Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Agregaty budowlane
Autor Wiadomość
harry5 
Uczestnik forum

Wysłany: 02-12-09, 18:24   Agregaty budowlane

Interesuje mnie agregat budowlany –moc ok. 30KW .automatyczna regulacja napięcia i częstotliwości ,brak jakiejkolwiek elektroniki monitorującej błędy i zmuszającej do drogich usług serwisowych pogwarancyjnych w celu ich usunięcia ,łatwość dostępu części eksploatacyjnych [tanich]–filtry ,oleje , płyny chłodnicze itp. .
Może ma ktoś z was praktykę w długoletnim eksploatowaniu czegoś takiego i podzieli się ze mną swą wiedzą

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Jan_Czech 02-12-09, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  

novx 
Uczestnik forum

Wysłany: 03-12-09, 13:52   

Spróbuj w Wojskowej Agencji Mienia zorientować się czy nie mają w sprzedaży agregatów typu PAT czy PAB ,widziałem też takie na allegro.
Są proste i łatwe w obsłudze.
Używałem przez pewien okres PAT 30 i nie miałem z nim problemów.

Agregaty-Serwis 
Uczestnik forum
Zasilanie Awaryjne

Wysłany: 31-08-11, 10:55   Re: Agregaty budowlane

harry5 napisał/a:
Interesuje mnie agregat budowlany –moc ok. 30KW .automatyczna regulacja napięcia i częstotliwości ,brak jakiejkolwiek elektroniki monitorującej błędy i zmuszającej do drogich usług serwisowych pogwarancyjnych w celu ich usunięcia ,łatwość dostępu części eksploatacyjnych [tanich]–filtry ,oleje , płyny chłodnicze itp. .
Może ma ktoś z was praktykę w długoletnim eksploatowaniu czegoś takiego i podzieli się ze mną swą wiedzą
Pozdrawiam

Możesz kupić silnik i prądnicę ramę zbiornik i prosty analogowy sterownik. Będzie tanio i prosto. Silnik np FPT-Iveco plus prądnica MeccAlte zestaw na 48 kVA to wydatek około 5000€.
Filtry - zamienniki powietrze około 100 zł olej i paliwo około 50 zł za sztukę. Płyn w chłodnicy wymieniasz co dwa lata przy pracy awaryjnej przy ciągłej możesz co 1000h. Filtry i olej w silniku co 500h. Sterownik agregatu musi mieć podstawowe funkcje monitorujące inaczej możesz dopłacić do remontu silnika lub prądnicy.

Odpowiedz do tematu