Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kozi966
09-05-17, 20:40
Jak się zabrać za inteligentne instalacje ??
Autor Wiadomość
Lucius 
Uczestnik forum

Wysłany: 07-09-09, 21:09   Jak się zabrać za inteligentne instalacje ??

Witam.

Jeśli są na forum osoby zainteresowane poznaniem tematu inteligentnych domów, są zainteresowane kursami on-line lub praktycznymi szkoleniami szkoleniami w centrach szkoleniowych to proszę o informację. Postaram się w miarę możliwości przekazać odpowiednie informacje oraz pomóc "wystartować"...

Mogę pomóc w zapoznaniu się z systemami knx, verso oraz delta dore, co do innych systemów to są na forum osoby które pewnie też będą mogły pomóc...

januszcm 
Uczestnik forum

Wysłany: 07-09-09, 21:46   

a może coś o ETS-sie ;-) \:D/
dentysta rwie ząb zepsuty

Lucius 
Uczestnik forum

Wysłany: 08-09-09, 00:37   

A chętnie... Tylko co??

Interesują Kolegę praktyczne szkolenia w centrach szkoleniowych czy może luźna dyskusja tu na forum??

Jeśli ta druga opcja to zapraszam do tematu: ETS - czyli programowanie instalacji KNX-EIB.

sq7jzi 
Uczestnik forum

Wysłany: 04-11-09, 09:45   

Ja również bardzo chętnie się zapoznam z tymi tematami, jak kolega wyżej podpowiada, ale raczej praktyka mnie interesuje.

Lucius 
Uczestnik forum

Wysłany: 04-11-09, 23:20   

Tylko może jakieś konkretne pytanie na które mógłbym odpowiedzieć ??

sq7jzi 
Uczestnik forum

Wysłany: 05-11-09, 08:01   

Praktyczne szkolenia mnie interesują.
Zakres - nie wiem, proszę o propozycję.

Lucius 
Uczestnik forum

Wysłany: 05-11-09, 21:29   

A więc tak... Korzystając z google można trafić na ogólnopolską stronę o inteligentnych domach www.inteligentnydom.pl oraz na ogólnopolską stronę o systemie knx www.knx.pl .

Strona o inteligentnych domach jest dość mocno rozbudowana i zawiera dużo informacji w tym również praktycznych...

Dostępne też są w internecie poradniki, zarówno darmowe jak i płatne, w sklepie internetowym sepowskiego wydawnictwa COSIW można nabyć książkę o knx...

Systemów inteligentnego domu jest kilka różnych a KNX jest jednym z nich - tutaj polecam poznanie tego systemu oraz poznanie alternatywy w postaci systemu polskich produktów:
* www.koher.pl
* www.nexwell.eu
* www.homiq.com

Jest również bardzo ciekawy system bezprzewodowy:
* www.deltadore.pl

Strikte szkolenia praktyczne w systemie knx prowadzą jedynie dwa ośrodki w Polsce:
* Certyfikowane Centrum Szkoleniowe we Wrocławiu, www.knxpolska.org
* Certyfikowane Centrum Szkoleniowe w Łodzi, www.eib.lodman.pl

Szczegółowych informacji o produktach udziela pomoc techniczna producenta...

Jeśli chodzi o szkolenia z systemu Koher, to są organizowane w większych miastach całej Polsce - włącznie z indywidualnymi terminami...

Proszę mnie dobrze zrozumieć, wskazuję powyżej kierunki i możliwości, bo trudno na forum napisać przewodnik czy rozpisywać się ogólnie na temat który jest bardzo szeroki...

Na początek polecam powyższą lekturę, jeśli w trakcie czytania pojawią się wątpliwości to proszę pytań - na konkretne pytania można konkretnie odpowiedzieć.

sq7jzi 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-11-09, 07:45   

i dokładnie o to mi chodziło, teraz się tylko muszę z tymi tematami zapoznać, zanim zacznę zadawać kolejne pytania.
Dziękuję.
Ostatnio zmieniony przez Lucius 05-02-11, 11:56, w całości zmieniany 1 raz  

cegreg 
Uczestnik forum

Wysłany: 23-12-09, 22:58   

Ja od siebie polecam pochodzić na darmowo szkolenia: Xcomfort, InOne, Tebis itp Można zobaczyć w praktyce jak to działa i ewentualnie pomyśleć nad dalszą płatną edukacją.

marekh22 
Uczestnik forum

Wysłany: 15-07-10, 11:08   

Jeśli chodzi o KNX'a to ostatnio zaciekawił mnie taki artykuł:
http://www.fachowyelektry...ny-budynek.html
Sam przymierzam się do "zaopatrzenia" w tą instalację, wiec przeszukałem trochę artykułów żeby zdobyć większą wiedzę na ten temat

Jarek# 
Uczestnik forum

Wysłany: 18-07-10, 22:18   

Jeżeli chodzi o instalację elektryczną w systemie KNX/EIB to polecam "Podręcznik INPE" zeszyt 10.

thomyk 
Uczestnik forum

Wysłany: 04-02-11, 22:44   

Kolega na integrze zrobił coś na styl inteligentnego domu , w sumie tylko ściemniania oświetlenia nie zrobił bo są problemy z tym. Wszstko śmiega elegancko może troszkę mniej funkcji jak podane systemy ale z tego co mi mówił to różnica w cenie znaczna.
Ja bym się tam jednak bał elektronice wszystkiego zostawiać. Wszystko fajnie póki działa :)

Powodzenia kolego z tymi inteligentnymi systemami :) Temat ciekawy i warty zainteresowania :idea:

dendrytus 
Uczestnik forum

Wysłany: 22-03-11, 08:57   

thomyk napisał/a:
Kolega na integrze zrobił coś na styl inteligentnego domu , w sumie tylko ściemniania oświetlenia nie zrobił bo są problemy z tym. Wszstko śmiega elegancko może troszkę mniej funkcji jak podane systemy ale z tego co mi mówił to różnica w cenie znaczna.

To tak samo jak z trabantem, też śmiga elegancko.
Cytat:

Ja bym się tam jednak bał elektronice wszystkiego zostawiać. Wszystko fajnie póki działa :)

A używasz czegoś co nie opera się na elektronice? Nawet odkurzacze za 200 zł mają już elektronikę.

pm001 
Uczestnik forum
pm001

Wysłany: 27-03-11, 18:08   

Witam
Tak czytam i zastanawiam się (przy każdym temacie) gdzie mowa jest o inteligentnych domach (instalacjach) skąd taki pomysł aby nazywać różne automatyczne i nawet czasami przydatne funkcje inteligentnymi.
Jeśli wyjdziemy z definicji mówiącej, iż inteligencja jest domeną układów które same potrafią się uczyć nowych sytuacji na bazie wcześniejszych doświadczeń to okaże się że tak szumna nazwa nie ma pokrycia w rzeczywistości. Jeśli dowolny układ jest tak "mądry" że prawidłowo realizuje funkcje które zaprogramał ktoś kto go uruchamiał to nie oznacza jeszcze iż jest inteligentny.
Pewnie cytując znany kabaret to taki "chwyt marketingowy" ale osobiście mam uczucie niesmaku gdy ktoś sterowanie oświetleniem, klimatyzacją czy inne gadżety nazywa inteligentnym.

"Nauka służy jedynie temu by dać nam wyobrażenie o rozmiarach naszej niewiedzy" - Lammenais

PaweŁOrzeł 
Uczestnik forum

Wysłany: 25-03-14, 11:33   

Także dla początkujących w temacie. Smart 868 czyli automatyka inteligentnego budynku do samodzielnego montażu. Oparte o poradniki filmowe opisujące montaż i konfiguracje elementów systemów. Wymagana wiedza to podstawowe umiejętności montażu urządzeń elektrycznych i podstawowa wiedza o przeglądarce i sieci lokalnej. Więcej na filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=9K3JD_JeEes

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi