Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prowizorki elektryczne
Autor Wiadomość
PawełAudi80 
Uczestnik forum
Audimaniak

Wysłany: 09-04-10, 21:46   Prowizorki elektryczne

Witam :-)
W tym temacie proszę wrzucać zdjęcia wszelakich prowizorek elektrycznych, na początek coś ode mnie, foty te nadesłał mi mój kumpel, jest to piwnica jednego z bloków w Tczewie

juz na samym wejsciu rzuca sie w oczy ciekawie zamontowana oprawa ;) drut ktory widać podtrzymuje wielką żeliwną rurę, no i oczywiscie samą oprawę która rowniez polączona jest chyba 3 roznymi przewodami, "byle tylko świecilo" ;) Oczywiście partacko podłączone na raupe i owinięte taśmą ](*,)
Podobno w tej piwnicy są rozdzielnice CO i gazowe :roll:

Włącza się to tym zdewastowanym łącznikiem :mrgreen:

a puszka rozgalęźna wyglada mniej wiecej tak :mrgreen:

dalej mozna spotkac taką oto ciekawostkę ktorą ktos nawet zaznaczyl sprejem :P (strzalka czerwoną zaznaczylem przewód do nikąd)

wszelkie pruby manipulowania przy tym są niewskazane ;) lekkie dotknięcie jednego z przewodów a w niektorych czesciach piwnicy zaczyna migać światło :P

kolejna ciekawa oprawa :)

idąc dalej natrafila się na to:

można by pomyśleć, że w koncu cos porządnego, takie oprawy powinny byc w calej piwnicy :!: niestety i tu ukryty jest haczyk ;) a dokladniej sposob jej podlączenia :P jak zwykle podlaczone na raupe i poklejone tasma (i to jaką :mrgreen: ) by czasem sie nieporozlaczalo :P

w kazdej częsci piwnicy to samo... tylko tu to sie nawet zaczelo cos zwęglać :roll:

są też i lewusy :P ktorzy potajemnie takimi o to sposobami ciagna sobie prad do swoich piwnic :P

mam tego wiecej ;) są nawet lepsze przypadki :mrgreen: wstawie jesli chcecie ;)

PAWEŁ CIEŚLA 
Uczestnik forum

Wysłany: 18-04-10, 11:36   

takie przypadki nie tylko mieszczą się w Tczewie spotkałem wiele a może za wiele takich
''prowizorek''w budynkach publicznych niestety jak kolega nie zrobiłem fotek
arcydzieł.

PawełAudi80 
Uczestnik forum
Audimaniak

Wysłany: 18-04-10, 22:48   

Witam, jeśli kolega może, to niech zrobi zdjęcia i ku przestrodze zapostuje do tego tematu.
Chyba to co widać na moich fotkach to już najgorsze co może być :mrgreen:

PawełAudi80 
Uczestnik forum
Audimaniak

Wysłany: 18-04-10, 22:57   

No to wrzucam następną porcje :mrgreen:

Ta piwnica ma zabezpieczenie 25A :mrgreen:
kolejna super polączona puszka :mrgreen: tak sie zastanawiam po co ją tam w ogule dali ? :roll:

idąc dalej, mala ciekawostka i ciekawe próby ukrycia "dzikich" podlaczen sie do sieci piwnicznej:P
(to w kółku to zagipsowana kostka przylaczeniowa ;) ) a 2 strzalka pokazuje sposob zabezpieczenia przewodu przed wyrwaniem ze sciany :mrgreen: wystarczy owinąc przewód wokół rury C.O. :mrgreen:

a obok puszka tylko poco komu PE :P

pomysłowość ludzka przed kradzierzą tak cennych żarówek nie zna granic (w sumie sie nie dziwie bo sa wycofane trzeba chronić unikaty) :mrgreen:

kolejna ciekawostka :) przejsciówka z Alu na miedz :)

kolejni Lewusy :P nawet sie z tym nie chowali :)

a to kolejny mega czad :mrgreen: zerowanie sieci :mrgreen: bezpiecznik na N a faza puszczona bokiem

tuż za scianą mistrzowskie podlaczenie przewodu do puszki :) nawet niejest przykręcony, strzalki pokazują ze jest tylko przytkniety, wszelkie pruby dotknęcia przewodu powodują że swiatlo miga w calym korytarzu a z puszki idą iskry :mrgreen:

pierwotnie zamierzenie twórcy tej instalacji chyba bylo takie żeby podlączyc tam jakąs oprawe :) włącznik w sumie jest

a co z oprawą ? :-) ukradli, ok trzeba bylo załozyć nową tylko tego juz nie rozumie po co obcinac przewod i zostawiac go golego i niezabezpieczonego ?

najlepsze fotki zostawie na koniec 8-) [/quote]

collet 
Uczestnik forum
moze kiedys ...

Wysłany: 19-04-10, 08:08   

perelki piwniczne ... jest ich wiele, ale ludzie nie zwracaja uwagi na nie ... swieci, to dobrze :-"

PawełAudi80 
Uczestnik forum
Audimaniak

Wysłany: 19-04-10, 19:42   

żeby bylo śmieszniej w tej piwnicy byly juz 2 pożary ;) ale co tam :) mozna dosztukowac spaloną instalacje :)
ok dalsza częsc fotek :)
oczywiscie zastanawia was pewnie jak taka instalacja wytrzymuje z zabezpieczeniem 25A :) otórz niewytrzymuje :) juz wyjasniam

standardowo raupa w puszce i lewusy :) niektorzy czasem przy próbie podlaczenia sie zrobią zware, bezpiecznik wytrzyma bo sa tam przewody 1,5mmAlu pomieszane z miedzią :) widzicie tą mala kostke przy suficie ? :) skoro bezpiecznik nie wywalil... to w takim razie wiadomo co :)

ta sama sytuacja :) musiala upalić się zyla w przewodzie :) podziwiam tylko tych ludzi ktorzy tak skutecznie wylapują miejsce uszkodzenia przewodu :)
w tym przypadku dorobiono nowe żyly :) a starej niechcialo sie wyciagac z puszki to odlączono na wszelki wypadek i pozostawiono (strzałka)

niema w tej piwnicy ani jednej puchy ktora byla by porządnie zrobiona

a teraz najciekawsze :)
aluminiowy przewód ktory sie regularnie przepala jest zastępowany kawalek po kawalku nowym miedzianym :) wyglada to w ten sposob

idąc dalej (ten sam przewód)

i dalej :) caly czas ta sama linia :)

zakonczona taką sama prowizorką :)

by w efekcie mozna bylo używac tej oto przeciwwybuchowej oprawy

nawet rozdzielnia C.O. do ktorej drzwi widac ponizej jest podpieta pod ta instalacje :)

collet 
Uczestnik forum
moze kiedys ...

Wysłany: 26-04-10, 20:44   

u znajomego wielki remont ... pytanie podstawowe: CZY ROBIC INST. ELEKTR.?
moja odpowiedz: NATYCHMIAST !!

rzut okiem na liczniki .. w mieszkaniu wszytsko wylaczone, a licznik kreci jak szalony ... okazalo sie, ze to u mamy w mieszkaniu obok pranie sie robi \:D/

proba wlaczenia swiatla na klatce schodowej zakonczona niepowodzeniem

do pokoju (do gniazda) wchodzi przewod CU 2X2,5 z mieszkania obok, a od tego gniazda pozostawiony 2X2,5 na wszelki wypadek (moze na dol jeszcze puscimy do baru =D> )

od tego samego gniazda dalej idzie przewod do kolejnego gniazda .. z niego idzie do jeszcze jednego, a potem jeszcze do puszki i juz wzdluz sciany ida dwa przewody 2X2,5 i 3X2,5 (czarny i bialy)

i bialy konczy sie na kolejnym gniazdku, a czarny przez sciane do kolejnego mieszkania :-k

od puszki pod sufitem, wzdluz oscieznicy, i po skosie do gniazdka :-"

a w puszce profeska :shock:

kolejna puszka pod sufitem

i malinka na koniec ... od puszki pod sufitem, do kolejnej puszki ponizej, dalej w dol do gniazda, do wlacznika swiatla, do wentylatora i jakis luzno wiszacy ... ale zeby bylo malo, to jeszcze nad oscieznica z tej samej puszki w lewo do kolejnych dwoch gniazdek i tez luzno wiszacy (od swiatla) ... kiedys tam byly dwie lazienki (pokoj przedzielony scianka dzialowa) dla turystow [-o<

PawełAudi80 
Uczestnik forum
Audimaniak

Wysłany: 26-04-10, 22:46   

O rety :shock:
Raupy, ukośne trasy przewodów, aż dziwne, że to wszystko działa :mrgreen:

PawełAudi80 
Uczestnik forum
Audimaniak

Wysłany: 23-06-10, 15:14   

I jak kolego Collet zakończyła się sprawa tej instalacji ?
Mam nadzieje, że to co przedstawiłeś na powyższych fotkach to już historia :-)

mayster 
Uczestnik forum

Wysłany: 23-06-10, 18:14   

PawełAudi80 - a skąd to ? Suchostrzygi ? U mnie w piwnicy też nie jest super, ale wygląda to o wieeeeeele lepiej, choć każdy za dawnych czasów podłączył sobie światło, nie ma takich prowizorek :)

PawełAudi80 
Uczestnik forum
Audimaniak

Wysłany: 26-06-10, 19:25   

Nie, to Tczew, wieżowiec na ulicy Władysława Jagiełły :mrgreen:

mayster 
Uczestnik forum

Wysłany: 26-06-10, 21:48   

Wiem, suchostrzygi to dzielnica, w której właśnie znajduje się wymieniona przez Ciebie ulica ;] Moja siostra tam mieszka hehe

collet 
Uczestnik forum
moze kiedys ...

Wysłany: 26-06-10, 22:43   

PawełAudi80 napisał/a:
I jak kolego Collet zakończyła się sprawa tej instalacji ?
Mam nadzieje, że to co przedstawiłeś na powyższych fotkach to już historia :-)

juz historia ... instalacja w calym mieszkaniu zmieniona na 3 przewodowa ... gosc sie troche przestraszyl ... ale przy okazji widzialem domek , gdzie byly trzy liczniki jednofazowe ... z kazdego po jednej fazie i zero, a dalej do pieca akumulacyjnego (trzyfazowego!!!) [-o< malo tego na tym samym obwodzie podlaczenie ogrzewacza przeplywowego i grzejnika elektrycznego w lazience ](*,)

PawełAudi80 
Uczestnik forum
Audimaniak

Wysłany: 28-06-10, 22:03   

mayster napisał/a:
PawełAudi80 - a skąd to ? Suchostrzygi ? U mnie w piwnicy też nie jest super, ale wygląda to o wieeeeeele lepiej, choć każdy za dawnych czasów podłączył sobie światło, nie ma takich prowizorek :)

Kolego Mayster, czy mógłby kolega obfotografować te prowizornie z swojej piwnicy ? :-)
Spodziewałem sie że temat sie bardziej rozrośnie, a tymczasem oprócz mnie tylko jedna osoba dała fotki :sad:

mayster 
Uczestnik forum

Wysłany: 29-06-10, 01:06   

Niestety nie dysponuję cyfrówką :( Ale wiele nie ma, z zewnątrz nic nie widać ( może poza połączeniami w puszkach, które z biegiem lat potraciły "dekle" ). Jedynie w piwnicach, jedni mają jakąś lampkę, inni jakieś gniazdko. Kiedyś ludzie trzymali tam lodówki, więcej się naprawiało aut więc i jakiś warsztacik był, teraz to mało używane. Instalka wisi bodajże na 16A topiku i od lat nic się nie pali :)

Odpowiedz do tematu