Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jack
28-01-08, 17:36
Jak wypełniac nowy zeszyt praktyki na UB
Autor Wiadomość
jacki5 
Uczestnik forum

Wysłany: 16-01-08, 15:00   

Ja podeszłem do tematu w taki sposób
w ksiązce praktyk jest napisane że 176godz pracy = 1 msc czyli wychodzi, że trzeba przepracować 22 dni żeby zaliczyli miesiąc praktyki (nie mylić z miesiącem kalendarzowy)
Dla każdego osobnego tematu nad którym pracowałem liczyłem dni robocze przepracowane. Dni robocze przeliczałem wg powyższej proporcji na miesiące (np na dany temat wychodziło 1,15 msc).
Izba Śląska nie miała żadnych uwag do takiego podsumowania.
Niestety takie liczenie skutkuje tym że dwa lata praktyki to w rzeczywistości 2,5 latakalendarzowe.
Dobrze również dołączyć zaświadczenie potwierdzające od pracodawcy, no i pamiętać o potwierdzaniu praktyki co miesiąc.
A egzamin to już inna bajka - 136 aktów prawnych które trzeba znać :)

slawek7 
Uczestnik forum

Wysłany: 16-01-08, 16:04   

Bardzo prosze mi powiedzieć co Pan wpisywał w zestawieniu szczegółowym.
Mam wpisywać "czyste" projektowanie.
Możźe mi Pan wypisać np. w punktach co mam wpisać przy robieniu przyłązczy i sieci.
Bardzo proszę z uwagi na bardzo krótki czas jaki mi został do wypisania.

jacki5 
Uczestnik forum

Wysłany: 22-02-08, 09:31   

W zestawieniu szczegółowym wpisywałem prace związane bezpośrednio z charakterem pracy. Odpadają wszelkie kosztorysowania, uzgodnienia z klientem, szukaniem dostawców sprzętu, szkolenia, słyszałem nawet przypadek o zakwestionowaniu wpisu o wykonywaniu protokołów pomiarowych (!)
O czynnościach przy robieniu przyłączy się nie wypowiem, bo nie pracuję z tym na co dzień

Radekk 
Uczestnik forum

Wysłany: 24-02-08, 23:14   

witam
W jaki sposób należy wpisywać charakter wykonywanych czynności?? Jestem zatrudniony jako majster budowy , więc angaż OK tylko biorę również udział w pracach związanych z wykonaniem np. złącz kablowych itp. i nie wiem czy mam wpisywać jako "kierowanie montażem..." czy jako"montaż złącza(przygotowanie półek pod deski licznikowe TL-3f, obudowy S4 itp.)..." Byłbym wdzięczny za wskazówki.

pbartocha 
Uczestnik forum
perryluke

Wysłany: 15-08-15, 08:24   

Radekk napisał/a:
witam
W jaki sposób należy wpisywać charakter wykonywanych czynności?? Jestem zatrudniony jako majster budowy , więc angaż OK tylko biorę również udział w pracach związanych z wykonaniem np. złącz kablowych itp. i nie wiem czy mam wpisywać jako "kierowanie montażem..." czy jako"montaż złącza(przygotowanie półek pod deski licznikowe TL-3f, obudowy S4 itp.)..." Byłbym wdzięczny za wskazówki.

Przyłączam się do prośby. Na forum jeszcze nikt na to pytanie nie odpowiedział. Raczej powinieneś nadzorować, w końcu masz się nauczyć kierować robotami. Ale jak powinno buć to zapisane w książce to jest pytanie za 100 punktów.

kozi966 
Aktywny uczestnik forum
inżynier elektryk

Wysłany: 15-08-15, 10:30   

Robisz uprawnienia budowlane i nie wiesz co masz wpisywać w książkę praktyki budowlanej?
To coś ty robił ostatni (prawie) rok? Od września 2014 praktyki się nie wpisuje do książki praktyk budowlanych a takowa posiada ważność jedynie do wspomnianej daty.

Wpisuj:
Nadzór nad czynnościami .....
Przygotowanie prac związanych z ....
Organizacja prac związanych z ....

Odpowiedz do tematu