Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jack
28-01-08, 17:36
Jak wypełniac nowy zeszyt praktyki na UB
Autor Wiadomość
slawek7 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-11-07, 08:13   Jak wypełniac nowy zeszyt praktyki na UB

Witam.
Chciałbym Państwa bardzo prosic o pomoc, bo nie moge sobie z tym poradzić.
Sprawa wygląda tak. Mam założony zeszyt praktyki budowlanej do projektowania. Akurat pracuje w biurze ajmującym się głównie projektami sieci el-en dla Zakładu Energetycznego, czyli prawie większość projektów to sieci i ostatnio przyłacza.

Jak ja ma wypełniać ten zeszyt. Niby sie wydaje banalną rzeczą, a jednak nie ma się kogo poradzić i spytać wokół siebie. Nie będę wspominał o braku pomocy ze strony osób pracujących w izbie.

Kiedyś zeszyty były prowadzone w innej formie, teraz są troche inne. Czy Może mi ktoś porawdzić w jaki sposób to wypisywać i w praktyce projektowej i na budowie.
Cała sprawa polega tu na tym, ze zapisy sa tygodniowe a tu tygodniowoo pracuje się nad kilkoma tematami i rozbijanie tygodnia na np. pięć tematów jest dość trudne z uwagi na to że do każdego trzeba dokładnie opisać inwestora, miejsce i inne dane. To sa sczegółowe, a co z ze zbiorczym zestawieniem?

CZy mogę prosić np o jakieś przykłady wypełniania?

merlin 
Uczestnik forum

Wysłany: 09-11-07, 10:30   

Ja mam podobny problem. Poniżej linki do materiałów, które udało mi się znaleźć.
Co do kilku tematów robionych w każdym tygodniu, to ja nie zamierzam się tym za bardzo przejmować bo nigdy bym tej książki nie wypełnił. Ustalę sobie okresy dla większych projektów, budów które robiłem z dokładnością tygodniową i tak wypełnię książkę i Tobie radzę to samo :-) . Inaczej jest to nierealne , już i tak sam wymóg wypisywania cotygodniowego jest dla mnie jakimś przegięciem, spokojnie wystarczyłoby zrobić listę tematów z okresami kiedy się nad nimi pracowało a nie powtarzać np.przy dużym temacie przez osiem tygodni ten sam tekst. No ale do tego niestety konieczna jest zmiana przepisów a na to się nie zanosi specjalnie więc pozostaje nam tylko brać się do roboty i dłubać. Ja nie mam wypełnionego żadnego tygodnia a konieczną praktykę już odbyłem i tylko książka stoi na przeszkodzie ku egzaminowi :-)

Linki:
http://pu.i.wp.pl/?k=MjAw...z_wyd_IV_06.doc
http://www.pdk.piib.org.p...menId=58&mId=16
http://sarp.bial.webpark....prawnienia.html

Nie przeglądałem ich jeszcze dokładnie, być może w jakiś sposób Ci pomogą.

A może są na forum osoby, które taką książkę składały i mogą nas wspomóc?

Pozdrawiam,
Michał

slawek7 
Uczestnik forum

Wysłany: 09-11-07, 15:01   

Dziękuję.
Choć tyle.
I przychylam sie do prośby merlin o pomoc.

slawek7 
Uczestnik forum

Wysłany: 10-11-07, 06:58   

Przeczytałem w jakims miejscu takie zdanie " Pilnować dni wolnych i świąt".
Przyznam szczerze ze kompletnie nie wiem o co chodzi. W ustawie jest napisane że trzeba odbyć roczną praktykę na budowie i dwuletnią w biurze ale nic nie mówią o odbyciu praktyki trwającej 54 tygodnie albo odbyciu praktyki trwającej 365 dni. Nie wiem jak mam rozumieć te dni wolne.
Bo np teraz w grudniu w tygodniumiędzy 24.12 a 28.12 są świeta i czy to jest zaliczane jako tydzień? czy potem te dwa dni trzeba jakoś uzupełnić.
A co z urlopem. Podobno był taki przypadek że komisja stwierdziła że ustawowo należy się 26 dni urlopu odjęła je od praktyki i komuś tych dni zabrakło do niej.

merlin 
Uczestnik forum

Wysłany: 12-11-07, 08:05   

Co do dni wolnych to z tego co mi wiadomo należy je uzupełniać, a co do urlopu to spytam dzisiaj w izbie. Jeśli będę miał jakieś nowe informacje to dam znać.

Pozdrawiam,
Michał

anbon 
Uczestnik forum

Wysłany: 12-11-07, 09:35   

powinno pomóc:
http://www.forumsep.pl/viewtopic.php?t=727

merlin 
Uczestnik forum

Wysłany: 12-11-07, 17:07   

A co do urlopu - według pań przyjmujących książki w Mazowieckiej Izbie na ulicy Mazowieckiej :-) w Warszawie urlopy uwzględniamy te, na których byliśmy, a nie ich roczny wymiar. Ja niedługo biorę się za książkę. Jak zacznę to zeskanuję i wrzucę na forum, jak mi zatwierdzą tym bardziej wrzucę :-) .

Pozdrawiam,
Michał

slawek7 
Uczestnik forum

Wysłany: 13-11-07, 08:55   

A za jaki czas byłoby mozliwe wrzucenie tych skanów. Trochę mnie czas nagli z tym.

Pytałem jeszcze w Izbie co z tygodniem w którym wypadają święta, to z tego co widziałem w zależności gdzie to róznie patrzą. W Podkarpackiej odrzucają te dni wolne i trzeba sobie je uzupełnić.

A jak wypisywać w tabelce zbiorczej takie informacje jak rodzaj, przeznaczenie, lokalizacja i konstrukcja obiektu, pow. użytkowa i kubatura oraz inne charakterystyczne dane techniczne w przypadku sieci elektrycznych.
Te wszystkie przykłady które były podane, to były psane przez architektów i takie informacje jak kubatura budynku są może im potrzebne a co ja mam tam wpisywać?

merlin 
Uczestnik forum

Wysłany: 13-11-07, 12:51   

Hej,
Wrzucenie skanów trochę potrwa. Myślę, że conajmniej miesiąc. A co do świąt, to należy je odliczyć od praktyki - to jest informacja z wczoraj z Mazowieckiej Izby.

Pozdrawiam,
Michał

Klaudiusz 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 12-12-07, 17:53   

A nie prosciej pojsc na urlop od 22.12 do 1.12 i tak wpisac w ksiazke?

W PIIB poszaleli, niedlugo wprowadza, ze to nie ma byc 2 lata a 2x356dni netto pracy, co bedzie sie przekladalo na jakies 3.5 roku kalendarzowego, bo kaza odliczac wszystkie czerwone swieta i dni wolne oraz nie pozwola wpisac wiecej niz 40h tygodniowo.

Pzdr
Klaudiusz

slawek7 
Uczestnik forum

Wysłany: 12-12-07, 19:38   

A co z pozostałymi świetami. ?Tu nie chodzi tylko o 25 i 26.12 ale także inne dni np w maju.
A co do drugiej czesci tu juz teraz każą odliczyc swieta wiec juz poszli za daleko.

Klaudiusz 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 12-12-07, 22:19   

Przeciez w ustawie jest zapisane rok praktyk i nic ustawodawca nie mowi o odliczaniu niedziel i swiat. Ale z drugiej strony nie jest to zapis, ze rok kalendarzowy.

Na szczescie ten cyrk mam za soba.

Pzdr
Klaudiusz

slawek7 
Uczestnik forum

Wysłany: 11-01-08, 18:33   

Zwracam się z prośbą o pomoc.
Na początku jak zazynałem praktykę w biurze projektowym dowiadywałem się w izbie co wpisywać przy wypełnianiu zeszytu praktyk. Pani powiedziała żeby wpisywać to co się robi. Więc powpisywałem to co robi asysten projektana w biurze projektoym. Wpisywałem uzgadnianie z właścicielami, inwentaryzacje sieci, wizje lokalne.
Jak juz to wpisałem całkiem przypadiem (pare dni temu) dowiedziałem się ze akceptują wpisy jak to nazwała czysto projektowe (nie wyjaśniając co to oznacza). Ale okazuje się ze to co ja wpisywałem nie jest uwzględnianie w izbie.
Co ja mam teraz zrobić.
Zeszyt wypełniony, termin do oddania to trzy tygodnie.
Oni w izbie mylą wszystkie specjalności. dla nich architekt to to samo co elektryk.
A przecież u nas to wygląda trochę inaczej. Ile tam jest rysowania jeśli chodzi o to co ja robiłem czyli przyłącza i rozbudowy sieci? przecież cała reszta to biurokracja i uzgodnienia.
To przecież architekt tylko rysuje.
A czy to ja jestem projektant. Jak ona mi każe wpisywać prace projktowe, to co robi opiekun, który się podpisuje? i w takim razie od czego jest asystent?

Proszę o pomoc.

Klaudiusz 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 11-01-08, 21:30   

Wszyscy maja ten sam problem, bo dziennik to czysta abstrakcja. Niestety trzeba wpisac np. "zaprojektowanie koncepcji wstepnej i przedstawienie klientowi 200m linii kablowej" zamiast "uzgodnienie z klientem przebiegu trasy linii kablowej"

Zycze powodzenia w "tworzeniu poezji".

Szumnie UB dostaje sie za znajomosci procesu inwestycyjnego a nie wolno wpisac, sporzadzenia kosztorysow inwestorskich, wycene prac czy pomiarow powykonawczych i rozliczenia budowy a przeciez to typowe prace w procesie inwestycyjnym czesto gdzie trzeba wiedziec tez cos z obowiazujacego prawa.

Pzdr
Klaudiusz

slawek7 
Uczestnik forum

Wysłany: 12-01-08, 05:34   

To co ja mam zrobić jak już 90% mam wypisane. Czy mazać korektorem, czy zaprosić do izby opiekuna (projektanta) niech wytłumaczy lub sprostuje zapisy w zeszycie ustnie?
A jak zastąpić zapis:" inwentaryzacja sieci w terenie/ zakładzie energetycznym"?
JAk to zmienić tak aby dużo nie na mazać korektorem?

Odpowiedz do tematu