Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jack
16-04-10, 21:35
Wybrałem złą pracę
Autor Wiadomość
kablos 
Uczestnik forum

Wysłany: 16-04-10, 21:25   Wybrałem złą pracę

witam
moze moj problem jest nie na miejscu ale nie wiem co robic, pracowalem 5 lat jako elektryk instalacje na domkach a teraz zostalem zwolniony i znalazlem nowa prace ale po badaniach wstepnych nie jestem zdolny do pracy jako elektryk bo slabiej widze na jedno oko i nie moge pracowac na wysokosci, lekarz powidzial, ze moge wykonywac tylko elektryke na ziemi a jaki moge szukac zawod jako elektryk lub zajecie pokrewne, zeby znowu nie miec problemow
prosze pomozcie
Ostatnio zmieniony przez Jan_Czech 17-04-10, 06:55, w całości zmieniany 1 raz  

czarek04.02 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 16-04-10, 21:45   

Witam,
jeśli okulary mogą być przeszkodą w pracy na rusztowaniu to soczewki juz nie... :roll:
A czy to:
kablos napisał/a:
a teraz zostalem zwolnony

spowodowane było
kablos napisał/a:
bo slabiej widze na jedno oko
?

Pozdrawiam serdecznie,
czarek04.02

pit455 
Uczestnik forum

Wysłany: 16-04-10, 22:02   

czarek04.02 napisał/a:
Witam,
jeśli okulary mogą być przeszkodą w pracy na rusztowaniu to soczewki juz nie... :roll:

czarek04.02 ma rację. Ja jak pracowałem jako elektromonter też miałem raz wskazanie po badaniach okresowych od lekarza, że mogę pracować na wysokości, ale tylko z soczewkami.

kablos 
Uczestnik forum

Wysłany: 16-04-10, 22:37   wybralem zla prace

to nie chodzi o okulary tylko lekarze maja takie przepisy

czarek04.02 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 16-04-10, 22:41   

Niech Kolega opisze bardziej możliwie tą nową pracę...
Jak Kolega pit455, podobnie miałem na badaniach okresowych,lekarz medycyny pracy tak samo mówił,że w soczewkach bez problemu.
Lekarz powinien podać przepis,numer,rozporzadzenie...
Choć pamiętam jak Koledze lekarz z powodu okularów(słabszy zwrok)nie pozwolił pracować jako spawacz(chodzi o angaż)

Pozdrawiam serdecznie,
czarek04.02

kablos 
Uczestnik forum

Wysłany: 17-04-10, 10:25   wybralem zla prace

praca to typowe rozprowadzanie instalacji elektrycznej a przewody na sufice to juz wysokosc zadna korekta szklami nie poprawia wzroku to praktycznie zadna firma mnie nie przyjmie co moge innego robic

scat 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 17-04-10, 11:26   

kablos napisał/a:
co moge innego robic
może działalność gospodarcza i wykonywać instalacje.

kablos 
Uczestnik forum

Wysłany: 17-04-10, 11:51   wybralem zla prace

na wlassna dzialalnosc niemam kasy i boje sie konkurencji a zlecenia trzeba miec caly czas

pit455 
Uczestnik forum

Wysłany: 17-04-10, 14:53   

A nie możesz zrobić tych badań u innego lekarza?

fido 
Uczestnik forum

Wysłany: 17-04-10, 18:01   Re: Wybrałem złą pracę

kablos napisał/a:
witam
moze moj problem jest nie na miejscu ale nie wiem co robic, pracowalem 5 lat jako elektryk instalacje na domkach a teraz zostalem zwolniony i znalazlem nowa prace ale po badaniach wstepnych nie jestem zdolny do pracy jako elektryk bo slabiej widze na jedno oko i nie moge pracowac na wysokosci, lekarz powidzial, ze moge wykonywac tylko elektryke na ziemi a jaki moge szukac zawod jako elektryk lub zajecie pokrewne, zeby znowu nie miec problemow
prosze pomozcie

Kiedyś w pracy miałem robione badanie wysokościowe i też nosze okulary już parę ładnych lat i wówczas lekarz napisał że mogę pracować na wysokości w soczewkach lub zabezpieczonych okularach i nie było problemu

Debesciak 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 17-04-10, 18:06   Re: wybralem zla prace

kablos napisał/a:
praca to typowe rozprowadzanie instalacji elektrycznej a przewody na sufice to juz wysokosc zadna korekta szklami nie poprawia wzroku to praktycznie zadna firma mnie nie przyjmie co moge innego robic
A co lubisz robić ?? mozesz spiewać tańczyć ,wąchać kwiaty pomarańczy :P
A poważnie mam wade wzroku -1,5 i mam uprawnienia do pracy na wysokości , pod warunkiem ze będę to robił w szkłach kontaktowych :)
Idz do energy , oni tam biorą wszystko co się rusza .Płacą marnie ale jako taka stała praca jest

kablos 
Uczestnik forum

Wysłany: 17-04-10, 18:33   wybralem zla prace

koledzy fajnie wam zartowac ale moja wada definitywnie wyklucza mnie z pracy jako elektryk na wysokosci a do innego lekarza nie moge isc bo to pracodawca ma swoja wyznaczona przychodnie. jaki naprawde moge wykonywac zawod elektryczny spokojnie bez problemow pozdrawiam dziekuje

Debesciak 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 18-04-10, 09:33   Re: wybralem zla prace

kablos napisał/a:
koledzy fajnie wam zartowac ale moja wada definitywnie wyklucza mnie z pracy jako elektryk na wysokosci a do innego lekarza nie moge isc bo to pracodawca ma swoja wyznaczona przychodnie. jaki naprawde moge wykonywac zawod elektryczny spokojnie bez problemow pozdrawiam dziekuje

A moze troche powalcz o swoje .Znajdz przepisy na podstawie których nie możesz pracować na wysokości , będziesz wiedział czy to nie jest widzimisie lekarza , czy po prostu tak stanowi prawo

kjs13 
Uczestnik forum

Wysłany: 01-11-12, 22:59   Wybrałem zla prace

Mam to samo. Chodząc w latach 1994-1997 do ZSZ na kierunku elektroenergetyk miałem robione badania co 6 miesięcy. Nie pamiętam już jak dokładne one były ale pewnie okulista i neurolog był a tym bardziej że w 3 klasie "chodziłem" po słupach to musiałem mieć badania wysokosciowe. W latach 1997-2000 robiłem techników wieczorowe na specjalnosci technik elektryk i nie miałem robionych już żadnych badań. W 2000 roku okazało się że mam tzw. leniwe oko czyli widze tylko na prawe oko. Na lewe widze tylko kiedy zakryję prawę. Okulary potrzebuje tylko do jazdy samochodem ( -0,5 i - 0,75 ) ale od tego czasu nie mogę przejść m.in badań wysokościowych i w ten sposób w momencie zakonczenia edukacji dowiedziałem się że nie mogę wykonywać pracy jako elektryk a tym bardziej jako energetyk. "Szlajam się" od tego czasu na różnych dziwny posadach jak portier, dozorca itp.

sepam 
Uczestnik forum

Wysłany: 02-11-12, 22:33   

Ale jako elektryk zakładowy w jakimś małym zakładzie chyba możesz pracować?

Odpowiedz do tematu