Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Błędy mojego szefa
Autor Wiadomość
blazejo33 
Uczestnik forum

Wysłany: 05-01-11, 20:34   Błędy mojego szefa

Witam chce opisać błędy moich współpracowników i mojego "majsterka" :P który ciągle daje mi do zrozumienia, że jego praca jest na najwyższym poziomie i posiada on uprawnienia eksploatacyjne i dozorowe..... \:D/ będę dodawał w tym temacie dużo ciekawych zdjęć :P ale na początek trochę opisze ;-)

Pewnego pięknego poranka....
Uruchamiam z moim "majstrem" instalacje do agregatu (nie znam dokładnej mocy agregatu ale była to jednostka powojskowa z silnikiem diesla od tatry jak powszechnie wiadomo chłodzonym powietrzem) po kilku godzinnej walce ustawiliśmy agregat w jego miejscu po czym "majsterek" pochwalił się, że pełnił służbę wojskowa na takim agregacie po czym stwierdziłem czy by nie nalał wody do chłodnicy i tu tkwił problem bo majsterek nie mógł znaleźć korka \:D/ po długiej chwili uświadomiłem go, że silnik jest chłodzony powietrzem i wtedy narzucił focha :P no i teraz ciekawiej ](*,) majsterek zabrał sie za podłączanie kabla zasilającego 5x6 oczywiście drut bo jak by inaczej mógł zainstalować puszkę PK4 umieścic w niej listwe zaciskowa i odejść na agregat linka 5x6 w gumie i założyć wtyczke 32na 5 a w agregacie wymienić gniazdo jakies czeskie chyba, na tablicowe 32na 5. Jak wiadomo każde urządzenie mechaniczne emituje drgania a majsterek podpioł ten kabelek bezpośrednio pod przewody będące wewnątrz przy użyciu powszechnie znanej przez instalatoró kostki10 :P po czym stwierdził " kto by to zrobił lepiej jak nie my ?" Zrobiło mi się siebie żal po tych słowach a tylko założyłem akumulatory i obejrzałem silnik no i założyłem wyłącznik agregat-sieć... Próbowałem mu coś doradzić ale szkoda słów na jego reakcje

e-sparks 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 06-01-11, 10:59   

blazejo33 napisał/a:
Zrobiło mi się siebie żal po tych słowach
Mi też...... Ciebie żal.

dzidek2009 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-01-11, 11:37   

Bez urazy i nie zrozum mnie źle bo to nie do ciebie tylko tak ogólnie `` Zawsze robi się lepiej niż to robią inni `` ``Zawsze można coś komuś wytknąć, ale niech nie wytykają nam ``
A teraz do że czy sam miałem podobnie, że musiałem kombinować jak tylko się da robić coś z niczego by zrobić powstawała prowizorka która stawała się wykonaną praca bo działa to jest ok. Musiałem się sam czasem siebie wstydzić, ale co trzeba pracować a jak podjąłem decyzję że koniec z tym to teraz nie mam pracy.
Po prostu twój majster pominął się z powołaniem bo zamiast być ekonomistą - finansowcem to zajął się elektrykom. Po prostu wybiera tanie rozwiązania by zaoszczędzić jak tylko się da, a to nie ta dziedzina. A i na pewno nie te też rozwiązania.
A swoją drogą to musi być mądrzejszy od ciebie byś nie zajął jego miejsca.

blazejo33 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-01-11, 12:52   

e-sparks napisał/a:
blazejo33 napisał/a:
Zrobiło mi się siebie żal po tych słowach
Mi też...... Ciebie żal.

spoko :P

tylko całkiem przypadkiem na fakturze widniały takie pozycje jak gniazdo tablicowe czy wtyczka .... e-sparks rozumiem, że lubisz płacić za coś czego nie masz....

e-sparks 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 06-01-11, 13:10   

Ja na pewno w wieku 19 lat nie odważyłem się krytykować publicznie ani prywatnie swoich nauczycieli, być może moja ówczesna wiedza mi na to nie pozwalała, a kolega blazejo33 jest wszystkowiedzącym omnibusem i ma wiedzę i doświadczenie tak duże, że 5 minut po przyjściu do pracy wie wszystko lepiej. Jedyna droga, to zwolnić się z pracy u takiego prymitywnego szefa i zacząć na własny rachunek. Tyle, że wtedy może przyjść jakiś 16-letni smarkacz i też powie, że szef to dupek.

Absolutnie nie popieram takich zachowań, bez względu na prawdziwość, czy fałsz zarzutów. Niestety rośnie nam pokolenie malkontentów, którzy potrafią tylko śladem paru małych polityków krytykować bez podawania dowodów i alternatywnych rozwiązań.

Rusz, Kolego 4 litery i zrób coś sam, a później pochwal się, co potrafisz (krytykować i oczerniać bez dowodów już potrafisz)
blazejo33 napisał/a:
tylko całkiem przypadkiem na fakturze widniały takie pozycje jak gniazdo tablicowe czy wtyczka .... e-sparks rozumiem, że lubisz płacić za coś czego nie masz....
Do tego jeszcze szpieg. Jaki Ty masz interes w zaglądaniu w cudze rozliczenia, masz coś z tego?

Wyrazy współczucia dla Twojego "majsterka"
Wiesław

blazejo33 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-01-11, 13:34   

nie chce się kłócić widocznie podałem zły przykład ale pomyśl jak byś sie czuł jak by klient zapytał się Ciebie co to za pozycje na fakturze których on nie widzi ? Żeby nie było przypału musiałem jeszcze go bronić.... w zawodem mam już doczynienia od urodzenia ponieważ mój Ś.P tata był elektrykiem już sam troche zrobiłem.... a chwilowo zbieram środki na start a alternatywne rozwiązanie podałem wystraczy czytać ze zrozumieniem i mam w 4 literach czyjeś rozliczenia ale nie dziwie się ani troche klientowi że pytał się mnie czy jeszcze innych ludzi co to jest jesli nie ma zainstalowanych tych rzeczy ... Żeby w ten sposób krytykowac jak ty to robisz podaj też jakiś konkretny przykład jak ty byś to zrobił bo twoja odpowiedz wygląda jak wypowiedz polityka który broni reszte swoich kumpli

naprawde przepraszam jeśli uraziłem ale mam szacunek dla pożadnej pracy i ludzi z dobrym pomysłem i tych co maja pojęcie o tym co robią, też popełniam błedy nie mówie, że nie ....
żeby mieć takie pojęcie jak Pan czy inni użytkownicy to wiele mi brakuje ale stawac w obronie kogoś co robi cos źle ani troche mi nie imponuje
pozdrawiam i zycze miłego dnia

Elektromonter2 
Aktywny uczestnik forum
OW SEP

Wysłany: 06-01-11, 14:14   

I tego się trzymaj , niech pasja i uczciwość wygra nad oszustwem i krętactwem starych wyjadaczy ( mam na myśli tylko tych nieuczciwych ) . Ja miałem podobne odczucia . Sytuacja dosłownie w brygadzie budowlańców wyglądała tak i padły słowa coś w tym rodzaju - '' morda na kłódkę , jak ci nie pasuje to spie ....aj '' , a potem zapytanie chcesz pracować czy nie . Odpowiedz jasna - chcę - to był właśnie młody chłopak , który nie chciał pogodzić się z jawnymi oszustwami . Koledzy z forum '' naskakujecie '' na Błażeja jakby nie wiem co zrobił . Fakty , faktami , ale twój 1 post jest chaotyczny i trudno wyłapać wszystko co masz na myśli .

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 07-01-11, 01:26   

Moim skromnym zdaniem:
Dobre cechy jakie nam tu przedstawiasz uczciwość ,fachowość ,chęć wykonania wszystkiego jak najlepiej ...i tego sie trzymaj =D>
Jednak pamiętaj iż oprócz tych cennych cech jest jeszcze coś, tym czymś jest cecha charakteru zwana pokorą , nie jest ona tym samym co "siedzę cicho i robię co mi [karzą] chodź bym był pewien, iż jest to "złe", jednak jako młody człowiek powinieneś nabrać praktyki u kogoś nim zaczniesz robić coś "na własną rekę", jeśli nie odpowiada Ci praca u kogoś kto rzeczywiście postępuje jak to opisujesz, poszukaj innego pracodawcę, którego postępowanie będzie tobie odpowiadało, jednak musisz pamiętać, iż wymagając od kogoś nieskazitelnego postępowania ktoś będzie oczekiwał tego od ciebie, podobnie jak niektórzy wieloletni uczestnicy forum widząc młodego 19 -latka o 4 postach, który sam nie zdążył się zbytnio zaprezentować ale zdążył ocenić ...
Nie jestem przeciwny ideom, które próbujesz jako młody człowiek wcielić, chodź może nie za wszelką cenę i nie na wszelki sposób (np. na tym forum) próbuję Ci jednak ukazać, jak mogą postrzegać Ciebie inni nie koniecznie tak samo - jak twierdzisz - "zepsuci" starsi koledzy z forum, życzę Tobie powodzenia :!:

Pozdrawiam
Robert
Ostatnio zmieniony przez Jan_Czech 07-01-11, 08:52, w całości zmieniany 1 raz  

blazejo33 
Uczestnik forum

Wysłany: 07-01-11, 19:55   

każdy ma mnie prawo zkrytykować bo istnieje takie cos jak wolność słowa czy opini... tak jest na każdym forum, że nowego trzeba ztępić :P powiem tak już nie jedną piętrówke zrobiłem bez niczyjej pomocy w wieku 16 lat kończyłem budowy po tacie.... i każdy jest zadowolony... nie jestem idealny ale nikt mi nie wmówi że partactwo i obrona kogoś co robi coś źle dlatego ze mam 19 lat jest poprawna i tego sie trzeba trzymać i już nie raz słyszałem przez trzy lata praktyk
- majster to jest krzywo
+ zatynkuja nie bedzie sladu

a poznije cały dzien chodziłem i patrzyłem na to do poki nie poprawiłem tego albo ktoś inny tego nie zrobił. Żałuje że nie zrobiłem fot, dziś poprawiałem tą instalacje do agregatu po godzinach bo nie tylko jednak mi ona nie odpowiadała
MIŁEGO WIECZORU ŻYCZE ;-)

czarek04.02 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 07-01-11, 20:47   

blazejo33 napisał/a:
dziś poprawiałem tą instalacje do agregatu po godzinach bo nie tylko jednak mi ona nie odpowiadała

W ten sposób Twój majster ma ciągle zlecenia(no Ty też),klienci nie mogą zachwycić się idealną i sprawną instalacją,polecają go dalej innym...kółko się zamyka :roll:
blazejo33 napisał/a:
MIŁEGO WIECZORU ŻYCZE

Ja również.A na koniec spytam,rozmowa z majstrem była?I pamiętajmy,że prawda jest zawsze po środku...

Pozdrawiam serdecznie,
czarek04.02

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 08-01-11, 00:01   

Kolego Błażeju w moim ostatnim poscie nie było ironii z mojej strony , czy chęci krytyki lecz jedynie wskazówki starszego kolegi , cenię charyzmę gdyż gdyby nie ona w pewnym etapie życia sam pewnie bym się zatrzymał , tobie też życzę byś sukcesywnie się rozwiał w zdobywaniu wiedzy i praktyki pod okiem "uczciwego "fachowca.
Ciągnąc wypowiedź kolegi czarka zawsze warto rozmawiać , może rzeczywiście lepiej jest porozmawiać miast wchodzić na wojenną ścieżkę :?: ;-)

Pozdrawiam
Robert

e-sparks 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 08-01-11, 09:06   

blazejo33 napisał/a:
już nie jedną piętrówke zrobiłem bez niczyjej pomocy w wieku 16 lat
blazejo33 napisał/a:
kończyłem budowy po tacie..
blazejo33 napisał/a:
dziś poprawiałem tą instalacje do agregatu po godzinach
blazejo33 napisał/a:
i każdy jest zadowolony...
Gdyby nie publiczne forum, użyłbym słów potocznie nazywanych łaciną. Z czystym sumieniem można już wydać ocenę Twojej twórczości: w wieku 16 lat już byłeś wziętym fachowcem z "uprawnieniami" E+D+P, a nawet UB, poprawiasz w pocie czoła po innych pseudo-fachowcach, a nawet po swoim ojcu to co sknocili, nigdy nie spotkałeś na swojej drodze żadnej instalacji dobrze wykonanej, potrafisz udokumentować i sprzedać swoją działalność do nadzoru budowlanego i energetyki. Ty wszystko potrafisz, nawet foty zrobić ze swojej twórczości i tych partaczy, których w swojej długiej karierze zawodowej spotkałeś.

Ale szkoły to żadnej przy okazji nie skończyłeś.....
czarek04.02 napisał/a:
I pamiętajmy,że prawda jest zawsze po środku...
Wątpię, tutaj nie ma krzty prawdy, tutaj widać jedynie dziecięce, żeby nie powiedzieć szczeniackie, wypociny bez cienia prawdy na swój temat.
Nikt, kto nie może się bronić przed takimi oszczerstwami, nie może być bezkarnie publicznie oskarżany na forum.
Żadne formy poparcia dla takich zachowań, jakie reprezentuje blazejo33 nie spotkają się z moją akceptacją.
Elektromonter2 napisał/a:
I tego się trzymaj
A potem się puść.

Pozdrawiam, Wiesław

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 08-01-11, 15:37   

Uffff #-o po takim poście to kolega Błażej już chyba nie wróci na to forum.... :-#
Jedno wydaje się oczywiste nie powinno się oskarżać publicznie ludzi, jeśli Ci nie mogą się obronić ,ale o tym pośrednio pisałem w pierwszym poście .... :neutral:

Pozdrawiam
Robert

Janek.G 
Uczestnik forum
Janek.g

Wysłany: 09-01-11, 14:03   

A ja w sumie rozumiem autora wątku - każdy kiedyś chciał zmienić świat.
Kiedyś pisałem
http://www.forumsep.pl/viewtopic.php?t=886
ale NIESTETY szybko nas "dorywa szmal" i szybko też "obrastamy w tłuszcz". No cóż. Pożyjemy zobaczymy - może kolego po pewnym czasie gdy poprowadzisz firmę (swoją ) że tak naprawdę świat w którym żyjemy ma wiele wspólnego z rzeczywistością znaną z filmów Bareji. Zrozumiesz.
I jeszcze jedno, nie odpowiadaj(cie) publicznie ale przed samym sobą; widzisz gościa który po piwie wsiada za kółko i co? dzwonisz na policję?

e-sparks 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 09-01-11, 15:20   

Janek.G napisał/a:
A ja w sumie rozumiem autora wątku - każdy kiedyś chciał zmienić świat.
Owszem, ale od krytykanctwa do krytyki jest odstęp równy latom świetlnym.
Pozdrawiam, Wiesław

Odpowiedz do tematu