Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Schemat podłączenia instalacji w domku z PLC
Autor Wiadomość
EMEA Gateway 
Uczestnik forum

Wysłany: 25-11-11, 08:26   

Kolego Wkrleg,

Widzę, że uderza Kolega w tony wykraczające poza zakres merytoryczny tego działu Forum z uporem trzymając się przekaźników, które w nowoczesnych instalacjach infrastrukturalnych występują w mniejszości. No cóż, każdy może mieć swoje zdanie. Analizując wykaz obwodów, którymi Kolega /czy znajomy Kolegi/ steruje z rozdzielni w garażu /to musi być przepotężna szafa, jeżeli w domu ma się np. 10 okien z żaluzjami, a każde jest obsługiwane choćby przez 2 przekaźniki!/ przypomniała mi się historia znakomitego automatyka /chyba z KGHM/ znającego sterowniki Modicon, Sysmac, Simatic i z pewnością wiele innych, oraz mającego dostęp do narzędzi do programowania. Myślał analogicznie do Kolegi. Zbudował monstrualną rozdzielnicę w garażu i poddał się dopiero.... żonie, która spytała go dlaczego żaluzje nie mogą się tylko lekko pochylić tak, aby wschodzące słońce nie budziło świecąc wprost w oczy. Po analizie bardziej dogłębnej wyszła jeszcze sprawa kabli. Otóż, instalacja była /podobnie jak u Kolegi/ tylko dodatkiem do struktury tradycyjnej, zatem "dla pewności" wszystkie kable od wybranych aparatów instalacyjnych były także wykonane w typowym standardzie 1,5mm2. Do rozdzielnicy zeszła ich taka ilość, że nie było na czym położyć tynku, więc po kilku latach ściany w garażu po prostu się zaczęły sypać. A co do strukturuy programu, to we wcześniejszym poście wspomniałem o tym dość jednoznacznie. Algebra Boole'a, zasady regulacji i formy programowania sterowników przemysłowych i infrastrukturalnych są identyczne /jednostki ALU, czy wręcz całe CPU są takie same!/. Nie ma zatem żadnych obaw i strachu przed programowaniem kontrolerów inteligentnego domu przez specjalistów przemysłowych tym bardziej, że dostępne są także narzędzia intuicyjne /przeważnie darmowe/ pozwalające na programowanie struktur domowych mniej doświadczonym użytkownikom /nawet wręcz ambitnym laikom/. Jako, że Kolega poszukuje wiedzy, ponowię jeszcze informację, że w systemach kontroli infrastruktury głównie realizowane są pomiary, procedury regulacyjne i procesy komunikacyjne a głównym celem jest optymalizacja kosztów eksloatacji. A to jakby Koledze ciągle umyka z horyzontu zainteresowania. W opisanej konfiguracji Kolega po prostu dubluje obwody dopuszczając ich obsługę przez sterownik i przekażniki. W takiej sytuacji sterownik wydaje się całkowicie niepotrzebny, bo tak prostą logikę można zrealizować na kilku dodatkowych przekaźnikach lub bramkach.

wkrleg 
Uczestnik forum

Wysłany: 25-11-11, 18:49   

Chętnie porozmawiam o tym na priv. Mój temat, może nie właściwie wstrzelony do tego działu pozostaje dla mnie nie wyjaśniony.

P.S. W przypadku przekaźników na okna jak też na wiele urządzeń domowych nie trzeba wykozystywać. Do tego są sterowniki rolet przygotowane do puszek którymi można sterować przez OC z PLC. A regulację płynności , skoków, zatrzymań ( słońce,deszcz,burza w połączeniu z dniami tygodnia i godzinami) mozna pięknie wykonać na rejestrach. Parametry te mozemy sami sobie zmieniać, edytować na panelach dotykowych
Zapraszam teraz do mojej lektury . http://plc-home.pl/
, proszę można się pośmiać z rozwiązań archaicznych, przetłumaczyć mi błędy w sposób prosty, przekonać do nowinek technicznych, podyskutować o racji bytu na owy czas. Jestem za i bardzo chętnie przyjmuję wszelkie sugestie do siebie skrupulatnie je analizując.
Temat mój wydawał mi się prosty w odpowiedzi . Nie dla mnie. Nigdy nie wychodziłem prądowo poza 24V dlatego zadałem może banalne pytanie. Ale zrobiłem to dlatego aby coś więcej się dowiedzieć.

EMEA Gateway 
Uczestnik forum

Wysłany: 27-11-11, 21:25   

Szanowny Kolego Wojciechu /Wkrleg/,

W związku z publiczną prośbą Kolegi o kontakt indywidulany ponawiamy prośbę o przesłanie /może być także przez Forum, bo na prv nic nie wpłynęlo/ konkretnych pytań dotyczących podniesienia wiedzy Kolegi o współczesnych aplikacjach w zakresie automatyki infrastrukturalnej. Zapewniamy, że oczekujemy na wnioskowany przez Kolegę kontakt telefoniczny o wskazanej porze. Prosimy o przesłanie w umówiony sposób rzeczywistych /a nie marketingowych, reklamowych lub głoszonych "pod publiczkę"/ tematów, które nurtują Kolegę w praktyce codziennej. Zwracamy szczególną uwagę na podnoszony przez Kolegę wątek rozróżniania rozwiązań sprzed 20-30 lat bazujących na sterownikach PLC i przekaźnikach a nowoczesnych wykorzystujących zasoby wiedzy zgromadzone w internetowych bazach danych, nieograniczonej swobodzie komunikacji i dynamicznej reakcji systemu sterowania dla zapewnienia optymalizacji kosztów eksploatacji obiektu infrastrukturalnego i minimalizacji negatywnego oddziaływania na środowisko. Jesteśmy do dyspozycji Kolegi w szerokim zakresie kooperacji merytorycznej. Prosimy jednak o odstąpienie od prowadzenia kryptoreklamy skrywanej pod "niby banalnymi lub infantylnymi" pytaniami rzekomo dotyczącymi przekaźników, a w rzeczywistości prowadzącymi do promocji własnego sklepu.

mar_cik 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 28-11-11, 03:25   

EMEA Gateway napisał/a:
W związku z publiczną prośbą ... Zapewniamy ... oczekujemy na wnioskowany ... Jesteśmy do dyspozycji Kolegi w szerokim zakresie kooperacji merytorycznej. Prosimy jednak o odstąpienie od prowadzenia kryptoreklamy skrywanej pod "niby banalnymi lub infantylnymi" pytaniami rzekomo dotyczącymi przekaźników, a w rzeczywistości prowadzącymi do promocji własnego sklepu.

O kurczepaka, ale tekst :shock: !

wkrleg 
Uczestnik forum

Wysłany: 28-11-11, 21:19   

Szkoda waszego cennego czasu. Najchętniej porozmawiał bym z autorem tych postów, ale z waszego automatu zgłoszeniowego to nie wynika, że na niego trafię. Nie rozumię tylko tych słów ,,,cyt"Prosimy jednak o odstąpienie od prowadzenia kryptoreklamy skrywanej pod "niby banalnymi lub infantylnymi" pytaniami rzekomo dotyczącymi przekaźników, a w rzeczywistości prowadzącymi do promocji własnego sklepu." a bardzo bym chciał to zrozumieć.
Jestem osobą prywatną i tą wiedzę wykozystuję tylko i wyłącznie dla siebie.
A jeśli chodzi o stronę PLC home to poznałem ją ok rok temu i bardzo mi się podobają te rozwiązania.
Ostatnio zmieniony przez Jan_Czech 29-11-11, 07:06, w całości zmieniany 1 raz  

EMEA Gateway 
Uczestnik forum

Wysłany: 01-12-11, 13:22   

Kolego Wkrleg,

W zasadzie, to nawet nie powinno się podejmować dyskusji na poziomie proponowanym przez Kolegę, ale koniecznych jest kilka sprostowań:

Wkrleg napisał:
Cytat:
Jestem osobą prywatną i tą wiedzę wykozystuję tylko i wyłącznie dla siebie.
Poza kardynalnym błędem ortograficznym /nie jedynym w cytowanym poście/, Kolega wprowadził Forumowiczów w błąd, gdyż w innych miejscach w sieci Kolega przedstawia się jako przedsiębiorca z wieloletnim stażem:
Cytat:
WKr Systemy Alarmowe Wojciech XXXXX
ul Wybickiego XXXx - siedzibaXXXXxxx

XXXX Legnica
Tel. XXXXXX
Tel. XXXXxx
Fax
Email: wkrleg@XXXXX
Strona WWW: www.wkrleg.XXXXXx
Rok założenia firmy: 2001

Profil firmy:
Zabezpieczenia pojazdów
Zabezpieczenia obiektów
Telewizja przemysłowa
Automatyka do bram
Car audio i multimedia
CB Radio

Referencje:
Firma posiada autoryzację montażową produktów AMT

Opis własny:
Dodatkowo zajmujemy się elektroniką pojazdową.

Znakami XXXXXX zostały ukryte dane mogące ułatwić identyfikację personalną, pomimo samodzielnego upublicznienia tych danych przez przedsiębiorcę Wkrleg.

Wkrleg napisał:
Cytat:
....ale z waszego automatu zgłoszeniowego ....
Zapewniam, że nie używamy, ani nawet nie posiadamy automatu zgloszeniowego. Przecież Kolega nawet nie zatelefonował, więc po co Kolega zmyśla niedorzeczności?. Prośba Kolegi o umożliwienie kontaktu kanałem prv została spełniona w trybie natychmiastowym pomimo weekendu, przy czym zapewniona została także obsługa przez specjalistę z certyfikatem rzeczoznawcy SEP w zakresie interesującej Kolegę automatyki przemysłowej.
Jednocześnie uprzejmie informuję, że w obszarze merytorycznym bazujemy wyłącznie na specjalistach z wyższym wykształceniem kierunkowym oraz z wiedzą ekspercką potwierdzoną uznawanymi certyfikatami. Prowadzimy odpowiedzialny serwis wsparcia technicznego /cs24h.com/, co wyklucza prowadzenie rozmów niepowiązanych z treściami merytorycznymi. Kolegi insynuacje są zatem nie na miejscu. Szkoda, że Kolega nie odważył się skorzystać z proponowanego kontaktu telefonicznego.
Temat uważamy jako próbę wywołania zamieszania na Forum, zatem nie podejmujemy się dalszego w nim udziału.

wkrleg 
Uczestnik forum

Wysłany: 01-12-11, 21:21   

Drogi Panie
Nie Pan poprosił o pomoc i nie Pan musi mi odpowiadać. Przy okazji mnie umoralniać.
Skoro za niski jest to poziom dla pana to nie rozumię dlaczego czyta pan moje posty.Pan nie chciał mi pomóc ale mnie poniżyć . Forum jest dla wszystkich a nie tylko dla EMEA . I tak znam ciekawsze i polskie rozwiązania.
Idź sobie człowieku wykładać swoją nieskarzoną wiedzę "bez błędów" gdzieś indziej.
Ja wiem że wasze produkty to boli , bo PLC robi zamieszanie i dobrze.

Zamykam temat dla Pana . Temat był inny .Proszę nie pisać

PS Jaki sklep człowieku, jaka firma
Już dawno jej nie ma
Pocztaj dobrze zajmowała się samochodami przede wszystkim

A przy okazji co pana to interesuje czym się kiedyś zajmowałem .
To nie było moim tematem na tym forum. Błysnął pan wszechstronnie uzdolniony (i techniczny i umysłowy) wiedza pogratulować =D> myślałem, że takich nie ma.

Każda pana odpowiedz będzie teraz ignorowana . Proszę nie pisać

Cytat:
Serdecznie dziękujemy za otrzymane zgłoszenie. Sądzimy, że nie dotyczy ono
pilnego wsparcia technicznego w trybie serwisowym CS24h. Prosimy o kontakt
telefoniczny w dniu 28.11.2011 o godzinie 8.30. Precyzyjnie sformułowane
tematy, które życzy Pan poruszyć w rozmowie, prosimy przesłać adekwatnie
wcześniej wykorzystując formularz dostępny na stronie
http://emeagateway.eu/emea/pl/cat/95. Rozmowę z Panem przeprowadzi
bezpośrednio pan Andrzej Ciuk, odpowiedzialny za kontakty partnerskie w
Polsce.

cyt "Prośba Kolegi o umożliwienie kontaktu kanałem prv została spełniona w trybie natychmiastowym pomimo weekendu,"
Jakiego weekendu .... j/w
Ostatnio zmieniony przez Jan_Czech 02-12-11, 07:20, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu