Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Profesionalna rozdzielnia zrobiona przez profesjonaliste
Autor Wiadomość
dammie31 
Uczestnik forum

Wysłany: 22-01-11, 02:22   Profesionalna rozdzielnia zrobiona przez profesjonaliste

Witam, jestem tu nowy, założyłem konto gdyż stwierdziłem, że to co dziś zobaczyłem jest bardzo interesujące i chciałbym się tym podzielić z innymi. Instalacja przedstawiona na zdjęciach znajduje się w instytucji publicznej. Dokładniej w szkole ;-)

Zdjęcie0105.jpg
HIT!! Lampki kontrolne podłączone przed FR. Trzymają się na RBK haha Mogą być niezłe fajerwerki ;D
Plik ściągnięto 571 raz(y) 50,88 KB

Zdjęcie0103.jpg
mostki zrobione z jednej fazy
Plik ściągnięto 560 raz(y) 50,01 KB

Zdjęcie0101.jpg
ogólny burdel, przewody prowadzone przez maleńkie dziurki w bakielicie. Pion zasilany na jednopolowych eskach
Plik ściągnięto 562 raz(y) 52,67 KB

dammie31 
Uczestnik forum

Wysłany: 22-01-11, 02:27   

dalsza czesc

Zdjęcie0111.jpg
a to awaria do której zostałem wezwany. Jakiś idiota połączył przerwany przewód aluminiowy na zakładkę, owinął izolacją i zagipsował... Bez komentarza
Plik ściągnięto 501 raz(y) 48,75 KB

Zdjęcie0107.jpg
Za krótki przewód? zero stresu, skrętka miedzi z aluminium załatwi sprawę. To nic, że obwód zabezpieczony B25 ;-)
Plik ściągnięto 424 raz(y) 43,9 KB

darek_wp 
Uczestnik forum
SQ9OJV

Wysłany: 22-01-11, 12:53   

Tylko pogratulować wykonawcy spokojnego snu po takiej "pracy".

dzidek2009 
Uczestnik forum

Wysłany: 22-01-11, 15:17   

I już słyszę jak monter który to zrobił rzecze `` nikt tak nie robi dobrze jak my `` z podkreśleniem ``nikt`` [-o< oby tylko zadziałało :mrgreen:

Elektromonter2 
Aktywny uczestnik forum
OW SEP

Wysłany: 22-01-11, 16:27   

No widać , jak robią '' fachowcy '' z kupionymi papierami . Może przesadzam , ale takich sk....ów powinno się dotkliwie karać i za wszystkie swoje partactwa i poprawki powinni zapłacić oraz dostać zakaz wykonywania prac elektrycznych .

czarek04.02 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 22-01-11, 16:40   

Witam,
ale chyba nie powiecie,że ktoś teraz to tak zrobił...przeciez tam są S190,to przynajmniej lata 90...nie ma listew grzebieniowych,bo ich kiedyś nie było...nie widzieliście profesjonalnych mostków robionych z gracja przez elektryka?Po prostu stan zastany,na pewno modyfikowany przez "fachowców",ale jakie pieniądze(szkoła publiczna) taka rozdzielnica... :roll:

Pozdrawiam serdecznie,
czarek04.02

dammie31 
Uczestnik forum

Wysłany: 23-01-11, 11:37   

Z tego co się dowiedziałem to ta rzeźba była robiona 10 lat temu. Co nie zmienia faktu że powinna być wykonana porządnie. Widziałem wiele starych rozdzielni ale wszystkie były wykonane estetycznie i zgodnie ze sztuką. A ta po prostu woła o pomstę do nieba #-o

MuNiO 
Uczestnik forum

Wysłany: 29-01-11, 08:21   Re: Profesionalna rozdzielnia zrobiona przez profesjonaliste

dammie31 napisał/a:
Pion zasilany na jednopolowych eskach

I w czym tutaj problem ?

elektryczny1971 
Uczestnik forum
elektryczny1971

Wysłany: 23-02-11, 21:40   

Elektromonter2 napisał/a:
No widać , jak robią '' fachowcy '' z kupionymi papierami . Może przesadzam , ale takich sk....ów powinno się dotkliwie karać i za wszystkie swoje partactwa i poprawki powinni zapłacić oraz dostać zakaz wykonywania prac elektrycznych .

Kolego weź na wstrzymanie i nie podniecaj się byle czym !!! Widać od razu że nigdy nie pracowałeś na konserwacji starych instalacji. Przedstawione rzeczy to owszem nie są wzory do naśladowania ale często jedyny sposób na doraźną naprawę i żadne przestępstwo !!! Jak zdobędziesz kiedykolwiek trochę praktyki wówczas nie będziesz wyjeżdżał z kupowaniem papierów !!!

upin 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 23-02-11, 22:03   

elektryczny1971 napisał/a:
Widać od razu że nigdy nie pracowałeś na konserwacji starych instalacji.

czyli Kolego Ty pracowałeś? I takie syfy przeszły Twoje przeglądy? Nie pogrążaj się!

Elektromonter2 
Aktywny uczestnik forum
OW SEP

Wysłany: 23-02-11, 23:13   

Kolego elektryczny1971 już na wstępie pokazujesz na cię stać ...... Jak widać po twojej wypowiedzi akceptujesz '' wszystko '' , bo z tego jest kasa . Ja kolego wykonuje instalacje elektryczne , więc oszczędź siebie .

Nie chciałem tego pisać , ale skoro mnie obrażasz nie pozostanę bierny .

RomnN 
Uczestnik forum

Wysłany: 24-02-11, 19:48   

elektryczny1971 napisał/a:
Widać od razu że nigdy nie pracowałeś na konserwacji starych instalacji.

Takich instalacji się nie konserwuje , bo już śmierdzą , je się naprawia , remontuje , wymienia , po kontroli przewidzianej PRAWEM . Ktoś konserwował ten obiekt .
Ktoś , pracownik gospodarczy , dawniej wożny , był najważniejszy w szkole , zwłaszcza jak miał dostęp do wiejskiego mięska i okowity no i światło było tylko z małymi przerwami .
Dzisiaj też trzeba konserwować
Elektromonter2 napisał/a:
Ja kolego wykonuje instalacje elektryczne

Kto je konserwuje i za ile ?
Byłem na rekrutacji Pracownik Gospodarczy Obiektu z uprawnieniami do 1kV . Jak by mnie przyjęli to bym coś z taką kaszaną musiał zrobić . CO możecie koledzy zaproponować , bo ja wiem co bym zrobił aby tę pracę zachować .Stawka 1600 nie $
Tam gdzie było w dolarach ,robiłem w nocy jak wszyscy rezydenci spali , rano bosowie oglądali na monitoringu , nie ganiali mnie następnego dnia zbyt mocno i tyle , chciałeś to robiłeś .Wartość zużytych produktów nie powinna przekroczyć wartości w poprzednim miesiącu . Bos był Hepi . I ja szanowany i chyba Hepi .
Jutro jadę obsadzać puszki 1,50 za sztukę na fajki i kawę zarobię , rachunki wrzucam za wersalkę jak czarni w USA i nie martwią się łącznie z prezydentem o deficyt BUU sziyt BO produkują bez dotacji z Unii i nie wiedzą kto to .

papug013 
Uczestnik forum

Wysłany: 13-11-11, 19:14   Re: Profesionalna rozdzielnia zrobiona przez profesjonaliste

dammie31 napisał/a:
Witam, jestem tu nowy, założyłem konto gdyż stwierdziłem, że to co dziś zobaczyłem jest bardzo interesujące i chciałbym się tym podzielić z innymi. Instalacja przedstawiona na zdjęciach znajduje się w instytucji publicznej. Dokładniej w szkole ;-)

a co to za róznica sprzed czy zza FR-a ;d

mayster 
Uczestnik forum

Wysłany: 22-11-11, 11:06   

dammie31 napisał/a:
Z tego co się dowiedziałem to ta rzeźba była robiona 10 lat temu

I o dziwo, działa ? To jest jeszcze "porządna" robota, widziałem ciekawsze przypadki, ale niestety wtedy nie były jeszcze popularne cyfrówki.

Odpowiedz do tematu