Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uprawnienia budowlane - studia !!!
Autor Wiadomość
iwaneczek13
Uczestnik forum

Wysłany: 15-03-10, 14:34   Uprawnienia budowlane - studia !!!

Witam.

Zgodnie z Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie aby ubiegać się o uprawnienia budowlane pełne w Specjalności instalacyjna w zakresie sieci, instalacji
i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych
potrzebne są ukończone studia magisterskie na kierunku elektrotechnika. Aktualnie posiadam ukończone studia magisterskie na kierunku Elektronika i telekomunikacja.

Czy abym mógł ubiegać się o takie uprawnienia wystarczy jak ukończę np. studia II stopnia (magisterskie) zaoczne (2 lata) na kierunku elektrotechnika???

Czy mogę rozpocząć praktykę zawodową (o której mowa również w tym rozporządzeniu) już teraz przed rozpoczęciem studiów???

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.[/i]

BiG34 
Uczestnik forum

Wysłany: 26-03-10, 09:11   

1) tak
2) nie aby Ci wydali książkę praktyk potrzebny jest ci indeks na elektrotechnice.
Dopóki nie jesteś studentem tego kierunku możesz jedynie zacząć praktykę na uprawnienia telekomunikacyjne ale to chyba wiesz:)

Na pocieszenie: z tego co się nie dawno dowiedziałem w swojej izbie praktyki te telekomunikacja+elektrotechnika można prowadzić równolegle :)
Mało z tego może je podpisywać ten sam człowiek - wymaga to uzgodnienia z izbą ale elektryk posiadający UB z przed roku 1995(o ile nie mylę roku.. ewentualnie ktoś mnie poprawi:P) kiedy nastąpiło wyodrębnienie telekomunikacji jako osobnych uprawnień może to robić.

pozdrawiam i życzę powodzenia

Pezet032 
Uczestnik forum

Wysłany: 17-01-14, 12:55   

Witam,

Jestem w podobnej systuacji jak kolega iwaneczek13.
Pogodziłem się już z tym, że muszę zrobić drugi stopień na Elektrotechnice, natomiast chciałem się dowiedzieć jakie możliwości dają uprawnienia budowlane telekomunikacyjne?

pozdrawiam

Odpowiedz do tematu