Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jack
06-05-11, 20:01
Czy ma ktoś instrukcję kontroli jakości
Autor Wiadomość
KrashPL 
Uczestnik forum

Wysłany: 05-05-11, 19:57   Czy ma ktoś instrukcję kontroli jakości

Witam czy ma ktoś z was może instrukcje kontroli jakości potrzebną do uprawnień modernizacyjnych suwnic wymogi U.D.T. :?: Jeśli ktoś by ją miał proszę o wysłanie mi jej na mój @: krashpl@op.pl lub o podanie linka do niej.

czarek04.02 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 05-05-11, 21:10   

Zgodnie z art. 9 ust. 1 oraz art. 22 ust. 3 ustawy o dozorze technicznym z dnia 21 grudnia 2000r.(Dz. U. Nr 122, poz. 1321 z późn. zm.), naprawy i modernizacje urządzeń podlegających dozorowi technicznemu mogą być wykonywane wyłącznie przez przedsiębiorstwa posiadające właściwe uprawnienia do napraw lub modernizacji wydane przez organy dozoru technicznego.Zgodnie z art. 17 ww. ustawy, dokonanie naprawy lub modernizacji urządzenia należy każdorazowo uzgodnić z właściwym organem dozoru technicznego.
http://isap.sejm.gov.pl/D...=WDU20001221321

Modernizacją nie jest wymiana elementu na element o identycznych parametrach, nastawach i właściwościach, nie wymagająca stosowania technologi spajania, obróbki cieplnej lub przeróbki plastycznej.

Elementy dźwignika,których wymiana nie wymaga uzgodnienia z organem właściwej jednostki dozoru technicznego
http://forumsep.pl/viewtopic.php?p=58811#58811

A raczej księgę jakości,instrukcję wewnątrzzakładową trzeba chyba napisać samemu,dla jakiejś jednostki i organizacji,oczywiście na pewno są jakieś szablony,podstawy podobne dla wszystkich,ale to prywatna sprawa i tajemnica zapewne,bo tam są wszelkie procedury,tok postępowań,ISO i inne...

Pozdrawiam serdecznie,
czarek04.02

KrashPL 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-05-11, 19:57   

To już wiem tylko potrzebuje jakiś wzór do napisania instrukcji kontroli jakości, co ma się w niej znajdować jak również instrukcję technologiczną modernizacji i napraw (jak w ogóle to napisać ponieważ staram się o uprawnienia modernizacyjne dla suwnic, wciągników, żurawi potrzebne dla mojej firmy)

Odpowiedz do tematu