egzaminie na uprawnienia nie zdalem wszystkich uprawnien jakie wybralem dokladnie mialm zaznaczone
- silniki
- instalacje elektryczne
- oświetlenie
- linie napowietrzne
- linie kablowe

na : konserwacje, remonty,montaz i obsloga

zdalem tylko silniki do 5,5 KW instalcje i oswietlenie tylko na montaz i obsluge. Egzaminator uznal ze nie jesesmy prztgotowani bo do konserwacji sa potrzebne daty co ile musimy robic przeglady wszystko by bylo dobrze , ale..... dzwonie wieczoram do kolegi i dowiaduje sie ze on zdal ze wsztystkiego ale byl u innego egzaminatora jak to mozliwe ze uczymy sie w tej samej szkole mam lepsze oceny z zawodowych przedmiotow niby nie bylismy przygotowani a jednak niektore osoby dostaly uprawnienia... prosze o jakies wypowiedzi

~~Umiesz liczyc, licz na siebie~~

ŚP KSKRAK_Krystyn 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 25-02-06, 14:04   

Witam Kolegę „schizma” oraz Koleżanki i Kolegów na FORUM.
Aby porównać wiedzę Kolegi i znajomego, to wyszłoby to na egzaminach testowych gdy wszyscy dostają takie same testy tak jak jest na egzaminach na prawo jazdy lub uprawnienia budowlane. Jak zdawałem egzamin na UB, to udało mi się zdać testy i ustny a mój kolega, zdał dopiero przy trzecim podejściu czyli trwało to półtora roku. Dwa razy odpadł na testach. A ja wiem, że wówczas on miał lepszą wiedzę ode mnie. Gdy odpowiadałem na wylosowane pytania ustne, to trafiły mi się dwa pytania o pomiarach na czym się trochę znałem i znam.
I od razu zaskoczyłem komisję na pierwsze pytanie odpowiedzią: „wg aktów prawnych jest tak i tak ale ja się z tym nie zgadzam gdyż powinno być tak i tak”. Wówczas po twarzach komisji widziałem że dałem im „klina” i chyba sami nie wiedzieli o co chodzi i z tego powodu nie miałem żadnych dodatkowych pytań.
Podobne szczęście miałem gdy zdawałem jazdę na prawo jazdy. Skręcając na skrzyżowaniu w lewo wjeżdżałem na główną ulicę 4 pasmową (pod dwa pasy w różnym kierunku) czyli powinienem wjechać na lewy pas po czym zjechać na pas prawy. A ja od razu podczas skręcania zjechałem na pas lewy i egzaminator powiedział, że popełniłem błąd a ja mu odpowiedziałem, że zrobiłem to celowo bo jadę dość wolno i widziałem że żadnego innego auta nie ma to chciałem to zrobić jak najszybciej by nie tamować ruch na lewym pasie. No i udało się, egzamin zaliczyłem.
Przy egzaminach ustnych mamy do czynienia m.in.:
1. rodzaj zadanych pytań (łatwe - trudne),
2. ilość pytań (jak egzaminowany nie odpowiedział dobrze na pytanie, to egzaminujący może mu zadać pytanie/pytana dodatkowe z tej samej dziedziny aby dać szansę na zaliczenie tego tematu),
3. rygorystyczności egzaminatora (ostry - pobłażliwy),
4. wiedza egzaminowanego,
5. stan psychiczny egzaminowany (nerwy i skupienie),
6. umiejętność manewrowania podczas odpowiedzi na pytanie na które nie zna się dokładnie odpowiedzi,
7. no i trochę szczęścia.

Tak więc widzimy, że wiedza wiedzą a szczęście szczęściem.

schizma
Uczestnik forum

Wysłany: 27-02-06, 17:31   

witam ponownie nazwales mnie kolega a wiec pozwole sobie zrobic to samo a wiec kolego mam pytanie ktore jest nie zwiazane z tym temetem ale Ty przytoczyles to mianowicie Normy prawne dotyczace zawodu elektryka no i moze elektronika masz gdzies je zebrane jak tak to bym prosil o przeslanie sanders21@wp.pl
no i oczywiscie napisz cos na forum w odpowiedzi na mojego posta jak nie masz to moze mnie pokieruj jak mam je szukac itp.

3 maj sie sory za bledy jak takie wystapia spiesze sie troche....

ŚP KSKRAK_Krystyn 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 27-02-06, 18:04   

Witam Kolegę „schizma” oraz Koleżanki i Kolegów na FORUM.
Normy nie są dostępne w necie. Gdyby elektromonter chciał wszystkie zakupić w PKN, to troszkę by to kosztowało.
Dlatego w Polsce jest dużo czytelni, gdzie można przeczytać normy za darmo i sporządzić sobie notatki.
Spis norm znajdzie Kolega w dziale „Poradnik dla elektromontera i energetyka”.

Destril
Uczestnik forum

Wysłany: 10-03-06, 00:52   

Napewno w koncu kiedys to zdasz(tzn. trafisz na "dobrego" egzaminatora).Do tego czasu zajmij sie czymś przyjemnym np.
http://s8.bitefight.pl/c.php?uid=52800

Odpowiedz do tematu