Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Błędy mojego szefa
Autor Wiadomość
Artur8 
Uczestnik forum

Wysłany: 19-01-11, 22:00   

Witam.Aż się uśmiałem;)Jak bystry chłopak skrytykuję osobę która należy krytykować to nagle znajdują się wielcy obrońcy.Co to za argument,ze ktoś jest starszy i ma dłuższy staż pracy?Znam fachowców ludzie im ufają a oni co?

NIE POTRAFIĄ ZROZUMIEĆ JAK DZIAŁA URZĄDZENIE NA 2 FAZY I PYTAJĄ PO CO UZIEMIENIE SKORO MA BYĆ 400V MÓWIĄC:''NIE POBIERA ZERA Z OBUDOWY TO PO CO W OGÓLE PODŁĄCZAĆ"
Masakra oby więcej takich tematów bo nawet uprawnienia SEP już straciły dla mnie znaczenie jaka maja wartość skoro dostają je ludzie nie znający wzoru na moc lub nie wiedza co oznacza układ sieci IT.
Krytyka może czasem być ratunkiem na debilizm.

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 19-01-11, 22:55   

Którą moc :mrgreen:
IT .... i tak ma być ....
Kolega to pewnie z tych , co to mądre słowo głosi w śród ciemnej masy wykwalifikowanych elektryków chwała Tobie za to ! =D>
A coż to są te jakim tam....uprawnienia SEP ? ,
Ktoś kiedyś powiedział : "po owocach ich poznacie"....

Pozdrawiam
Robert

elplum 
Uczestnik forum
elplum

Wysłany: 23-01-11, 20:22   

Witam, to mój pierwszy post na tym forum.

Z całym szacunkiem, dla Kolegów, jesli w pierwszej pracy "zaszczepisz się" złymi nawykami i praktykami to istnieje duże prawdopodobieństwo, że te nawyki nieświadomie będziesz przenosił w swojej pózniejszej pracy.
W zawodzie pracuję 10 lat, firmę prowadzę od 7 lat, zdaje sobię sprawe jak niewiele wiem o tym zawodzie, ale nie poddaje się i ide do przodu.

Na koniec tego postu przytoczę wypowiedz kolegi budowlańca z innej branży:

" jak zaczynałem byłem tani i dobry, teraz nie jestem ani tani ani dobry" :mrgreen:

iwel 
Uczestnik forum

Wysłany: 21-02-11, 21:25   

hmmm nie za bardzo rozumiem kogo bronicie. koleś chociaż młody to ogarnia na tyle temat ze wie jak podłączyć poprawnie agregat i chociaż nie jeden by powiedział a h... tam może być, to każdy przyzna ze zaproponowane rozwiązanie jest dobre i jak najbardziej poprawne, chociaż majster pewnie za podłączenie sprzętu szarpnął 300zl i na parę metrów gumy nie wystarczyło. młody trzymaj fachurę złe na tym nie wyjdziesz.

Elektromonter2 
Aktywny uczestnik forum
OW SEP

Wysłany: 22-02-11, 20:34   

Ja również jestem za tym aby pracę wykonywać solidnie ! Ja najbardziej cenię takich pasjonatów jak ja - czyli wykonujących swoją pracę z zamiłowania, a nie tylko mamony . Skoro chłopak pisze , że nie odpowiada mu '' kaleczenie zawodu '' znaczy , że nadaje się na dobrego elektryka .

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 26-02-11, 15:52   

Kolega przedmówca napisał: :-$ Ja najbardziej cenię takich pasjonatów jak ja - czyli wykonujących swoją pracę z zamiłowania =D> może warto by ktoś inny o nas tak napisał :?:

Pozdrawiam
Robert

Elektromonter2 
Aktywny uczestnik forum
OW SEP

Wysłany: 26-02-11, 16:35   

Kolego ja tylko napisałem , że lubię elektrykę i ludzi, którzy mają podobne spojrzenie na temat jak ja . Nie widzę niczego złego w tym iż lubię ludzi z pasją . Nieodpowiednio się wyraziłem i stąd Kolegi interpretacja . Dokładnie to moim celem było zwrócenie tylko uwagi na to ludzie z pasją podchodzą do wykonywania zawodu z innym podejściem . Feralnie dopisałem , że ja też jestem pasjonatem i wyszło to tak jakbym chciałbym się chciał chwalić , ale nie o to chodziło . Pisałem szybko , trochę nierozważnie i tak wyszło ... Ja przecież nie piszę nic po za tym iż elektryka to moja pasja i nie jest to w żaden sposób przechwalanie - to tylko określenie swoich zainteresowań . Nie piszę , że jestem cudownym elektrykiem , piszę , że lubię elektryczność ! Każdy ma ( może nawet najskrytszą pasję ) i nie jest niczym nadzwyczajnym , że mówi o tym co lubi .

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 27-02-11, 09:07   

Od wielu lat moim hobby i pasją jest mój zawód to one poprowadziły mnie na kolejne poziomy edukacji , stopni zawodowych itp ,ale wiedzą o tym tylko ci ,którzy mnie znają ,nie zależy mi by ludzie z tego czy innego forum wiedzieli o mnie więcej niż to iż jestem elektrykiem, i tak tylko napisałem w swoim profilu:elektryk (początkowo chciałem napisać " kucharz z szerokimi zainteresowaniami")
Wielokrotnie pisałem iż nie przykladam wagi , do opinii innych uczestników tego forum ,zaś swoją obecność tu traktuje w kategoriach zabawy , dyskusji niekiedy pomocy innym uczestnikom , i polecam innym takie podejście do sprawy.
Swoją wiedzę czerpie zgoła z innych źródeł ( seminaria , spotkania SEP i IRSEP do których należę ) i sam na tym forum przez już okrągłe 3 lata zadałem może ok 3 pytań - i pewnie o 3 za wiele czemu? Właśnie z powodu poziomu kultury jaki reprezentują niektórzy uczestnicy tego forum , kiedy na forum pojawi się nowy uczestnik zadając nie zawsze może najlepiej sprecyzowane pytanie ....nie muszę chyba opisywać jak jest często traktowany przez starszych kolegów , wręcz geniuszy zawodu którzy od razu wszystko wiedzieli .
Jestem zwyczajnie uczulony na ludzi pozbawionych wewnętrznej pokory w naszym jakże rozległym zawodzie - stąd mój poprzedni post który kolega sprostował-wyjaśnił co miał na myśli .
Wiele lat nauki oraz współpracy z ludźmi nauki ( PWr itp) uzmysłowiło mi jak rozległa jest nauka Elektrotechniki oraz fakt iż niemożliwe jest opanowanie całej dziedziny w sposób perfekcyjny , a jedynie opanowanie pewnego zakresu -specjalizacja . Niestety w naszym kraju panuje przekonanie iż elektryk to fachowiec w całej rozciągłości tego zawodu i że nie ma lub raczej nie powinno być dlań ,w jego zawodzie rzeczy niemożliwych i istotnie na taką postawę na rynku pojawia się odpowiedź jaka ?
Fachowiec w każdym calu !
Uprawnienia UB "bez ograniczeń" świadectwa D i E "bez ograniczeń" specjalista "bez ograniczeń" projektant "bez ograniczeń" itp. po prostu perła zawodu projektująca wykonująca nadzorująca i (po sobie) odbierająca już niemal naukowe prace - pod czas gdy np w Niemczech funkcje te są dość wyraźnie rozgraniczone jak i specjalizacje w zawodzie (a nie tylko zawodowe).
Tak czy inaczej pozdrawiam wszystkich elektryków i Elektryków ja jako elektryk.

Pozdrawiam
Robert

mayster 
Uczestnik forum

Wysłany: 03-04-11, 11:17   

e-sparks -> gdzie on pisał, że poprawiał budowy po tacie ? On napisał, że kończył, a to różne pojęcia...

Do autora - kształć się w kierunku i zakładaj własną działalność. Twój majster to jedno, ale ludzie to drugie - szybko zobaczysz, że chcieliby za darmo, jeszcze żebyś ich po dupce poklepał. Za naprawdę porządnie zrobioną instalację na dobrych aparatach trzeba zapłacić, a nikt nie chce...

Wytrwałości życzę.

Odpowiedz do tematu