Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Profesjonalne pomiary w budynku wielorodzinnym
Autor Wiadomość
Marek9 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 04-12-10, 09:17   

Prorektor napisał/a:
Witam.
thomyk napisał/a:
Polska to dziki kraj. Odmówiem dalszych poamiarów stwierdzając że sam mam uprawnienia do tego a takich pomiarów to mi nie potrzeba.

Tak dziki kraj i będzie coraz dzikszy do póki jak domniemywam, że elektryk kol. thomyk posiadający uprawnienia pomiarowe jak pisze nie będzie potrafił prawidłowo podejść do osób wykazujących szczyt ignorancji i de facto łamiących prawo.

Post wyjatkowo merytoryczny.
Nadaje się ma forum polityków lub policjantów, nie na forum SEP.
marek

Prorektor 
Uczestnik forum

Wysłany: 05-12-10, 18:27   

Witam.

Marek9 napisał/a:
Prorektor napisał/a:
Witam.
thomyk napisał/a:
Polska to dziki kraj. Odmówiem dalszych poamiarów stwierdzając że sam mam uprawnienia do tego a takich pomiarów to mi nie potrzeba.

Tak dziki kraj i będzie coraz dzikszy do póki jak domniemywam, że elektryk kol. thomyk posiadający uprawnienia pomiarowe jak pisze nie będzie potrafił prawidłowo podejść do osób wykazujących szczyt ignorancji i de facto łamiących prawo.

Post wyjatkowo merytoryczny.
Nadaje się ma forum polityków lub policjantów, nie na forum SEP.
marek

Kol. Marek9 vel cerberus to, że nie potrafisz ocenić, co jest merytoryczną wypowiedzią a co nie to nie dziwi, ale nie namawiaj do łamania prawa swoimi krytykami i ujmowaniem się za oszustami, bo to nie forum partaczy a forum SEP właśnie gdzie do zasadniczych i merytorycznych spraw należy dbanie o poziom i rzetelność. I nie wiadomo dlaczego tak boisz się policjantów czyżbyś miał powody ?

scat 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 05-12-10, 20:15   

Prorektor napisał/a:
forum SEP właśnie gdzie do zasadniczych i merytorycznych spraw należy dbanie o poziom i rzetelność
to jesteśmy nieliczni bo nawet w SEP robią z kucharza elektryka, wystarczy poczytać posty mi już się znudziło poprawianie i naprawianie Rzeczypospolitej. Moim zdaniem kolega powinien zezwolić na "pomiary" następnie zażądać od administratora protokołu i wtedy zrobić z tym porządek.

elplum 
Uczestnik forum
elplum

Wysłany: 23-01-11, 20:48   

Niestety taka jest rzeczywistość,
Dzwoni Pani z wspólnoty mieszkaniowej , że skonczyły sie poprzednie pomiary i ile za wykonanie nowych, odpowiadam, że ja liczę z punktu pomiarowego, na to Pani zeby policzyć ryczałtem, szybko kalkuluję w myślach próg opłacalności i mówię - 120zl netto od mieszkania plus oddzielnie częsci wspólne i odgromówka, baba mówi, że ona szuka kogoś po 30zł od mieszkania bo na tyle ma pięniędzy na ten cel.
Odpowiedziałem, ze prowadze firmę nie fundację i na ZUS i paliwo nie mam rabatów takich jak na przewody w hurtowni. :neutral:

Pozdrawiam

zbimos 
Uczestnik forum

Wysłany: 02-02-11, 21:39   

witam. byłem na kursie sep jakiś czas temu i tam gość który to prowadził opowiedział taki przypadek, że był przetarg na pomiary w jakiejś spółdzielni. No i jeden dał oferte bardzo tanią no i z racji rzeczy musiał wygrać przetarg. Dla reszty przystępujących do przetargu było to bardzo dziwne. Po około tygodniu od zaczęcia pomiarów komisyjnie poszli pytać się mieszkańców czy był ktoś od pomiarów i jak je robił. Wszyscy mówili, że przykładał próbówke neonową do bolca w gniazdku i wychodził. Poprostu sprawdzał czy na bolcu ochronnym nie ma fazy. No i zaskarżyli gościa.Wspólnota mieszkaniowa ogłosiła przetarg jeszcze raz a gość miał nieprzyjemności. Jak się to skończyło to nie pamiętam, ale widać, że czasem ktoś czuwa nad poprawnym wykonywaniem pomiarów...

czarek04.02 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 02-02-11, 21:44   

zbimos napisał/a:
komisyjnie poszli pytać się mieszkańców czy był ktoś od pomiarów i jak je robił

Mi to najbardziej się podoba,ale nie znając realiów zamilczę... :roll:

Pozdrawiam serdecznie,
czarek04.02

Elektromonter2 
Aktywny uczestnik forum
OW SEP

Wysłany: 02-02-11, 21:52   

Oszustów powinno się dotkliwie karać ,

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 03-02-11, 00:21   

Cytat : "
"Oszustów powinno się dotkliwie karać" Eeeetam po prostu są bezkonkurencyjni!
30 zł - to w mojej okolicy czyste szaleństwo !!! U nas jakieś 10 do max 12 zł / mieszkanie! Czego ty kolego wymagasz w tej cenie "mercedesa" ? Dobrze że w ogóle zapukał i wszedł do mieszkania .... a tej "probówki " to już nie bierzesz pod uwagę ? Facet zrobił co mógł i pewnie co umiał , nie bądźmy zbytnio wymagajacy... to takie Polskie !

Spójrzmy prawdzie w oczy gro nieuczciwych i niedouczonych elektryków będzie dalej robiła to co robi , śmiejąc się w oczy z tych co poświęcili szmat życia pieniędzy i zdrowia na naukę , szkolenia przyrządy etc. -będąc bezkarnym ,ci ludzie będą nadal robili to co robią czy nam się to podoba czy nie - klienta jakoś niespecjalnie zwykle interesuje przeszłość edukacyjno-zawodowa elektryka raczej podstawowym kryterium jest cena , ryba psuje się od głowy - jak można dopuszczać do uprawnień elektrycznych np dozorowych osoby bez kierunkowego wyksztalcenia oraz potwierdzonego doświadczenia -ktoś tą ustawę wprowadził-a teraz zdziwienie ?.
Wielu młodych kończących powiedzmy Technikum elektryczne , pracując w tym kierunku mogą co najwyżej osiągnąć dostępne dla wszystkich :!: uprawnienia dozorowe , to tylko jeden z przykładów, tego iż mamy taki stan rzeczy ....

Pozdrawiam
Robert

Elektromonter2 
Aktywny uczestnik forum
OW SEP

Wysłany: 03-02-11, 00:35   

Mnie też strasznie boli , że te uprawnienia może zdobyć każdy i to nawet bez żadnego wykształcenia . Jednego dnia możesz być piekarzem lub kafelkarzem , a drugiego '' elektrykiem '' - rzeczywistość ..... a cha tylko musisz zapłacić za egzamin no i ewentualnie ......

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 03-02-11, 00:37   

..... za zdany egzamin.... :-#

Pozdrawiam
Robert

Elektromonter2 
Aktywny uczestnik forum
OW SEP

Wysłany: 03-02-11, 00:51   

Oj ma Kolega rację :-k

Jack 
Aktywny uczestnik forum
Jacek

Wysłany: 03-02-11, 18:10   

Witam
Cytat kolegi Marek9:
Cytat:
Tak wyglądają profesjonalne pomiary. Robione przez fachowca z uprawnieniami.

Kolega robert99 napisał:
Cytat:
jak można dopuszczać do uprawnień elektrycznych

To nie są żadne uprawnienia elektryczne tylko zaświadczenie kwalifikacyjne dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa pracy.
A szanujący się Zakład Pracy czy Spółdzielnia Mieszkaniowa zatrudni fachowca z dyplomem lub Świadectwem ukończenia szkoły zawodowej a nie przypadkową osobę z ważnym zaświadczeniem E czy D Grupy 1. To, że szwendają się po mieszkaniach oszuści ze wskaźnikiem neonowym jest wynikiem lekkiego, żeby nie powiedzieć bezmyślnego podchodzenia do bezpieczeństwa, inwestora zlecającego przegląd instalacji elektrycznej. A jest to związane jak zwykle z szukaniem oszczędności.

scat 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 03-02-11, 19:16   

Jack napisał/a:
Witam
Cytat kolegi Marek9:
Cytat:
Tak wyglądają profesjonalne pomiary. Robione przez fachowca z uprawnieniami.

Kolega robert99 napisał:
Cytat:
jak można dopuszczać do uprawnień elektrycznych

To nie są żadne uprawnienia elektryczne tylko zaświadczenie kwalifikacyjne dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa pracy.
A szanujący się Zakład Pracy czy Spółdzielnia Mieszkaniowa zatrudni fachowca z dyplomem lub Świadectwem ukończenia szkoły zawodowej a nie przypadkową osobę z ważnym zaświadczeniem E czy D Grupy 1. To, że szwendają się po mieszkaniach oszuści ze wskaźnikiem neonowym jest wynikiem lekkiego, żeby nie powiedzieć bezmyślnego podchodzenia do bezpieczeństwa, inwestora zlecającego przegląd instalacji elektrycznej. A jest to związane jak zwykle z szukaniem oszczędności.

Niestety zatrudnia się tych co biorą najmniej albo nie wpisują usterek w protokołach co się tyczy zawodówki to uważam że najwyżej powinien mieć E dozór od technikum wzwyż

czarek04.02 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 03-02-11, 20:24   

scat napisał/a:
co się tyczy zawodówki to uważam że najwyżej powinien mieć E dozór od technikum wzwyż

Z całym szacunkiem,ale Kolega ma najwyraźniej aż technikum...plus dozór z pomiarami...marzy się brygadzistowskie nad ekipą z zawodówki tylko z E...praca wedle przysłowia:weźmiemy łopaty i zrobicie... :roll:

Można powiedzieć myślenie jak za komuny...przecież rządy naszych czasów stawiają na edukację,co roku produkujemy masy inż. i mgr.w tym elektryków,dla których nie ma pracy i nie będzie... :roll:

Pozdrawiam serdecznie,
czarek04.02

Lukwolt 
Uczestnik forum
Nec temere nec timide

Wysłany: 03-02-11, 22:30   

Witam

Myślę, że kolega czarek04.02 myli się w swoim stwierdzeniu, że inżynierowie i magistrzy po kierunkach elektrycznych nie będą mieli pracy. Ponieważ dobry inżynier lub magister znajdzie wszędzie pracę tylko zasada jest jedna- należy być dobrym w tym co się robi. Ja na przykład jestem po technikum elektrycznym i ostatnio zrobiłem uprawnienia E+D i powiem szczerze, że swoją pracę mam zamiar wykonywać sumiennie i dokładnie aby tylko nikomu nie stała się krzywda. Jestem młody, to prawda chce to robić, bo to lubię. Oczywiście będę korzystał z forum i radził się starszych kolegów, bo praktyki mam bardzo mało. A co do pomiarów to będzie mój główny chleb, ponieważ za większość pieniędzy, które dostałem z dotacji zakupiłem mierniki Sonel. Czy to dobry zakup jeśli można spytać ?
Minus jest taki, że nie pojechałem na szkolenie gdyż nie mam funduszy. Będę musiał sam to wszystko ogarnąć, a w instrukcjach jest tak pobieżnie. Co innego praktyka, a co innego teoria.

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu